Hamer OPFOR

Dział, w którym dostajemy odpowiedzi na pytania związane z tematyką HMMWV.

Hamer OPFOR

Postprzez kryspacz » 25 mar 2020, 07:53

Na razie wstępne przymiarki, a skoro kto pyta nie błądzi, więc czas na pytę: ;)

O ile się przy Was dobrze podszkoliłem, to te sympatyczne dziewczyny poniżej siedzą na M1025? Czy to w ogólnym zarysie to samo co M998 (flaczki, maska, bo całą buda i tak do wywalenia)?

Obrazek

Jaką funkcję może mieć ta listwa wzdłuż progu, czy sugeruje jakąś formę opancerzenia podwozia? Po co, w makiecie używanej do manewrów?

Obrazek

I ostatnie pytanie, choć bez większych nadziei: czy ktoś dysponuje zdjęciami wnętrza tegoż wynalazku? - mam pojedyncze, szczątkowe rzuty przez drzwi czy przód, jak powyżej.
kryspacz

Re: Hamer OPFOR

Postprzez kubisz » 25 mar 2020, 08:17

1. Tak, w zasadzie M1025 po zdjęciu dachu to prawie to samo co M998. A do tego modelu - ponieważ mało co zostanie z zestawu bazowego - najlepszą bazą wcale nie musi być Tamiya, tylko Italeri (choć wtedy warto wymienić zapinki maski). Musisz to przemyśleć.

2. Nie wiem co to jest za listwa, ale na większości zdjęć takich OPFORów jej nie ma.

3. Podeślij mi na PW swojego maila, wyślę Ci trochę zdjęć.
kubisz
Moderator

Postprzez kryspacz » 25 mar 2020, 08:32

kubisz napisał(a):najlepszą bazą wcale nie musi być Tamiya, tylko Italeri

No właśnie pod kątem powszechnie pogardzanej Italerki pytam, bo zalega mi od kilku lat, a chętnie zrobiłbym w miarę bezkosztowo (wiem, naiwna wiara ;) )

Za zdjęcia z góry dzięki. Znalazłem już sporo, choć szukanie trudne - strony głównie IDF, pisane robaczkami, więc wyszukiwanie google tekstem nie działa :) mój mail: kryspacz@interia.pl
kryspacz

Postprzez kubisz » 25 mar 2020, 08:41

Wysłałem co mam przez weTransfer. Tam są różne wersje OPFORów, ale jakoś się połapiesz. Możliwe, że sporo z tych zdjęć już masz, skoro coś tam znalazłeś. Albo może masz nawet więcej.

Przy szukaniu warto szukać hebrajskim tekstem. Np. skopiowanym stąd: http://tsahal-miniature.com/hummer.anglais.html

Italerka - warto to dobrze przemyśleć, bo detale ma do bani (wspomniane zapinki maski, ale także np. deska rozdzielcza). Nie wiem, jak w tych OPFORach wygląda podłoga, bo Italeri ma na środku odlane takie nie wiadomo co.
kubisz
Moderator

Postprzez kryspacz » 25 mar 2020, 10:02

Super zestaw, wielkie dzięki :piwo: Sporo rozjaśnia w kwestii środka. Mam coraz mniej wymówek przed samym sobą... ;)
kryspacz

Postprzez kubisz » 25 mar 2020, 10:39

Zobacz do tego tematu. Wrzuciłem tam przed chwilą link do albumu z pejsbuka, są nawet niezłe zdjęcia. Jak coś znajdę więcej, to będę edytował tamten ostatni wpis. A we wcześniejszym pod linkami też coś można znaleźć, ale to pewnie już przeglądnąłeś (tych zdjęć spod linków chyba nie było w tych wysłanych).

Tak sobie patrzę na to, na co się porwałeś, i podziwiam. Nie chodzi o samą budę, ale o całą elektronikę i wyposażenie, jakie tam jeździ w środku :shock: Niezłe wyzwanie, choćby ta instalacja dymna...

Znalazłem też coś takiego:
https://intscalemodeller.com/viewtopic.php?t=12517
Może się przyda.
kubisz
Moderator

Postprzez kryspacz » 25 mar 2020, 11:25

kubisz napisał(a):Zobacz do tego tematu. Wrzuciłem tam przed chwilą link do albumu z pejsbuka, są nawet niezłe zdjęcia.

Tak, album z pejsbuka (tu bardzo adekwatna nazwa :D ) widziałem, natomiast wiele zdjęć z wątku OPFOR już nie jest dostępnych z fotowiadra, nawet na androidzie.

kubisz napisał(a):Nie chodzi o samą budę, ale o całą elektronikę i wyposażenie, jakie tam jeździ w środku :shock: Niezłe wyzwanie, choćby ta instalacja dymna...

No właśnie też już przyjrzałem się z Twoich zdjęć, i entuzjazm mi opadł (oby tylko on! ;) )

kubisz napisał(a):Znalazłem też coś takiego:
https://intscalemodeller.com/viewtopic.php?t=12517
Może się przyda.

Kurde, więc już ktoś go jednak robił?! Na szczęście poziom nietrudny do przeskoczenia, wygląda trochę na challenge "zrobię model w mniej niż 5 godzin, potrzym mnie piwo" ;) Natomiast umiejętności i możliwości druku wieży w 3D zazdroszczę, będę musiał chyba próbować tłoczyć na gorąco, metodą owiewek lotniczych.
kryspacz

Postprzez kubisz » 25 mar 2020, 12:49

Z tematu z forum chodziło mi tylko o mój wpis z 20.09.2015 (linki z http://www.thetower.org). Wszystkie niedziałające zdjęcia z fotowiadra z wcześniejszych wpisów dostałeś przez weTransfer. W tej chwili nic więcej nie mam. W poniższej książce również nie ma zdjęć Twojej wersji:
Obrazek

Mam nadzieję, że nie zrezygnujesz. Bo jak Ci się uda, to ten model to będzie petarda! :boune:
kubisz
Moderator

Powrót do Problemy i pytania