Dumvee Grom - MA2?

Dział, w którym dostajemy odpowiedzi na pytania związane z tematyką HMMWV.

Re: Dumvee Grom - MA2?

Postprzez makinen » 28 lip 2019, 10:34

Tu autor tych produktów buduje M1165. Zobaczymy, jak to wyjdzie
http://www.armorama.com/modules.php?op= ... 957&page=1
makinen

Postprzez Grzegorz Grabowski » 28 lip 2019, 12:04

Przepraszam, że się wtrącam. Gdyby jednak padło na NSVT, to polecam to

Obrazek

LR w Polsce to chyba słabo dostępne, ale mam w UK sklep, w którym mają wszystko, co wydał LR. Jakbyś był zainteresowany to podam linka.
Grzegorz Grabowski

Postprzez makinen » 28 lip 2019, 12:09

Ja kupuje zawsze w tym sklepie. Bezproblemowo
https://models-hobby.com/
makinen

Postprzez kryspacz » 28 lip 2019, 12:24

Zderzak napisał(a):Produkty na tej stronie może dodać każdy i każdy potem może zamawiać. (...) Nie mówię, że są od razu nic nie warte, bo może ktoś dobrze przeanalizował zdjęcia, jednak trzeba być ostrożnym.

W sumie racja, jakoś cały czas naiwnie zakładam, że jak ktoś nie zna tematu, to się nie wypowiada ;)

Zderzak napisał(a):Czyli co, temat modelu na jesień już pewny? :jezyk:

Raczej tak. Pomysł (pewnie ciekawszy) izraelskiej imitacji T-72 upadł, przegryzałem się od jakiegoś czasu przez temat vacuformowania elementów (chyba jedyny sposób na wykonanie kształtu "wieży"), i jednak dla jednego projektu proces i zbyt trudny, i kosztowny. Zdjęć też tyle, co na lekarstwo. A Wasze dumvee podobały mi się od początku przeglądania Forum :)

Teraz muszę jeszcze skończyć dwa projekty 1:1 - zadaszenie tarasu przed domem, i dwa noże ze stanu n1: Obrazek
do n2:
Obrazek

, powoli robię zakupy, i jak dnia zacznie ubywać, wieczory moje :)
kryspacz

Postprzez makinen » 28 lip 2019, 14:04

Ooooo!!! Jakie cacka!! :shock: :shock:
makinen

Postprzez kryspacz » 31 lip 2019, 15:26

Udało mi się znaleźć na eBayu za grosze zestaw ASK Eduarda, po obejrzeniu przesyłki załamałem się stopniem komplikacji...
Podpowiedzcie, gdzieś widziałem wspólny warsztat Makiego i Kubisza? Zderzaka? z wozami z tym pancerzem, a teraz nie mogę go znaleźć ręcznie, a i wyszukiwarka nie pomaga. A może jeszcze inny warsztat ze wskazówkami, jak czysto skleić to pieroństwo? - po tytułach znalazłem tylko warsztat Bartka Ciesielskiego, ale w nim zjadło zdjęcia :(
kryspacz

Postprzez makinen » 31 lip 2019, 16:26

To nie jest takie skomplikowane. Masz w moim i Kubisza wspólnym warsztacie właśnie tego pojazdu.
viewtopic.php?f=7&t=1233
makinen

Postprzez kubisz » 31 lip 2019, 17:02

Co do eduardowego ASK, to Zderzak kiedyś stworzył poniższy obrazek. O ile dobrze pamiętam, to chyba nawet się pojawił w tym wspólnym warsztacie podlinkowanym przez makinena. Na wszelki wypadek masz go i tutaj:
Obrazek
Chodzi oczywiście o miejsce przyklejenia klamki (trzeba przy okazji pamiętać o odpowiednich elementach po wewnętrznej stronie).

Wbrew pozorom ten ASK jest prosty do poskładania. Największym problemem jest znalezienie czegoś, co zagwarantuje odpowiednią grubość szkła. Zaś największym jego błędem (oprócz klamek) jest grubość - blaszka jest za cienka, ale łatwo to zgubić nie otwierając drzwi. Przy zrobieniu otwartych... no cóż, można przymknąć oko.

Zderzak napisał(a):Może uda mi się przejrzeć te zdjęcia i jakoś uporządkować je do konkretnych pojazdów.

No i jak tam, uda się? :gut: :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 31 lip 2019, 19:10

Tutaj masz link do galerii mojego modelu, a w nim do warsztatu. To był mój pierwszy poważny Humvee, 10 lat temu nie miałem ani takiej wiedzy, ani umiejętności, ani nie było dostępnych tyle dodatków co teraz, więc model ma pewne braki. Klimatyzator RedDot był w 2009 roku wręcz nieosiągalny, koła też bardzo trudno było zdobyć.

kubisz napisał(a):No i jak tam, uda się?

No udało mi się ustalić trochę więcej niż było znane na etapie Waszych warsztatów.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 31 lip 2019, 20:44

No to zrób tam porządek w tym temacie. Śmiało przeedytowuj moje wpisy albo wręcz zastępuj je swoimi.
kubisz
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Problemy i pytania