Polski M1025A2 - złom/scratch

Moderator: kubisz

Polski M1025A2 - złom/scratch

Postprzez Zderzak » 01 mar 2014, 22:50

Witam!

Zgodnie z obietnicą wstawiam galerię, mam nadzieję ostateczną, ubłoconego M1025A2. Wszystko na temat tego modelu oraz dyskusję nad błotem znajdziecie tutaj:
KLIK
Dodatkowo parę mniej lub bardziej istotnych informacji:
-baza - złom Academy, dach i drzwi Tamiya, żywiczna osłona, tarcza strzelca Legend Productions,
-koła - najnowszy wypust PanzerArt,
-reszta - scratch.

Natomiast aktualny stan modelu wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wnętrze przed zamknięciem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wiem, że było niestety trochę zamieszania z tym modelem, ale ostatecznie chyba udało się jakoś to wszystko uporządkować. Druga sprawa to sam model, z którego muszę przyznać, mimo wszystko jestem obecnie dumny i z przyjemnością podziwiam go wśród czystych braci ;) .

Pozdrawiam!
Konrad
Obrazek
Zderzak
Administrator

Re: Polski M1025A2 - złom/scratch

Postprzez maverick » 02 mar 2014, 10:03

Mnie się podoba :git: Teraz błotko wygląda całkiem przyjemnie...
a) Skąd wziąłeś strzelca..?
b) Subiektywnie osłona strzelca w żółtym kolorze pasuje jak wół do karety (ale to moje zdanie :jezyk: )
...fajnie wyszło..!
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez slawo » 02 mar 2014, 14:31

Jak dla mnie - bardzo dobra robota :gut: O ile kwestia takiego ubłocenia może się jednym podobać, innym nie, to mi akurat to rozwiązanie nie przeszkadza, a nawet się podoba ;) Szczególnie podoba mi się wykonanie tego ubłocenia, które wyszło Ci naprawdę dobrze. Kolejna sprawa, że na pewno ciekawie wygląda taki wyłamujący się (w pewnym sensie) model z kolekcji :gut: Jedynie wyraz twarzy strzelca wygląda jak dla mnie, jakby był po "paru głębszych", ale ogólnie jest naprawdę dobrze. No i na koniec - nadal czekam na Twoje słowo w mojej galerii :D
Obrazek
slawo

Postprzez kubisz » 02 mar 2014, 22:19

Trochę męczenie kota odchodziło przy tym modelu, ale summa summarum muszę powiedzieć, że było warto. Wersja ostateczna mnie przekonuje i bardzo mi się podoba :git: Duży plus za HK i tarczę. Wojak - taki sobie, jednolity wash jest moim zdaniem zbyt ciemny i sprawił, że mundur ma zbyt przyciemnione kolory. Ale dobrego wrażenia całości na pewno nie psuje :git:

Najbardziej mnie urzekły zapinki liny, przy uchach do dźwigania :git: Z czego zrobione?
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 04 mar 2014, 13:12

maverick napisał(a):Skąd wziąłeś strzelca..?

Lekko przerobiony figurant z zestawu M1151 Academy. Figurkowym purystą nie jestem, dlatego efekt końcowy w zupełności mi wystarcza. A i osobiście dużo bardziej podoba mi się pojazd z nim niż bez niego.
maverick napisał(a):Subiektywnie osłona strzelca w żółtym kolorze pasuje jak wół do karety

Może i racja, ale właśnie dlatego zbudowałem ten model. Taka unikatowość sprawiła, że mimo wszystko skleiłem kolejnego, bardzo podobnego M1025A2.
slawo napisał(a):No i na koniec - nadal czekam na Twoje słowo w mojej galerii :D

Będzie, ale nie lubię pisać pustych słów w komentarzach, dlatego potrzebuję znaleźć więcej czasu do lepszego przyjrzenia się zdjęciom.
kubisz napisał(a):Najbardziej mnie urzekły zapinki liny, przy uchach do dźwigania :git: Z czego zrobione?

Z nitki. Najpierw zawiązałem na supełek, potem usztywniłem jakimś CA, a na koniec uciąłem do odpowiednich wymiarów. Dzięki CA nitka ma fajny kolor, bardzo pasujący do koloru plastikowych opasek zaciskowych.

Miło, że model po wszystkich podejściach się podoba :piwo: .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez drunkwolf » 04 mar 2014, 14:57

Bardzo ładnie się prezentuje. Nawet błoto ładnie wygląda:) Ale ten strzelec mi się nie za bardzo podoba, ma wyraz twarzy jak chory kot na pustyni. Ogólnie M1025A2 wygląda super.

Prosiłbym o używanie właściwej formy wypowiedzi.
Ostatnio edytowano 12 mar 2014, 10:02 przez drunkwolf, łącznie edytowano 1 raz
drunkwolf

Postprzez wojtas193 » 04 mar 2014, 20:04

drunkwolf napisał(a):Bardzo ładnie się prezentuje. Nawet błoto ładnie wygląda:) Ale ten strzelec mi się nie za bardzo podoba, ma wyraz twarzy jak srający kot na pustyni. Ogólnie M1025A2 wygląda zajebiście.

No to się kolega wysłowił... :?

Wracając do modelu, to teraz jest już bardzo dobrze. Na pewno czas poświęcony na poprawki nie poszedł na marne. :git:
Pozdrawiam
Wojtek
wojtas193

Postprzez Zderzak » 25 lis 2018, 18:23

Po kilku latach znalazłem zdjęcie M1114 z Afganistanu, który był pierwotnym nośnikiem tarczy z mojego modelu. Niestety pomimo nawiązania kontaktu z jednym z żołnierzy z tego zdjęcia nie otrzymałem już odpowiedzi kiedy zapytałem się o zdjęcie, więc niewiele mogę powiedzieć na temat tej tarczy. A cała historia jest ciekawa...

Swojego oryginalnego Humvee spotkałem na poligonie w Wędrzynie w 2013 roku. Pięć lat później znalazłem zdjęcie przypadkowo, które nieudolnie próbowałem znaleźć kilka lat temu. Wtedy historia cofa się jeszcze dalej, aż do roku 2008 i III zmiany PKW Afganistan. Być może właśnie ten pojazd był uczestnikiem tragicznych wydarzeń z sierpnia 2008 r., kiedy to Humvee z weteranem ze zdjęcia (notabene właśnie strzelcem z Humvee) wyleciał w powietrze na IED. Pozostali trzej członkowie załogi niestety zginęli. Więcej na ten temat:
http://polska-zbrojna.pl/home/articleshow/22729?t=Szansa-na-powrot

Możliwe, że to nie M1114 z tarczą ze smokiem został zniszczony, niestety nie znam również dalszych losów tarczy, chociaż to by tłumaczyło jej uszkodzenia. Być może GROM po prostu zabrał do kraju tarczę po zniszczonym Humvee, po cichu liczyłem, że uda się poznać początek i dalszą historię, a nawet wtedy uderzyć do specjalsów i zapytać, czy są świadomi, że używana przez nich tarcza na szkoleniach opowiada tak tragiczną historię.

Obrazek
Żródło: http://polska-zbrojna.pl/home/articlesh ... -na-powrot , Emil Uran.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Powrót do Galeria