Propozycja konkursu/plebiscytu

Propozycja konkursu/plebiscytu

Postprzez maverick » 19 lut 2016, 00:06

Ostatnimi czasy naszła mnie smutna myśl, że ruch na forum powoli zmniejsza natężenie. Biorąc pod uwagę stosunek liczby osób zalogowanych, do liczby osób coś klejących, czy choćby udzielających się w jakikolwiek sposób to wypada to mizernie. Wiadomo, forum jest "wąskotematczne", a nawet na forach uniwersalnych coraz większe zastoje, jednak mimo wszystko wpadł mi do głowy pomysł, żeby spróbować choć trochę podnieść morale. Na specjalne konkursy z terminem budowy, zaczynaniem od zera nie ma się chyba co silić, ale co sądzicie o tym, żeby na koniec roku robić konkurs/plebiscyt na najlepszy model zbudowany w danym roku..? Udział biorą modele z galerii zamieszczonych na forum od 1 stycznia do 31 grudnia danego roku. Czas budowy modelu - bez znaczenia - może być budowany 2-3 lata, ważne kiedy powstała galeria. W styczniu głosowanie/ankieta (sposób głosowania do przegadania). Na początku roku grono "wyjadaczy" i jeśli ktoś jeszcze będzie chętny (może jakiś sklep za baner na stronie) organizują pulę symbolicznych nagród (wydaje mi się, że większość z Nas ma jakieś żelazne rezerwy w ramach zabawy mogła by coś uszczknąć z magazynku na poczet nagród). Choćby symbolicznie za pierwsze trzy miejsca.
Wpadło mi coś takiego do głowy i zarzucam temat, mamy początek roku i możemy podjąć taką "uchwałę" starszyzny. Oficjalnie zacząć temat i dać sobie np. czas do końca marca na zorganizowanie nagród i ustalenie jakiś kategorii specjalnych jeśli zasoby materialne pozwolą. A każdy, kto w roku zamieści na forum choć jedną galerię na koniec roku dostaje dyplom uczestnika, jakieś podziękowania, czy coś w ten deseń. Tego typu podsumowanie roku mogło by się stać swego rodzaju tradycją.
Co Wy na to..? :czyta:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Re: Propozycja konkursu/plebiscytu

Postprzez kubisz » 19 lut 2016, 08:14

Mariusz, myślałem kiedyś o czymś podobnym, w czasach swojej aktywności (i w ogóle większej aktywności na forum), ale jakoś się nie zebrało... Ale propozycja jak najbardziej ciekawa :git: Choć będę teraz adwokatem diabła :evil: Jeśli chodzi o "rozruszanie" forum (bo faktycznie ostatnio jest coraz gorzej :cry: ), to nic to nie da. Bo to taka ciekawostka na kilka dni na początku roku. Gdybyśmy np. teraz spróbowali wybrać najlepszy model 2015 roku, to wyobraź sobie, jakby to wyglądało. Ankieta trwałaby, powiedzmy, tydzień, o głosowaniu pewnie trzeba byłoby porozsyłać wiadomości do tych rzadziej tu zaglądających. A potem znowu wracamy do szarej rzeczywistości... W 2015 roku powstało 20 galerii modeli 1/35 (w tym pewnie połowa to Humvee makinena), żadnego w 1/72. Jak będzie w tym roku? Uzbiera się choćby z 5? Pewnie, że możemy się tak pobawić, możemy sobie wybrać najlepsze modele z lat poprzednich (2010-2015), a z nich najlepszy model, jaki do tej pory powstał na forum. A potem na koniec 2016 wybrać najlepszy tegoroczny model i porównywać go w osobnym głosowaniu do "mistrza" z lat poprzednich. No i powtarzać to co roku, mielibyśmy taki "puchar przechodni". Wszystko super, ale ani to nie poprawi statystyk, a jak te będą słabe, to i głosowanie... Choć z drugiej strony nawet spośród np. trzech modeli można wybierać najlepszy...

