Propozycje zmian na forum

Re: Propozycje zmian na forum

Postprzez Zderzak » 07 sty 2013, 19:35

Piotrze, uwierz, że jeśli o mnie chodzi, to mógłbyś nawet napisać, że te zdjęcia są z komiksów, mnie to po prostu nie interesuje, interesują mnie same obrazki a nie ich pochodzenie. Ale niestety tak wygląda w świetle prawa, że każde zdjęcie ma swojego autora. Fakt faktem, na Militaryphotos też są wrzucane skąd indziej, ale czasami i tam mają podane źródła. Jeśli ktoś nie jest w stanie dodać źródła, a jest to ciekawa fotka, to niech dodaje. Tylko wolałbym uniknąć sytuacji, w której 90% zdjęć jest nie podpisana (bo lichy adres to brak adresu). Wątpię, żeby ktoś się kiedykolwiek doczepił do naszych zdjęć, ale dla samych siebie, starajmy się szanować wysiłek innych. Uwierz mi, że gdy ktoś podkrada cichaczem Twoją własność, nawet intelektualną, to jest to naprawdę niemiłe uczucie. Dla nas skopiowanie np. strony tekstu to nic, ale dodając chociaż źródło, doceniamy wysiłek tego, kto napisał ten tekst.

Nie tylko do Ciebie miałem tą uwagę, ale skoro już wyszedłeś z tłumu, to ok :mrgreen: . A przy okazji, wklejając adres obrazka w :google: , można wyszukać takie same obrazki i znaleźć odpowiednie źródło. No ale wiadomo, mi też się nie chce wszystkich szukać i zapisywać. Teoretycznie jest też to: http://www.tineye.com/

Tyle mojego gadania, jeśli ktoś ma inne zdanie albo ktoś wie więcej na temat podawania źródeł zdjęć, niech napisze teraz, albo zamilknie na wieki :jezyk: .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez makinen » 07 sty 2013, 19:40

No i ok, postaram się dostosować :roll:
makinen

Postprzez Shidley » 23 sty 2013, 15:27

Mam małą propozycje do literatury: wątek dot. czasopism : czy można by podzielić na czasopisma z realnymi hummve i z modelami humvee?
Shidley

Postprzez kubisz » 24 sty 2013, 09:29

Wydaje mi się, że nie ma potrzeby. Popatrz - do dzisiaj temat ledwie zaczął drugą stronę, jest tam raptem 12 postów. Tak więc przeglądnięcie zajmie dosłownie moment. Niech to będzie jak dotychczas w kupie :gut: Przekonałem Cię? :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez Shidley » 24 sty 2013, 09:38

Nie do końca.. bo planowałem zrobienie (w bardzo wolnej chwili) przeglądu całej mojej 'czasopismowej' literatury cofając się do lat 90....
ale oczywiście może jak będzie tego więcej ja Ciebie przekonam ;-)
Shidley

Postprzez kubisz » 24 sty 2013, 09:43

A widzisz... Teraz to Ty mnie przekonałeś. Już rozdzielam na 2 tematy :gut:

EDIT. Rozdzielone, posprzątane :git:
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 07 lut 2013, 14:25

Mam pewną propozycję utworzenia nowego wątku! Nie wszyscy z nas mają mozliwość (potrafią) zamawiać modele bądź głównie dodatki z e-buya, bądź "nie polskich" sklepów internetowych, a często pewnie chcieli by się tam zaopatrzyć. Może warto byłoby utworzyć wątek, gdzie osoby kupujące coś dla siebie w takich miejscach mogły wcześniej poinformować o planowanych zakupach i ktoś chętny kto nie ma takiej możliwości mógłby dołączyć! Korzyścią byłoby tak naprawdę przysługa dla kolegi z forum i trochę niższe koszty przesyłki z zagranicy. W wielu przypadkach zapewne byłby to ten sam towar tylko w większej ilości - kupowane są zazwyczaj dodatki bądź waloryzacje nie osoiągalne u nas... Gdyby takie ogłoszenia były w osobnym wątku (gdzieś w "giełdzie"), było by to bardzo pomocne (np. dla mnie!).
Co wy na to..?
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez grzes430 » 07 lut 2013, 18:37

Bardzo dobry pomysł, jeśli tylko ci kupujący zgodziliby się na informowanie o zakupach. Z pewnością korzystałbym z takiej możliwości.
grzes430

Postprzez kubisz » 07 lut 2013, 19:13

Chłopaki, przecież jest już taki temat: Sprowadzanie modeli / wspólne zakupy :git:
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 07 lut 2013, 21:09

Przepraszam za przeoczenie i jednocześnie proszę wszystkich użytkowników, żeby jeżeli tylko mają taką możliwość decydowali się na pomoc kolegom, którzy jej nie mają! Pozdrawiam!
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komunikaty i zmiany na forum