Informacje o zmianach przeprowadzonych na forum

Re: Informacje o zmianach przeprowadzonych na forum

Postprzez Lexx » 29 gru 2017, 00:46

Fakt jest taki ze photobucket pogrzebal to jak i wiele innych for czy stron.
Ja osobiscie mam na prawde malo czasu i dopiero tydzien temu zorintowalem sie co oni nawysijali, poszlo mi sie kochac 2000 zdjec na roznych forach. Na naprawianie kazdego ze zdjec mnie czasowo nie stac, w sumie bardziej oplaca mi sie zaplacic im sobskrybcje czego i tak nie zrobie :lol:

Decyzja nalezy do ogolu czy chce utrzymac forum czy nie, ja moge je oplacic na rok i zobaczymy co bedzie dalej.

Kuba, ile potrzebujesz czasu na archiwizacje?
Lexx

Postprzez makinen » 29 gru 2017, 13:21

Ja ze swojej strony jestem za utrzymaniem. Jest to kopalnia wiedzy i dopóki działa opcja ~original, to nadal można korzystać ze zdjęć. Dokładam się niezależnie od tego, ile osób się zdecyduje.
EDIT- poza tym szkoda naszej pracy przez tyle lat. Kuba ma zarchiwizowane zdjęcia. Ja niestety nie, a tym bardziej z warsztatów Kolegów, które są niezmiernie przydatne.
makinen

Postprzez JUAN C. » 29 gru 2017, 16:47

I as already I said in another occasion in the forum, unloaded an App with which I can see all the photos of the forum.
That is not a solution, but at least it is a patch to continue seeing the photos of all the good works, reviews and information here exposed by each of us and that would be a great shit to lose it despúes of the effort realized by each of us.
I from here and although it is very difficult sometimes to understand everything that you write, I encourage all to go ahead with the Forum and if something I can help you to know that here you have me, who can count with me if you want and without any problem.

And after this... I just have to wish you all a happy and prosperous new year 2018. :git:

:piwo:
JUAN C.

Postprzez kubisz » 29 gru 2017, 22:06

makinen napisał(a):Kuba ma zarchiwizowane zdjęcia. Ja niestety nie, a tym bardziej z warsztatów Kolegów, które są niezmiernie przydatne.

Żeby było jasne - nie mam na dysku zdjęć z żadnych warsztatów ani galerii, nawet swoich. Wszystko siedzi, razem z pierdyliardem zdjęć pojazdów i elementów rzeczywistych, na 12 kontach na fotowiadrze 8-) Jeżeli ktoś chce wykorzystywać moje wypociny jako pomoc - oczywiście jak najbardziej, miło mi. Ale niestety nie jestem w stanie tych zdjęć podesłać. Również nie bardzo mi się chce wątki naprawiać. Ale są różne sposoby, żeby zdjęcia zgrać na swój dysk.
Nie mam na HD również wszystkich zdjęć z tematów z działu 1:1. Choćby walkaroundów M1165 Special Ops GROMu. Czasem wrzucałem jakieś fotki lub linki tylko tutaj, nie zapisywałem na HD. Ale to promil zawartości forum, resztę mam. Natomiast pytanie, ile tak naprawdę osób jest realnie chętna na pomoc zdjęciową? Realnie - czyli chcąc faktycznie jakiś model zbudować. Góra 6-7 osób. A tak naprawdę pewnie 3-4. Reszta Kolegów - z całym dla nich szacunkiem i zrozumieniem - raczej już wypadła z modelarskiego obiegu. Trochę mało, żeby żywic dla nich trupa, którego nikt nie chce nawet przypudrować...

Lexx napisał(a):Kuba, ile potrzebujesz czasu na archiwizacje?

Zależy, co rozumiesz przez archiwizacje. Mnie w tej chwili, choćby z sentymentu i przez ogrom włożonej pracy, zależy tylko na spisie modeli i dodatków. Ale to jak wspomniałem wyżej - kody postów zgrywam do txt w minutę.
No dobra, szkoda mi też in-boxów... Myślałem przez chwilę o ich "przeniesieniu" na Modelwork, tylko nie chce mi się tego robić ze względu na sentyment, spokój sumienia czy takie tam. Nie wiem po prostu, czy jest sens i czy komuś to w ogóle jest potrzebne :roll:
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 30 gru 2017, 22:09

Ja bym w sumie też chętnie się przyłożył do zrzutki, nawet jakby było nas tylko kilku, to w skali roku 20zł czy nawet więcej to jest tyle co nic ;)

Druga sprawa, nadałem Mariuszowi uprawnienia, będzie zmieniał kody postów, tak, aby były widoczne zdjęcia z fotowiadra. Nie wiem w jakich tematach ale myślę, że udzieli się tutaj i powie co zamierza robić.

