Dumvee Grom - MA2?

Dział, w którym dostajemy odpowiedzi na pytania związane z tematyką HMMWV.

Re: Dumvee Grom - MA2?

Postprzez Zderzak » 26 lip 2019, 11:15

Wieża jest bardzo prostym elementem jeśli chodzi o scratch, więc myślę, że można spokojnie zrobić ją samodzielnie. Z drugiej strony nie jesy aż tak bardzo deficytowa jak pisze Piotrek, można zamówić chociażby Legenda na Mojehobby za 65 zł (sama cena jednak raczej jeszcze bardziej sugeruje scratch, a to w zasadzie 4 płyty i łączenia).

EDIT:
Ogólnie chcesz się trzymać MA2? Myślę, że znajdą się ciekawsze i lepiej obfotografowane pojazdy, MA2 ma ubogą dokumentację, nawet nie jestem pewny czy na głównym zdjęciu jest na pewno napis MA2 :? .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kryspacz » 26 lip 2019, 15:30

Zderzak napisał(a):Wieża jest bardzo prostym elementem jeśli chodzi o scratch, więc myślę, że można spokojnie zrobić ją samodzielnie.

Ogólnie chcesz się trzymać MA2? Myślę, że znajdą się ciekawsze i lepiej obfotografowane pojazdy, MA2 ma ubogą dokumentację, nawet nie jestem pewny czy na głównym zdjęciu jest na pewno napis MA2 :? .

Wątek z wymiarami GPK oczywiście widziałem, bardziej chodziło mi o obrotnicę i tarczę strzelca, ale rzecz jak najbardziej do ugryzienia.

MA2 jest tylko ogólnym pomysłem, myślę na razie o dowolnej interpretacji na podstawie różnych pojazdów, ale jeśli macie gdzieś w zasobach coś więcej z fotek, lub jakieś lepsze linki z pojazdami Gromu (bo w wątku akurat MA2, jako jeden z niewielu, ma choć kilka ujęć) to będę oczywiście niezmiernie zobowiązan. :)
kryspacz

Postprzez Zderzak » 26 lip 2019, 16:20

kryspacz napisał(a):MA2 jest tylko ogólnym pomysłem, myślę na razie o dowolnej interpretacji na podstawie różnych pojazdów, ale jeśli macie gdzieś w zasobach coś więcej z fotek, lub jakieś lepsze linki z pojazdami Gromu (bo w wątku akurat MA2, jako jeden z niewielu, ma choć kilka ujęć) to będę oczywiście niezmiernie zobowiązan.

Interesuje Cię tylko GROM i tylko Afganistan? Czy może po prostu jakiś polski Humvee, z Iraku, albo nawet krajowy? Czy to ma być konkretnie taki obładowany Humvee specjalsów z licznymi modyfikacjami?
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez makinen » 26 lip 2019, 16:41

Zderzak napisał(a):
kryspacz napisał(a):MA2 jest tylko ogólnym pomysłem, myślę na razie o dowolnej interpretacji na podstawie różnych pojazdów, ale jeśli macie gdzieś w zasobach coś więcej z fotek, lub jakieś lepsze linki z pojazdami Gromu (bo w wątku akurat MA2, jako jeden z niewielu, ma choć kilka ujęć) to będę oczywiście niezmiernie zobowiązan.

Interesuje Cię tylko GROM i tylko Afganistan? Czy może po prostu jakiś polski Humvee, z Iraku, albo nawet krajowy? Czy to ma być konkretnie taki obładowany Humvee specjalsów z licznymi modyfikacjami?

Zderzak- nie mieszaj Koledze :sun: . Tych pojazdów GROM jest kilka i można sobie wybrać. Już się zdecydował. Krajowego robi Grzegorz, a specjalsow nigdy nie za wiele.
@Kryspacz- osłonę strzelca ma Tomcat. Z blaszki elegancka. :gut:
makinen

Postprzez kryspacz » 26 lip 2019, 16:43

Zdecydowanie Grom/Afgan. Przeglądałem całość działu o polskich humvee, i te najbardziej do mnie przemawiają. Słyszałem wręcz, jak mówią: "Zrób mnie" ;) Porozmawiałem więc z moim psychiatrą, i powiedział, ze to bardzo dobry pomysł :)
kryspacz

Postprzez Zderzak » 26 lip 2019, 17:56

makinen napisał(a):Tych pojazdów GROM jest kilka i można sobie wybrać.

