Boczne kierunkowskazy na pokrywie silnika

Moderator: kubisz

Boczne kierunkowskazy na pokrywie silnika

Postprzez Tomek » 22 gru 2010, 10:30

Zauważyłem, że zarówno mnie, jak i wielu innym Kolegom nie zawsze udaje się (z przyczyn technicznych), wykonać ten element w miarę poprawnie. Ze względu na kształt tego odlewu, jest bardzo trudno namalować pędzelkiem poprawny zarys lampki. Albo zamalowujemy cały element, albo malujemy coś na wzór kropeczki...I tak źle, i tak niedobrze.
Proponuję wykorzystać do wykonania tego elementu kawałeczek samoprzylepnej folii w kolorze pomarańczowym.Wycinamy malutki paseczek (możemy sami sobie ustalić, jak będzie szeroki i długi, zgodnie z tym, jak element przeźroczysty wygląda w prawdziwym pojeździe), mimo że jest na folii klej, delikatnie podrasowujemy np. Super-Atakiem, przykładamy i doklejamy, delikatnie wprasowując go w odlany element.
Moim zdaniem takie działanie daje lepszy efekt od malowania.

Obrazek

Obrazek
Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...
Tomek

Re: Boczne kierunkowskazy na pokrywie silnika

Postprzez kubisz » 22 gru 2010, 10:48

Bardzo cienkim pędzelkiem spokojnie można sobie poradzić, ale jednak twoja propozycja wygląda interesująco. Możesz zrobić lepsze zdjęcia, z powiększeniem samego kierunkowskazu? Chciałbym dokładnie zobaczyć, jaki jest efekt.
kubisz
Moderator

Re: Boczne kierunkowskazy na pokrywie silnika

Postprzez Tomek » 22 gru 2010, 11:24

Ha, no właśnie...
Nie bardzo mam taką możliwość. Mój aparat nie bardzo łapie takie duże zbliżenia, nawet przy funkcji makro, poza tym pogoda teraz taka, że nie mogę złapać dobrego oświetlenia.Ale spróbuję to zrobić. Zapewniam na słowo, że efekt naprawdę jest niezły, przynajmniej w moim przypadku. Lepiej to wygląda, niż malowane pędzelkiem, bardziej zachowuje właściwy kształt.Poza tym folia da się ładnie układać i wpasowywać w odlany element.
Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...
Tomek

Powrót do Zrób to sam