Hamer Magen David Academy/Legend/Eduard

Moderator: kubisz

Hamer Magen David Academy/Legend/Eduard

Postprzez makinen » 21 sty 2013, 11:16

Postanowiłem zakończyć walkę z koszernym młotkiem. srednio jestem zadowolony z efektu, ale siły i ochoty na większe korekty nie mam. Świadomy kilku baboli mogę jednak z w miarę czystym sumieniem postawić go na półkę z gorącą obietnicą- nigdy więcej karetki.
Teraz widzę, że czerwone elementy przedniej osłony strasznie biją po oczach (może efekt lampy), więc trzeba je będzie trochę przykurzyć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

warsztat-----> http://www.humvee-models.com/viewtopic.php?f=7&t=909
makinen

Re: Hamer Magen David Academy/Legend/Eduard

Postprzez kubisz » 21 sty 2013, 11:36

Kilka uwag:
- popraw karton, bo Ci się był wygiął :jezyk: ;
- zapomniałeś o odblaskach na rogach maski. Przez to kierunkowskazy masz przyklejone za blisko krawędzi tejże maski;
- na 6. zdjęciu widać jakiegoś włosa nad wnęką tylnej lampy;
- co do kurzenia, to w ogóle cały przód (wyciągarka, osłona) wygląda na czysty;
- pomaluj uszczelki tylnych drzwi na czarno, drobiazg poprawiający ogólny wygląd;
- mógłbyś też domalować oznaczenia ciśnień nad kołami. Prostokącik białej farby i na to cienkopisem kilka hebrajskich robaczków. Kolejny szczególik poprawiający wygląd;
- a kolejny to czarne elementy zapinek maski;
- chyba zapomniałeś pomalować kieronicy.

Te kilka drobnych uwag nie zmienia faktu, że bardzo mi się ten model podoba :git: Stawiam go na równi z Dumvee. Jeżeli dopracujesz washa, to będzie naprawdę świetnie :git: Gratulacje :piwo:

Spróbuj kiedyś zrobić zdjęcie wnętrza przedziału medycznego :git:

A na koniec pozwolisz, że zrobię takie zestawienie (nawet kolor tła mamy podobny):
Obrazek
Obrazek
Ciężko byłoby wybrać, który jest lepszy. W wielu miejscach mnie pokonałeś i sprawiłeś, że od dziś dużo krytyczniej patrzę na swojego :git:

Jeszcze jedno:
makinen napisał(a):nigdy więcej karetki.

Nigdy nie mów nigdy. Za mną chodzi taka w trójkolorze NATO, z piaskowym ASK i klimatyzatorem na dachu.
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 21 sty 2013, 11:48

Oooooo!!!! To Kuba przesadziłeś z porównaniem :jezyk:
mała korekta co do Twoich uwag:
- odblaski są babolem i niestety mam chyba wrażenie graniczące z pewnością, że wyrzuciłem ramki pozostałe z modelu- poszukam w magicznym pudle
- kierownica jest w kolorze wnętrza :oops: na szczęście drzwi są na wcisk, więc ewentualny dostęp mam
- uszczelki...to tak :mur:
- kurz, jak wspomniałem - dodam jeszcze
- wash- cóż, skończył mi się kiedyś Valejo (na szczęście już uzupełniłem brak) i koleś w sklepie polecił mi coś "podobnego". Niestety kucha- kolor jakiś "wiewiórkowy" zamiast brąz. Użyłem punktowo i szczęśliwe rozwiązanie to nie było.
- o oznaczeniach ciśnienia pomyślę...jutro (jak mawiała Scarlet O'Hara :D )

teraz czekamy na Kilkenny'ego- mam wrażenie, że to będzie niezły kawał ambulansu

Obietnica rozstania się z karetką jest dożywotnia :gut:
makinen

Postprzez maverick » 21 sty 2013, 11:55

hej, fajny model - o mankamentach napisał już kuba... Części do karetki dostałem od Krzyśka, który na bazie swojej robił Memugana więc kiedyś tam pewnie powstanie, ale w moim przypadku to chyba raczej z zamkniętym przedziałem medycznym - jakoś subiektywnie to wnętrze średnio mi się podoba :cry: Ale ogólna bryła jest fajna ;)
Fajnie przykurzony od dołu - to wyszło lepiej niż u Kuby!
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 21 sty 2013, 12:03

makinen napisał(a):Oooooo!!!! To Kuba przesadziłeś z porównaniem :jezyk:

Wcale tak nie uważam, inaczej nie wrzucałbym to zdjęcia swojego modelu :jezyk: Maverick już jedno wypatrzył. I właśnie mnie dużo bardziej podobają się Twoje koła - zresztą jest to element, który we wszystkich modelach dobrze Ci wychodzi :git: Spasowanie budy też Ci chyba lepiej wyszło. Nie bądź taki skromny :gut:

Jeszcze jeden drobiazg - na dachu z lewej strony, pod reflektorem masz plamkę chyba białej farby (widać to na zdjęciu, które wybrałem do porównania). Łatwo możesz to zamalować. I nie odkładaj tego na jutro :jezyk:

Co do samej karetki, to faktycznie jej sylwetka jest bardzo ciekawa. Jako że lubię wnętrza pojazdów, to przedział medyczny aż się prosi o otwarcie, ale już drugi raz bym tego nie powtórzył. Za to jak wspomniałem wyżej relaksacyjnie skleiłbym sobie taką z OIF. Może kiedyś...
kubisz
Moderator

Postprzez piotrek1971 » 21 sty 2013, 15:27

makinen napisał(a): z gorącą obietnicą- nigdy więcej karetki.

Twój model bardzo mi się podoba,miałem taki w planach,ale skutecznie mnie zniechęciłeś :jezyk:
Fajne kurzenie,nie za mocne i widzę,że modele coraz mniej styrane robisz. :piwo:
piotrek1971

Postprzez kamil83 » 22 sty 2013, 05:01

O mankamentach już pisał Kuba, to nie będę się powtarzał. Całkiem niezły model. Gratulacje
kamil83

Postprzez grzes430 » 22 sty 2013, 15:33

Wykonałeś ten model na bardzo wysokim poziomie. Czerwone wstawki bardzo mi się podobają.
Tylko szyby takie jakieś zaparowane. Specjalnie, czy tylko na zdjęciu takie wrażenie?
grzes430

Postprzez makinen » 22 sty 2013, 17:39

grzes430 napisał(a):Tylko szyby takie jakieś zaparowane. Specjalnie, czy tylko na zdjęciu takie wrażenie?

Klinicznie czyste szyby mam tylko w swoim samochodzie moment po wyjeździe z myjni :jezyk:
Nie ma przypadkowości w ich wyglądzie
makinen

Postprzez grzes430 » 22 sty 2013, 17:44

makinen napisał(a):Klinicznie czyste szyby mam tylko w swoim samochodzie moment po wyjeździe z myjni :jezyk:
Nie ma przypadkowości w ich wyglądzie

Rozumiem :git:
grzes430

Następna strona

Powrót do Galeria