Raczej więcej, do tego każdy co chwila był modyfikowany i zmieniany, więc ciężko połapać się, który na zdjęciach jest innym pojazdem, a który tym samym.
makinen napisał(a):Krajowego robi Grzegorz, a specjalsow nigdy nie za wiele.

Miałem na myśli krajowe z wojsk specjalnych. Jest chociażby wspaniały M1165A1 :jezyk:
kryspacz napisał(a):Zdecydowanie Grom/Afgan. Przeglądałem całość działu o polskich humvee, i te najbardziej do mnie przemawiają.

Nie będę w takim razie do niczego zmuszał, bo najważniejsze, żebyś sam go chętnie kleił :git: . Dla mnie największym problemem w tym modelu jest to, że nie da się go zrobić poprawnie. Dokumentacja zdjęciowa jest zbyt uboga i trzeba decydować się na sci-fi zamiast wierną replikę. Ale to zależy co kto lubi, bo z drugiej strony można wybrać smaczki z kilku zdjęć i dać je do jednego pojazdu.

Osobiście jednak namawiałbym na wybranie jednego pojazdu i odwzorowanie go najlepiej jak się da, w myśl "co na zdjęciu to w modelu". Może uda mi się przejrzeć te zdjęcia i jakoś uporządkować je do konkretnych pojazdów.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez makinen » 27 lip 2019, 15:08

Zderzak- potwierdź, lub nie- czy tu nasz Kolega znajdzie radio do swojego dumvee GROM?
https://www.shapeways.com/shops/galactica-models
makinen

Postprzez Zderzak » 27 lip 2019, 15:15

Te ceny są z kosmosu. Pewnie jakieś by przypasowało, ale nie kojarzę żadnego zdjęcia, na którym można by stwierdzić co jest podłączone do tych wszystkich anten.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kryspacz » 28 lip 2019, 09:51

makinen napisał(a):Zderzak- potwierdź, lub nie- czy tu nasz Kolega znajdzie radio do swojego dumvee GROM?
https://www.shapeways.com/shops/galactica-models

:shock: Duże łał! Wybór kapitalny, choć ceny faktycznie zaporowe, szczególnie, że przesyłka... 15 euro!!!

Ciekawe też, jak wygląda faktyczny produkt, nie chwalą się niestety, obrazki na stronie to wyłącznie rendery, a zdjęcia na szczycie strony nie wyglądają zachęcająco... Mieliście do czynienia z elementami z druku 3D?

Natomiast link zdecydowanie do zachowania, choćby z powodu obrazków - cała elektronika w renderach w kilku ujęciach, często czytelniejsze niż dostępne w sieci fotki oryginałów.
kryspacz

Postprzez Zderzak » 28 lip 2019, 10:31

kryspacz napisał(a):Ciekawe też, jak wygląda faktyczny produkt, nie chwalą się niestety, obrazki na stronie to wyłącznie rendery, a zdjęcia na szczycie strony nie wyglądają zachęcająco... Mieliście do czynienia z elementami z druku 3D?

Mam reflektory w 3D i o ile poziom detali jest jak najbardziej okej, to powierzchnia pozostawia wiele do życzenia. Widać mimo wszystko poszczególne warstwy materiału i na mocno zróżnicowanych powierzchniach bardzo trudno się tego pozbyć. Teoretycznie są dwa rodzaje wydruku, może ten wyższy jest lepszej jakości, jednak chyba nawet na stronie było coś kiedyś napisane, że powierzchnię trzeba wygładzić. Swego czasu słyszałem, że wystarczy potrzeć acetonem, tylko mówiła mi to osoba odnośnie swojej drukarki, nie wiem czy to tworzywo tak samo będzie reagować. No i inna sprawa, to co pisałem powyżej. Nawet jeśli aceton pomaga, to nie wyobrażam sobie wygładzania pewnych powierzchni.

kryspacz napisał(a):Natomiast link zdecydowanie do zachowania, choćby z powodu obrazków - cała elektronika w renderach w kilku ujęciach, często czytelniejsze niż dostępne w sieci fotki oryginałów.

Z tym też lepiej uważaj. Produkty na tej stronie może dodać każdy i każdy potem może zamawiać. Tzn., że ja lub Ty też możemy dorzucić tam radio i nie jest wcale powiedziane, że jest ono zgodne z rzeczywistością. Nie mówię, że są od razu nic nie warte, bo może ktoś dobrze przeanalizował zdjęcia, jednak trzeba być ostrożnym.

Czyli co, temat modelu na jesień już pewny? :jezyk:
Obrazek
Zderzak
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Problemy i pytania