M998 - buda z brezentem własnym sumptem

Moderator: kubisz

M998 - buda z brezentem własnym sumptem

Postprzez Qdłaty » 31 sie 2010, 13:30

Cześć.

Ponieważ i tak najbardziej mi się podobają M998 "For 4" trzeba pokombinować jak tu ładnie zrobić budę, gdyż ta z Italeri nie jest zachwycająca.
Podglądałem jak to BaldPuma robi dla swojego Cargo z foli spożywczej i wyszło nieźle - materiał sie nadaje i do 35 też będzie raczej dobry. Jednak wciąż zastanawia mnie jak w oryginale jest montowany brezent do ramy dachu, burt, przedniego okna, pałąków i czego tam jeszcze. Poza tym ciekawią mnie wykończenia krawędzi - jak są zszywane itp.
Na razie temat jest jako pytanie i liczę na pomoc kolegów, którzy wrzucą tu schematy, rysunki, zdjęcia "macro" detali i to co może być potrzebne do zrobienia prawidłowej konstrukcji dachu i brezentu. Sam też co nieco dodam, a w przyszłości poprowadzę sbs'a jak zrobić taki dach.

Pozdrawiam, zachęcam do współpracy i do zobaczenia,
Qdłaty
Qdłaty
Moderator

Re: M998 - buda z brezentem własnym sumptem

Postprzez kubisz » 31 sie 2010, 13:40

Hehe - Qdłaty znowu nadaje :piwo:

Na początek masz skany z książki WWP Green Line No 04 "M998 HMMWV In Detail":
Obrazek Obrazek
Co nieco widać.
kubisz
Moderator

Postprzez Qdłaty » 31 sie 2010, 13:53

Dzięki :piwo: Nie ukrywam, że tak książka jest podstawą przy budowie M998 i na pewno będzie wykorzystywana przy budowie tak dachu jak i całego modelu.

Małe wprowadzenie ze zdjęciem, czego tak właściwie szukam: Na zdjęciu poniżej widać, ze brezent jest zamontowany do ramy okna takim dzyndzlem, przez kółeczko w brezencie. Z drugiej strony zapewne to samo. Kształt brezentu nad ramą przedniego okna sugeruje, że jest on (brezent) tam jakoś wzmocniony jakąś (zaszytą) wkładką. Pytanie, jak to tam jest i czy jakoś jeszcze do tego okna jest to przyczepione?

Obrazek
Qdłaty
Moderator

Postprzez kubisz » 31 sie 2010, 13:58

Szczerze mówiąc nigdy się nad tym tematem głębiej nie zastanawiałem. Najlepiej zajrzyj do manuala - tam powinno być wyczerpująco.
kubisz
Moderator

Powrót do Zrób to sam