I żeby nie było - ja jestem jak najbardziej za :git: Załatwiania nagród się nie podejmuję. Nie uważam też, żeby to było konieczne (choć tu też - jak lud zadecyduje), ale mogę przygotować ankiety (za lata poprzednie, jak pisałem wyżej). Zobaczmy najpierw, czy lud nie powie "meh" :roll:
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 19 lut 2016, 08:59

Moim zdaniem żeby to miało sens i działało choć trochę zachęcająco to nie ma sensu ruszać lat ubiegłych. Ma to sens w czasie przyszłym, żeby podziałało zachęcająco choćby do odwiedzin forum i może poklejenia czegoś dla "młodych" i "starych". W latach ubiegłych, to raczej wszyscy wiedzą co się działo i to nic wspólnego z propagowaniem forum nie będzie miało wspólnego... Ogłosił bym właśnie plebiscyt na zakończenie roku 2016 i zaczął w ten sposób.
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 19 lut 2016, 09:05

Myślę, że nawet perspektywa zdobycia jakiejś nagrody nie wpłynie na rozruszanie forum. Brutalne, ale prawda. Wciąż jestem za, ale organizacyjnie - w przypadku pozytywnego odzewu - pozostawiam to innym.
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 19 lut 2016, 09:30

Poczekajmy niech kolejni się wypowiedzą...
Hania
maverick

Postprzez pyps » 19 lut 2016, 12:16

Pomysł fajny. Nie sądzę, że rozrusza to forum, ale możemy się pobawić...
Można by zacząć od głosowania za zeszłoroczne modele. Co do nagród to również uważam, że nie są one konieczne. Chociaż jakiś dyplom mógłby być miły.
pyps

Postprzez maverick » 19 lut 2016, 12:51

kubisz napisał(a):Myślę, że nawet perspektywa zdobycia jakiejś nagrody nie wpłynie na rozruszanie forum. Brutalne, ale prawda. Wciąż jestem za, ale organizacyjnie - w przypadku pozytywnego odzewu - pozostawiam to innym.

Nie o nagrody chodzi, ale o zmotywowanie do częstszego zaglądania na forum i "może" poklejenie czegoś... a na koniec roku możliwość wzięcia udziału w głosowaniu :gut: Jako oceniany i głosujący :jezyk:
Hania
maverick

Postprzez maverick » 22 lut 2016, 13:49

Ktoś ma ochotę jeszcze się wypowiedzieć... Tylko Kubisz i Pyps zareagowali :) A wyświetleń ponad 90...
Hania
maverick

Postprzez Shidley » 22 lut 2016, 14:13

Swego czasu rozmawiałem z Kubiszem i Zderzakiem nt. innego konkursu i zaniechałem dalszego walczenia.
Uważam jednak, że powinniśmy robić takie podsumowanie roku. Czyli Ankieta ze wszystkimi modelami ukończonymi w danym roku i wybieramy.
Oczywiście proponuje podział na skale i rozróżnienie sam humvee / humvee z figurkami (dioramki?)
Shidley

Postprzez Medox » 22 lut 2016, 14:22

Panowie ja popieram oczywiście tą inicjatywę, problemem to chyba tematyka, jest bardzo wąska. A co za tym idzie nie będzie za dużo uczestników. Forum jest trochę niszowe (dla mnie przez to całkiem fajne). Chyba, że włączymy do tego projektu np. MRAPy czy też pojazdy z II wojny światowej które były prekursorami dzisiejszych Humvve.
A nagrody nie są najważniejsze, choć na pewno mogą zmobilizować. Kasę na nagrody można pozyskać ze zbiórki uczestników konkursu. Im więcej było by nas, tym lepsze nagrody. Chyba ze jakiś sponsor się znajdzie(sklep/y modelarskie).
Medox

Następna strona

Powrót do Komunikaty i zmiany na forum