1:100 (15 mm) - Tereny Do Gier.pl - M009 - Humvee

Moderator: BaldPuma

1:100 (15 mm) - Tereny Do Gier.pl - M009 - Humvee

Postprzez Shidley » 21 gru 2016, 08:43

Producent: Tereny Do Gier.pl
Numer i nazwa produktu: M009 Humvee (zestaw Drużyna Zmechanizowana WP - M008)
Skala: 1:100 (15 mm)
Dostępność w Polsce: dostępny u producenta
Cena: 20 zł (zestaw 70 zł)

Na fali zainteresowania Rośkami i coraz większym brakiem miejsca na półkach zakupić sobie postanowiłem zestaw żywiczny polskiego producenta TerenyDoGier.pl przedstawiający Drużynę Zmechanizowaną Wojska Polskiego - ponieważ zamówienie złożyłem w ramach preorderu dostałem mały gratis ale o tym za chwilę.
Obrazek

Nas oczywiście zainteresuje humvee:
w dilerce opakowanej w plastikowy blister (taki jak do bitewniaków) otrzymujemy 8 żywicznych części: 5 to koła, plus przedni zderzak, uzbrojenie na dach i odlany jako jedność kadłub pojazdu:
Obrazek
Obrazek

Ciężko mi jest ocenić jednoznacznie modelik bo są elementy zrobione bardzo fajnie jak i słabo.
Zatem może zacznijmy do tego, że otrzymujemy humvee uzbrojone w coś co jest prawdopodobnie systemem CROWS (swoją drogą bardzo ładnie jak na tą skalę odlanym i zdetalowanym), który raczej nie jest na uzbrojeniu WP - zresztą na reklamowce humvee miało bardziej formę M2 (choć ten Crows też ma M2)...
Koła - oczywiście w skali nie ma miejsca na super bieżnik i tak tez jest...
Bumper - niezły choć w mojej opinii zbyt gruby (może to ponownie kwestia skali).
Kadłub - z jednej strony ładny wyrazisty detal (jak chociażby wycieraczki czy elementy drzwi), z drugiej strony koszmarne widoczne elementy podwozia (bo ramy jako takiej nie ma - w sumie pojazd powinien stać na stale na podstawce i nie powinno być podwozia uwidocznionego)
Obrazek
Obrazek

Zatem nie namawiam Was do zakupu - choć przyznaję, że miło mi, że ktoś z polskich producentów zauważył takie uzbrojenie w WP i coś zrobił w tym kierunku. Szkoda, że nie zagłębił się w temat ale może i na to przyjdzie czas ;-)
I na koniec dla porównania rodzinka: 1/72, 1/100(15 mm) i 1/144
Obrazek,

a... i miało być o gratisach -
W skład zestawu wchodzi:
1 x Rosomak
1 x Humvee
1 x oficer (miniBeryl)
1 x kierowca (miniBeryl)
1 x żołnierz z bronią wsparcia (RKM PK)
5 x strzelec Beryl

a ja dostałem 2 humvee ;-)
Shidley

Re: 1:100 (15 mm) - Tereny Do Gier.pl - M009 - Humvee

Postprzez kubisz » 22 gru 2016, 09:23

Fajna ciekawostka. Faktycznie można było nieco lepiej podejść do tematu Humvee (przede wszystkim obrotnica i uzbrojenie). Bitewniakom to pewnie nie przeszkadza, ale żeby zrobić z tego model, to już się trzeba nagimnastykować :gut:
kubisz
Moderator

Powrót do Nowości i in-boxy