Ode mnie dodam jeszcze tyle, że jeśli pieniędzy nie zbierzemy i postanowimy zamknąć forum, to zgram cały serwer na dysk lokalny, postaram się też jakoś zgrać bazę danych, więc sama treść postów powinna zostać jakoś zachowana na moim komputerze. Co więcej, dzięki jakiemuś emulatorowi może udać się odpalać forum offline, ale to też jest temat do rozgryzienia, na razie nie mam pojęcia co jest możliwe a co nie.

Pozdrawiam!
Konrad
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez maverick » 30 gru 2017, 23:19

Napiszę tak - na składkę się dorzucam...
W tym roku miałem już jeden przykry dołek, kiedy z końcem czerwca moja dotychczasowa firma została przejęta przez inną spółkę... w dwa dni zniknęły szyldy, logo itp. Moje 10 lat (a co niektórych 17 - bo tyle istniał EL PAK) budowy marki poszło w diabły... A dodatkowo ktoś próbował udowadniać nam, że jesteśmy gorsi itd. Ważny rozdział w życiu został zamknięty...
Idąc tym tropem - nie chciałbym, żeby padło forum humvee... Fakt - ze starej gwardii niewielu pozostało; jeśli chodzi o sklejanie to modne stały się blogi (można wrzucać wszystkie koszmary i się chwalić - nikt nie skrytykuje) - na modelworku dużo mniejszy ruch niż wcześniej, a tematyka dowolna i nieograniczona - wystarczy spojrzeć na frekwencję podczas ostatniego konkursu.
Forum jest ogromną składnicą wiedzy; nie da się przenieść wszystkich zasobów na inny stream zdjęciowy i od nowa podlinkować - syzyfowa praca... Jak długo podziała dopisek w kodzie źródłowym - też nie wiadomo... Ale jeszcze jest... Planuję zacząć od najważniejszego, czyli działu 1:1 i powoli w miarę wolnego czasu edytować posty...
Jak powiadają starożytni rosajnie "pażiwiom - uwidzim..." :git: Na razie się dokładam i zacznę edycję od najbardziej interesujących mnie działów... Myślę że Zderzak i Piotrek pomogą..? ;)
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez Fenek » 01 sty 2018, 16:15

Koledzy choć ostatnio mam mało czasu i starcza tylko żeby odrobinę posklejać ale juz na pewno nie prowadzić warsztaty to często was podczytuje i korzystam z tej kopalni wiedzy napiszcie w pw ile wynosi składkaa i numer konta z radoscia się dorzucę do składki
Fenek

Postprzez kubisz » 01 sty 2018, 18:02

Kolegom, którym zależy na dalszym istnieniu forum, nieśmiało zaproponuję skontaktować się z osobami, które brały udział w zeszłorocznej zbiórce - wielu z nich nie zagląda tutaj od dłuższego czasu, a do zbiórki pewnie się dorzucą. No i dobrze byłoby zacząć spisywać chętnych. Zajmie się ktoś tym?

Mnie też dopiszcie do listy :roll:
kubisz
Moderator

Postprzez Shidley » 02 sty 2018, 18:08

No to Panowie ja proponuje listę
kto chce niech kopiuje i się dopisuje z Waszych wpisów wynika, że składkę będziemy już mieć od:
1. Shidley
2. Kubisz
3. Zderzak
4. Makinen
5. Maverick
6. Fenek
7. Peter 1410

...
Shidley

Postprzez wojtas193 » 05 sty 2018, 16:11

W tamtym roku mi umkneło i zobaczyłem juz po fakcie, więc się dorzucam w tym :)
1. Shidley
2. Kubisz
3. Zderzak
4. Makinen
5. Maverick
6. Fenek
7. Peter 1410
8. wojtas193
Pozdrawiam
Wojtek
wojtas193

Poprzednia stronaNastępna strona