Strona 1 z 3

Hamer Memugan - skąd zacząć?

PostNapisane: 29 lis 2018, 22:10
przez kryspacz
Witam serdecznie,
Zaproszony na Forum przez Mavericka (dzięki! :) ), od kilku ładnych dni z rosnącym podziwem oglądam Wasze prace, i rośnie mi apetyt na zmierzenie się z Młotkiem. Chcąc się zrehabilitować za niemiłosierne obtłuczenie Husky'ego http://www.humvee-models.com/viewtopic.php?f=4&t=1639 , biję się z pomysłem zmierzenia się z scratch-build'em Hamera Memugan.

Zestaw Legend'a jest szczęśliwie niedostępny (bo mam tylko dwie nerki ;) ), więc nie będę związany dedykowaną mu bazą, i tu pytanie to ekspertów:

Jaki model mógłby zostać bazą, i wymagałby najmniejszej ilości nakładów/przeróbek? (tzn miałby np właściwe opony, zderzaki itp.)

Obrazek

Dzięki i pozdrawiam,
Krystian

Re: Hamer Memugan - skąd zacząć?

PostNapisane: 29 lis 2018, 22:31
przez kubisz
Moim zdaniem - Bronco CB35080 M1114.

Bardzo chętnie zobaczę budowę Memugana od podstaw :git:

Re: Hamer Memugan - skąd zacząć?

PostNapisane: 30 lis 2018, 07:53
przez Zderzak
Bronco faktycznie może być dobrym pomysłem, tylko jesteś pewien, że chcesz akurat ten pojazd robić? Mnóstwo rzeczy będzie trzeba zrobić od podstaw, cały dach, drzwi, przednia rama okienna, mnóstwo mniejszych elementów blaszanych z licznymi otworami itd. Może jakaś prostsza konstrukcja, chyba, że faktycznie chcesz aż tak mocno bawić się w scratch? Wtedy może polski wóz dowodzenia :jezyk:. A tak na serio to pomyśl czy taka ilość przeróbek jest do ogarnięcia i jeśli zdecydujesz się, będziemy pomagać i bardzo chętnie podglądać!

W Bronco masz powiększony przedni grill, właściwy tylny zderzak, chociaż wymaga pewnie przeróbek mocowania koła zapasowego, dobre opony, nowe fotele, ale niestety jest opancerzenie zachodzące na tylne nadkola i jeden detal związany z maską. Jak się przypatrzysz, nad przednimi kołami jest pozioma linia dolnej krawędzi maski. Nie kończy się ona równo z linią nadwozia tylko właśnie wychodzi aż nad koło.

Re: Hamer Memugan - skąd zacząć?

PostNapisane: 30 lis 2018, 07:58
przez maverick
Fajnie, że jesteś..!
Przepraszam, że może mieszam, ale bez konwersji to będziesz miał kuuupę roboty... Prostszym rozwiązaniem będzie budowa Katlanit:
http://humvee-models.com/viewtopic.php?f=34&t=405
Modyfikacja memugana na bazie M1114. Tutaj kupując bazę Bronco CB35136
https://www.mojehobby.pl/products/Ameri ... WS-II.html
masz prawie wszystko co potrzeba - bazę do drobnych przeróbek, Crows przerobisz na Samsona (albo wystrugasz ichniego) a reszta prawie gra... Na pewno znacznie mniejszy nakład pracy...

Re: Hamer Memugan - skąd zacząć?

PostNapisane: 30 lis 2018, 08:20
przez makinen
Ja mam dwie konwersje do tego pojazdu. Drugą kupiłem naiwnie wierząc, ze przy pierwszej trafiłem na lipny egzepmplarz. Niestety drugi również równy jak stół nie był. Mam go podkładanego w 80%, ale wykorzystałem 110% znanych przekleństw. Rama podwozia od Bronco, maska i powiększona chłodnica z M1151 Academy. Koła Bronco. Oczywiście możesz bawić się w scratch, jeśli czujesz się w tym mocny - chętnie popatrzę.

Re: Hamer Memugan - skąd zacząć?

PostNapisane: 30 lis 2018, 08:47
przez makinen
Tak to wygląda, czyli marnie.
Obrazek

Obrazek

Re: Hamer Memugan - skąd zacząć?

PostNapisane: 30 lis 2018, 09:03
przez Zderzak
Na zdjęciach Piotrka widać właśnie jak maska nad kołami wystaje od krawędzi nadwozia.

Re: Hamer Memugan - skąd zacząć?

PostNapisane: 30 lis 2018, 09:24
przez makinen
Zderzak napisał(a):Na zdjęciach Piotrka widać właśnie jak maska nad kołami wystaje od krawędzi nadwozia.

...bo nie jest przyklejona...
Aczkolwiek szwajcarskiej precyzji bym nie oczekiwał.

Re: Hamer Memugan - skąd zacząć?

PostNapisane: 30 lis 2018, 09:53
przez Zderzak
Nieprawda Maki, to samo masz w swoim M1165. Popatrz na M1114 Bronco, chociażby na boxart. W tym modelu maska inaczej współgra z nadwoziem.

Re: Hamer Memugan - skąd zacząć?

PostNapisane: 30 lis 2018, 10:01
przez makinen
Niestety maski od Bronco nie mam. Próby z Italeri, to już kompletna porażka.