Julkat Tamiya/Black Dog 1:35

Moderator: kubisz

Julkat Tamiya/Black Dog 1:35

Postprzez makinen » 18 kwi 2018, 16:01

Uznaję za zakończony. Wbrew pozorom nie był to łatwy model. Masa elementów (na całe szczęście świetnie spasowanych i niezwichrowanych) i konieczność składania tego przeplatana malowaniem, washowaniem...
Jak wspomniałem w warsztacie- BD zrobił kilka błędów i niedoróbek, ale da się to wyprowadzić na prostą.

Warsztat
viewtopic.php?f=7&t=1610
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dwaj duńscy bracia
Obrazek

Obrazek
makinen

Re: Julkat Tamiya/Black Dog 1:35

Postprzez kubisz » 18 kwi 2018, 16:15

Bardzo, bardzo efektowny model :git: Przykurz tylne reflektory, zwashuj gaśnicę i będzie gitara :gut:

Jedna, jedyna grubsza rzecz... Naprawdę jedyna. Przedziwnie wyglądają przednie reflektory :? Tak, jakbyś nie dał srebrnego pod nie, a szkiełka wkleił odwrotnie. Nie pierwszy raz mam takie wrażenie w przypadku Twoich modeli... Nie sądzę, że spaprałeś taki model brakiem "sreberka". A już w ogóle nie dopuszczam myśli, że wkleiłeś źle te szkiełka, ale... noszkurfa... źle to wygląda :evil: Weź mnie jakoś uspokój :gut:

Całość mi się bardzo podoba :!: Nie tylko jako wersja Humvee, ale też w Twoim wykonaniu. Elegancko pomalowany i wycieniowany. Pobrudzony też nie najgorzej, choć nieco niekonsekwentnie - brudne boki, czyste wnętrza nadkoli. To jeszcze możesz bezproblemowo poprawić.
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 18 kwi 2018, 16:18

kubisz napisał(a):Tak, jakbyś nie dał srebrnego pod nie, a szkiełka wkleił odwrotnie. Nie pierwszy raz mam takie wrażenie w przypadku Twoich modeli... Nie sądzę, że spaprałeś taki model brakiem "sreberka". A już w ogóle nie dopuszczam myśli, że wkleiłeś źle te szkiełka, ale... noszkurfa... źle to wygląda :evil: Weź mnie jakoś uspokój :gut:

hmmmm...zawsze mam ten dylemat :D Odwrotnie wklejone są dość...wyłupiaste... Tak ma byc? :o :o :o
Mogę wydłubać i wkleić innyc komplet. Srebrny jest, ale muszę zmienić farbę, to obecna jest bardziej szara niż srebrna :evil:

kubisz napisał(a):Pobrudzony też nie najgorzej, choć nieco niekonsekwentnie - brudne boki, czyste wnętrza nadkoli. To jeszcze możesz bezproblemowo poprawić.

Się dokurzy...
makinen

Postprzez kubisz » 18 kwi 2018, 19:51

makinen napisał(a):zawsze mam ten dylemat

Mam nadzieję, że nie pisałeś tego na poważnie :roll:

makinen napisał(a):Odwrotnie wklejone są dość...wyłupiaste... Tak ma byc?

Wciąż mam nadzieję, że sobie ze mnie jaja robisz i wszystko tam jest w porządku :jezyk: Ale na wszelki wypadek, pozwól, że się posłużę moim zdjęciem:
Obrazek
Nie wiem, czy dobrze widać. Szkiełka wklejone są od wewnątrz przedniego grilla wypukłą częścią na zewnątrz. I owszem, są wyłupiaste, ale w zasadzie całe chowają się w obudowach. No i ładnie wtedy widać karbowanie szkieł. U Ciebie to wygląda, jakbyś wkleił od zewnątrz wypukłą częścią do wewnątrz, nie widać tego karbowania. Nie wspominałbym o tym w ogóle, gdyby nie to, że już któryś raz mam takie wrażenie. O, wcześniej np. tutaj:
viewtopic.php?f=4&t=1430
viewtopic.php?f=4&t=1367
Oryginał:
https://farm6.static.flickr.com/5035/69 ... 8f93_b.jpg
https://farm8.static.flickr.com/7115/69 ... f06e_b.jpg

makinen napisał(a):Się dokurzy...

Bardziej mi chodziło o chlapanie - z boku masz całkiem fajnie zrobione rozbryzgi błota, brakuje czegoś takiego w nadkolach.
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 18 kwi 2018, 19:55

Toś mi Pan zabił klina... :pork:
makinen

Postprzez kubisz » 18 kwi 2018, 20:09

Poważnie? Przy 59. modelu? :shock:
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 19 kwi 2018, 10:14

Ode mnie masz duży plus za ten model... Po pierwsze przebrnąłeś przez nową konwersję BD - albo mi się wydaje, albo Twój model jest pierwszym zaprezentowanym z jej użyciem... Co naprawdę mi się podoba to malowanie. W tej kwestii robisz olbrzymie postępy. Farba siedzi równo, wash jest delikatny, ale dość wyrazisty, a suchy pędzel stonowany i z umiarem. Do tego trafione delikatne brudzenie... Całość naprawdę ładnie się komponuje. Tobołki również niczego sobie. Szacunek za analizę zdjęć i upodobnienie do oryginału w dużym stopniu.
Jak dla mnie na ten czas najlepsza Twoja praca / i zapinki maski wkleiłeś jak trzeba /.
Świetnie wygląda obok GM-V - mógłbyś je zostawić razem na jakiejś prostej podstawce (płyty drogowe).
Podoba się..!

Co do świateł /a wcześniej zapinek maski/ - zerkaj czasem do instrukcji :D
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez Berni » 19 kwi 2018, 11:41

Serwusik...
Elegancko...robi pozytywne wrażenie. O poprawności merytorycznej się nie wypowiem...bo się nie znam. Ale całość odbieram jak najbardziej na plus. Trzeba będzie skrobać kasę na tego BD.
Dzięki.
Pozdrawiam.
Berni

Powrót do Galeria