Hamer Memugan - skąd zacząć?

Dział, w którym dostajemy odpowiedzi na pytania związane z tematyką HMMWV.

Re: Hamer Memugan - skąd zacząć?

Postprzez Zderzak » 30 lis 2018, 12:50

Wydaje mi się, że nie maska jest winna, a inaczrj wyprofilowane nadkola w M1114.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kryspacz » 30 lis 2018, 15:21

Hmmm... Trochę mnie, Panowie, martwicie, ale spodobał mi się ten paskud, więc raczej będę trzymał się oryginalnego pomysłu. Szczęście ignoranta - nie wiedzieć, na co się człowiek porywa ;) W najgorszym wypadku, jeśli upadnę i obtłukę sobie d.psko, będę miał satysfakcję, że ie spadłem z kuca.

Trzeba mieć, kurczę, refleks, gdy wczoraj szukałem Bronco, był 20pln przeceniony na Mojehobby.pl , dziś już zniżka znikła :(

Czy ktoś miałby może jakiś złom kalkomanii IDF, z którym chciałby się nie za drogo rozstać? Takie samo pytanie o FN-Mag?

I jeszcze - może ten rysunek jest gdzieś w lepszej rozdzielczości? - przydałby sie do wymiarowania. Obrazek
kryspacz

Postprzez maverick » 30 lis 2018, 15:48

Promocja na moje hobby pewnie wróci - akurat Bronco, Panda i Kinetic są często przeceniane... Ta cena to i tak gites... jeszcze do niedawna (i przez okres ok. 2 lat) cena na Bronco była ok 210 zł... I nie do dostania...
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 30 lis 2018, 22:47

To niestety najlepsza rozdzielczość tego rysunku z sylwetkami, jaką znalazłem :?

Jakbyś miał trudności ze znalezieniem FN MAGa, to szukaj M240.
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 30 lis 2018, 23:32

FN mag powinienem mieć. Sprawdzę i dam znać.
Hania
maverick

Postprzez kryspacz » 05 gru 2018, 13:35

Maverick - bardzo dziękuję za chęci. Zdecydowałem się na Bronco M1114 z CROWs, w ramkach chyba jest M240, choć na razie nie widzę, jakiej jakości.

W oczekiwaniu na zestaw mam jeszcze pytania i prośbę:
- jaka jest rzeczywista odległość między osiami w modelach Bronco - chciałbym już zacząć skalować sobie rysunki.
- czy ktoś z Waszmościów byłby skłonny wypożyczyć celem powielenia skrzynki ammo do FN-Mag/M240 - te w ramkach Bronco, o ile widzę na zdjęciach, są mocno uproszczone, a raczej nie zdecyduję się na zakup zestawu za 60 pln dla takich drobiazgów :(

Dzięki i pozdrawiam,
Krystian
kryspacz

Postprzez maverick » 05 gru 2018, 14:07

kryspacz napisał(a):Maverick - bardzo dziękuję za chęci. Zdecydowałem się na Bronco M1114 z CROWs, w ramkach chyba jest M240, choć na razie nie widzę, jakiej jakości.

W oczekiwaniu na zestaw mam jeszcze pytania i prośbę:
- jaka jest rzeczywista odległość między osiami w modelach Bronco - chciałbym już zacząć skalować sobie rysunki.
- czy ktoś z Waszmościów byłby skłonny wypożyczyć celem powielenia skrzynki ammo do FN-Mag/M240 - te w ramkach Bronco, o ile widzę na zdjęciach, są mocno uproszczone, a raczej nie zdecyduję się na zakup zestawu za 60 pln dla takich drobiazgów :(

Dzięki i pozdrawiam,
Krystian

Na pierwsze pytanie odpowiem wieczorem, po powrocie do domu - zmierzę na żywo z Gromu...
Na drugie pytanie - nie wiem, które Cię satysfakcjonują. Z jakiego innego zestawu chcesz pożyczyć, to sprawdzę czy mam...
Hania
maverick

Postprzez kryspacz » 05 gru 2018, 14:16

maverick napisał(a):Na drugie pytanie - nie wiem, które Cię satysfakcjonują. Z jakiego innego zestawu chcesz pożyczyć, to sprawdzę czy mam...

Jakiekolwiek, mające detale na bocznych ściankach. O ile dobrze widzę na zdjęciach ramek na Armoramie, w Bronco akurat skrzynki do m240 są jednoelementowe, z detalem od góry, więc zakładam, że boki mają gładkie. W Memuganie zaś ze stojaków na dachu wystają akurat same boki, więc cokolwiek z detalem mnie uszczęśliwi :)
kryspacz

Postprzez maverick » 05 gru 2018, 14:55

Mam pytanie - z czego planujesz wykonać zabudowę..? I ciąg dalszy pytania - da się to powielić..?
Hania
maverick

Postprzez kryspacz » 05 gru 2018, 16:21

Raczej metodą rozpaczliwej rzeźby z g... , z polistyrenu znaczy ;) , może jakaś folia alu przy drobnych nitowaniach, przegryzam się właśnie przez Wasze warsztaty w poszukiwaniu wskazówek, bo już widzę, że mnie własny pomysł przerasta :kurde:
Być może drobne odlewy przy powtarzalnych elementach jak zawiasy, szperacze na dachu czy ramki okien, ale nigdy nie robiłem form do większych elementów, nie mam też komory próżniowej, więc na drzwi czy burty porywać się nie będę.
Od razu też uprzedzę (i to naprawdę nie kokieteria, a świadomość własnych umiejętności): nie spodziewajcie się proszę w tym warsztacie niczego, co zbliżało by się choć do Waszego poziomu, chcę tu raczej poeksperymentować i pouczyć się korzystając z doświadczenia innych.
kryspacz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Problemy i pytania