1:72 M1278 JLTV Heavy Guns Carrier

Moderator: BaldPuma

1:72 M1278 JLTV Heavy Guns Carrier

Postprzez Skinn3r » 25 lip 2021, 22:51

Producent: Planet Models
Numer i nazwa produktu: MV123 - M1278 JLTV Heavy Guns Carrier
Skala: 1:72
Cena: ok. 140zł

Na dniach nabyłem młodszego brata Humvee :) Niektórzy z Was mogli już widzieć inbox wersji General Purpose na stronie Kamila, jeśli zaglądali tutaj: viewtopic.php?f=33&t=625

Mój egzemplarz to wersja wzbogacona o O-GPK oraz dodatkową elektronikę montowaną w przestrzeni ładunkowej. Nie ma w zestawie "bambetli" pod plandeką, jak to ma miejsce w wersji GPC.

Na zdjęciach pozwoliłem sobie na małe porównanie okropnie uproszczonej ramy JLTV z ramą od HMMWV Dragona - no mogli by się tu bardziej Czesi postarać - a także foteli, kół oraz osłony strzelca z O-GPK.
Osłona z JLTV ma moim zdaniem niewłaściwe wymiary oraz zbyt duże dziury na pancerne wizjery. Referencyjna osłona jest z M1240 M-ATV od Galaxy Hobby.

Widać wyraźnie, że jest to odlew druku 3D, ale zrobiony bardzo ładnie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Skinn3r

Re: 1:72 M1278 JLTV Heavy Guns Carrier

Postprzez makinen » 27 lip 2021, 10:09

Bieda pod spodem. Świetny pojazd- aż dziwne, że w 1/35 jeszcze się nikt nie pokusił. :cry:
makinen

Re: 1:72 M1278 JLTV Heavy Guns Carrier

Postprzez Zderzak » 27 lip 2021, 19:10

[quote="makinen"aż dziwne, że w 1/35 jeszcze się nikt nie pokusił. :cry:[/quote]
Jest to zastanawiające, zwłaszcza, że M-ATV było/jest kilka, a jeszcze więcej w zapowiedziach. Chociaż pewnie to kwestia czasu kiedy i w 1:35 doczekamy się takiego, a jeśli nasi politycy będą dalej robili takie zakupy jak robią, to i może kiedyś będzie się dało wykonać JLTV w polskim malowaniu :D .
Zderzak
Administrator

Powrót do Nowości i in-boxy