Dumvee Grom - MA2?

Dział, w którym dostajemy odpowiedzi na pytania związane z tematyką HMMWV.

Re: Dumvee Grom - MA2?

Postprzez makinen » 27 wrz 2019, 10:24

Ostatniego M1114 malowałem farba w sprayu firmy Fosco Industries . Kolor Tropentarn Sand. Świetnie kryje i ekstra matowy. Do kupienia w Spec Shop. Cena 29.99
makinen

Postprzez Skinn3r » 27 wrz 2019, 17:26

Jak aerograf to Tamiya XF67 NATO Green lub HATAKA C-152, a jak pędzel to HATAKA BL-152, jeśli chodzi o NATO Green.
A "pioch" na zewnątrz to Gunze H313 ew. H321 tylko, że jest ciemniejszy lub HATAKA C-090 pod aerograf lub HATAKA BL-090 pod pędzel.
Skinn3r

Postprzez kryspacz » 27 wrz 2019, 21:09

Dzięki panowie za porady. :piwo:

Skinn3r napisał(a):HATAKA C-090 pod aerograf lub HATAKA BL-090 pod pędzel.

Skinn3r, wybacz mi pewnie dyletanckie pytanie - czy farby "pod aerogaf" i "pod pędzel" to kwestia jedynie wygody i gotowego rozcieńczenia, czy faktycznie pierwszą nie pomaluję pędzlem, a drugiej nie rozcieńczę do aerografu? Dotąd korzystałem jedynie z humbroli i Vallejo, raz Life Colour, które dowolnie rozcieńczałem do aero.
kryspacz

Postprzez maverick » 27 wrz 2019, 21:20

kryspacz napisał(a):Dzięki panowie za porady. :piwo:

Skinn3r, wybacz mi pewnie dyletanckie pytanie - czy farby "pod aerogaf" i "pod pędzel" to kwestia jedynie wygody i gotowego rozcieńczenia, czy faktycznie pierwszą nie pomaluję pędzlem, a drugiej nie rozcieńczę do aerografu? Dotąd korzystałem jedynie z humbroli i Vallejo, raz Life Colour, które dowolnie rozcieńczałem do aero.

Z Hataką bedziesz miał problem. Hataka ma trzy linie - niebieska (blue) dedykowana pod pędzel, czerwona (red) - pod aero dla początkujących (da się malować pędzlem, bo leciałem nią swojego rosomaka, ale faktycznie wymaga sporej wprawy i pomarańczowa (orange) do aero dla zaawansowanych... jest zupełnie inna pigmentacja etc.
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez Skinn3r » 29 wrz 2019, 17:42

maverick napisał(a):
kryspacz napisał(a):Dzięki panowie za porady. :piwo:

Z Hataką bedziesz miał problem. Hataka ma trzy linie - niebieska (blue) dedykowana pod pędzel, czerwona (red) - pod aero dla początkujących (da się malować pędzlem, bo leciałem nią swojego rosomaka, ale faktycznie wymaga sporej wprawy i pomarańczowa (orange) do aero dla zaawansowanych... jest zupełnie inna pigmentacja etc.

Pytanie całkiem normalne jeśli się nie używało nigdy farb HATAKA :) Maverick dobrze przedstawił 3 linie lakierów Hataka, tzn 2 linie farb i 1 linię lakierów, bo tak na prawdę seria pomarańczowa (C) to linia lakierów celulozowych takich jak Gunze Mr Color.
Jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów, to różne źródła potwierdzają, że HATAKA jest bardzo bliska oryginałom, z wyjątkiem kilku kolorów, które był wzorowane na pojazdach, które wyjątkowo różniły się odcieniem kamuflażu lub lakieru bazowego od większości innych egzemplarzy.
Jeśli malujesz pędzlem to polecam spróbować farb HATAKA Blue albo Red, a jeśli aerografem - ORANGE (nie wczytywałem się tak w warsztaty, żeby pamiętać jakich narzędzi używasz :czyta: )
Plusem serii Red, tak jak poprzednik napisał jest to, że można i nimi pędzlować i aerografować (przy odpowiednim rozcieńczeniu), są one bardzo podobne do serii Vallejo Model Color.
Skinn3r

Poprzednia strona

Powrót do Problemy i pytania