Propozycja konkursu/plebiscytu

Re: Propozycja konkursu/plebiscytu

Postprzez Zderzak » 23 lut 2016, 02:07

No to może ja też się wypowiem. Przede wszystkim należy oddać Mariuszowi co jego, pomysł fajny :git: . Jednak, choć broń Boże nie jestem przeciwnikiem i nie chcę nikogo zniechęcać, to wątpię, żeby przyniósł on znaczące efekty. Fakt, mamy forum o niszowej tematyce, ale zauważyłem ogólny trend spadkowy aktywności na innych forach. Coraz więcej ludzi przeniosło się na prywatne blogi, Facebooka itd. Z drugiej strony, wcześniej trafiliśmy idealnie w czas, teraz tak się złożyło, że starzy wyjadacze poświęcili się innym hobby, obowiązkom toteż aktywność spadła. Od czasu do czasu ktoś coś tam klei, ale wydaje mi się, że konkurs czy plebiscyt nie sprawi nagle, że Ci którzy nie kleją - zaczną kleić. Nie wydłuży on doby o dodatkowe godziny, nie usunie innych obowiązków itd.

W każdym razie podsumowanie roczne jak najbardziej jest dobrym pomysłem. Forma, rywalizacja, nagrody? Wszystko do przemyślenia. Chciałem jedynie zauważyć, że tak jak trafiliśmy kiedyś w czas, gdy wszyscy mieli chęci i wolne moce przerobowe, tak teraz mamy czas, że nie bardzo je mamy :x . I tego niestety niczym nie pokonamy, dlatego najważniejsze to dbać o forum, aby pomagało innym, nowym, także "jednorazowym" Humveemaniakom i wierzyć, że przyjdą lepsze czasy.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez makinen » 23 lut 2016, 08:58

Chęci i inicjatywa Mariusza jak najbardziej zacna, ale... (Wg zasady, że wszystko przed ALE się nie liczy) nie widzę szans powodzenia. Wypowiem się w kwestii swojej aktywności. Nie wiem, czy zbuduję w tym roku choć jeden model. Mam inne sprawy na głowie niekoniecznie związane z przesytem modelarstwa. Tak wiec moja aktywność będzie baaaardzo ograniczona. Kwestia oceny modeli z poprzedniego roku- jak wspomniał Kuba, połowa modeli może być moja. W zasadzie nic to nie zmienia, choć wg mnie zaburza proporcje zabawy. Druga rzecz- ile osób sie wypowie? Kubisz, Maverick, Bald Puma, może jeszcze dwie osoby, ja mam trochę związane ręce z racji ilości modeli. Nie wiem, jak wygląda ruch na innych forach- mniejszy? Większy? Taki sam? Nasze Forum zawsze było niszowe, a teraz ma lekką zapaść. Trzeba to spokojnie przetrzymać. W czasach lepszej aktywności i tak 70-80% ruchu budowlanego robił Kuba wraz ze mną. Odpuściliśmy i teraz macie rzeczywisty obraz.
makinen

Postprzez maverick » 23 lut 2016, 09:14

Reasumując... Podtrzymuję propozycję plebiscytu na koniec roku. Na nagrody silić się nie musimy, ze swojej strony postaram się zadbać o dyplomy dla autorów galerii na koniec roku. Czy zwiększy ruch na forum..? Się okaże, ale moim zdaniem fajnie było by robić choćby małe podsumowanie i rok zwieńczyć jakąś zabawą. Podziału na skale, dioramy itp. robić nie ma sensu, bo szacunkowo w roku ukończonych zostanie jakieś 7-10 modeli, więc rozdrabnianie tego na kategorie jest trochę bez sensu. Po prostu ze wszystkich galerii wybieramy najlepszą pracę (ew. 2-3 miejsce) + ew. kategoria specjalna za model "krajowy", czyli w szeroko rozumianych barwach WP.
Czy taki kształt wszystkim odpowiada i możemy przyjąć, że z początkiem stycznia 2017 zaczynamy cykliczne podsumowanie roku ubiegłego.?!
Choćby w formie ankiety na najlepsze prace i dyplomu dla autorów prac..?
:czyta:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 23 lut 2016, 10:59

Ta dyskusja - jak każda - mogłaby potrwać w nieskończoność. Pozwólcie, że przejdę do czynów, bo w sumie co to szkodzi? :roll: W ramach chwilowej zabawy (bo - choć podzielam życzeniowe podejście Mariusza - na nic innego raczej nie można liczyć) oraz sprawdzenia, ile w ogóle osób zagłosuje, wybierzmy sobie najlepsze modele z lat poprzednich, a potem najlepszy z tych sześciu. Wg poniższych, prostych zasad:

1. Ci, którzy zmieścili w którymś roku z lat 2010-2015 więcej niż 1 galerię modelu, niech wybiorą spośród tych swoich najlepszy wg swojego uznania.
2. Jeżeli taka sytuacja miała miejsce w więcej niż jednym roku, niech wybiorą najlepszy swój model dla każdego roku osobno.
3. Liczy się data zamieszczenia galerii, nie ma znaczenia, kiedy model powstał.
4. Jeżeli ktoś zamieścił tylko 1 galerię modelu w danym roku - prosta sprawa.
5. Do głosowania zostaną włączone również modele osób nie pojawiających się już na tym forum.
6. Warunkiem uczestnictwa niech będzie "czynna" galeria. Czyli wyświetlające się zdjęcia.
7. Brak podziału na skale, czy model na dioramie itp.

Jak już uzbieramy komplet "uczestników", zrobi się ankiety, najpierw lata 2010-2015, potem "finałową". A w styczniu 2017 w dwóch osobnych ankietach podsumujemy rok obecny i porównamy najlepszy model z lat 2010-2015 z tym z roku 2016.

Jeżeli Mariusz podtrzymuje propozycję załatwienia dyplomu, byłoby miło :piwo: Nagrody - dajmy sobie z nimi spokój.

Komuś coś nie pasuje? :twisted:
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 23 lut 2016, 11:36

Pasuje, gdzie zamieszczamy wybrane przez siebie wytypowane "najlepsze" modele..? Wysyłamy do Ciebie, czy wpisujemy w tym poście, a Ty jako admin utworzysz osobny wątek z typami i tam będziesz przenosić same typy..?
W moim przypadku sprawa jest prosta:
2012: M1025 Armament Carrier - ACADEMY viewtopic.php?f=4&t=686
2014: M1114 A55 Afagnistan - Bronco + Legend viewtopic.php?f=4&t=1298
Ostatnio edytowano 23 lut 2016, 11:40 przez maverick, łącznie edytowano 1 raz
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 23 lut 2016, 11:39

Przyślijcie mi na PW. Ja potem kiedyś zrobię jakieś tematy z ankietami.
kubisz
Moderator

Postprzez kubisz » 03 mar 2016, 09:40

Delikatnie drgnęło z frekwencją, aktualnie mniej lub bardziej czynnych jest 8 warsztatów, toż to szok :shock: ;) Dyskusja też jakby nieco bardziej ożywiona. Ale zainteresowania tym "plebiscytem" nie ma żadnego, więc chyba trzeba odpuścić sprawę. Może - jak jeszcze ktoś będzie pamiętał - zrobi się wg propozycji Mariusza, czyli najlepszy model 2016.
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 03 mar 2016, 14:44

Zacznijmy od 2016 - nie rozgrzebujmy trupów... Na koniec roku zrobimy podsumowanie. :gut:
Hania
maverick

Poprzednia strona

Powrót do Komunikaty i zmiany na forum