M1151 US Army - Academy

Moderator: kubisz

M1151 US Army - Academy

Postprzez grzes430 » 14 lut 2013, 16:59

Nadszedł ten czas, by zakończyć przygodę z tym modelem.

Warsztat

Nie mam czego dopisywać, każdy z was wie jak się pracuje z tym modelem. Ja jestem zadowolony z osiągniętego rezultatu. Jestem świadom kilku błędów, które są widoczne, ale jak na pierwszy humvee mam nadzieję, że się podoba. Może w wakacje kolejny humvee, ale jakiś spokojniejszy projekt, zrobiony na luzie, bo nad tym dzięki wam spędziłem dużo czasu i włożyłem mnóstwo sił.
Trochę dużo zdjęć, a i tak chciałem wkleić jeszcze więcej ;)
Wnętrze:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
grzes430

Re: M1151 US Army - Academy

Postprzez makinen » 14 lut 2013, 17:11

No!!! :sun:
Grzesiek- zaskoczyłeś mnie na plus! Ogólny odbiór baaaardzo pozytywny. Świetnie położony wash na masce, w pozostałych miejscach troszkę Tobie zostało. Maska genialna. Super uszczelka tylnej klapy. Wash na całości niezły. Kurzenie bardzo z umiarem, bez przesady, trzyma fason. Poprawiłbym jeszcze koła- nierówno trochę z kurzem. Dorób antenę (podstawa w jakimś dziwnym kolorze). Antena BFT powinna być w innym kolorze i mógłbyś dorobić kabel do BFT.
Warto było Cię pomęczyć, bo z efektu możesz być zdowolony. Czekamy na następnego humvee :gut:
makinen

Postprzez kubisz » 14 lut 2013, 17:33

Grześ, nareszcie :!: Podobnie jak makinen odbieram model bardzo na +. Właściwie na duży +.

+ fantastyczne wnętrze :git:
+ bardzo dobre kamo na oporządzeniu w środku;
+ bardzo dobrze, że nie poszedłeś za trendem i nie nakleiłeś kalki na ekran monitora;
+ świetnie jest w bagażniku, brawa za skrzynkę Duke :git:
+ brawa też za kabelki w wieży;
+ podoba mi się brudzenie, zwłaszcza koła;

- w warsztacie pisałem o przemalowaniu anteny BFT, Ty przemalowałeś antenę radia SINCGARS... Jeszcze się musisz dokształcić w terminologii stosowanej :gut: Pomaluj BFT na taki kolor, jak ma teraz antena radia, a tę na zielono. Jak wspomniał makinen, do BFT dorób kabelek;
- po wszystkich zabiegach kolor jest nieco za ciemny i zbyt żółtawy;
- masz pozaklejane trochę oczek w kratkach klimatyzatorów. Przetkaj igłą;
- miejscami nierówno starty wash;
- koło zapasowe masz za bardzo odsunięte od pojazdu. To błąd w wymiarze elementu Academy, ale szkoda, że go jednak nie skorygowałeś.

Ogólnie super :git: Czekam z niecierpliwością na kolejnego Humvee w Twoim wykonaniu :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez grzes430 » 14 lut 2013, 18:06

Na razie cieszę się, że się podoba.
kubisz napisał(a): w warsztacie pisałem o przemalowaniu anteny BFT, Ty przemalowałeś antenę radia SINCGARS... Jeszcze się musisz dokształcić w terminologii stosowanej Pomaluj BFT na taki kolor, jak ma teraz antena radia, a tę na zielono. Jak wspomniał makinen, do BFT dorób kabelek;

O tak, to u mnie kuleje zbyt mocno. Oglądając zdjęcia anteny BFT jest widoczna również ta z radia, teraz zauważyłem jak to wszystko wygląda :D

po wszystkich zabiegach kolor jest nieco za ciemny i zbyt żółtawy

Też mi się to niezbyt podoba, ale nic już nie zrobię.

masz pozaklejane trochę oczek w kratkach klimatyzatorów. Przetkaj igłą

Przypomniało mi się o tej sprawie(bo wspominałeś o tym jeszcze w warsztacie) w momencie przerabiania zdjęć na odpowiednie rozmiary. Zajmę się i tym.
makinen napisał(a):mógłbyś dorobić kabel do BFT

Myślę, ze dorobię razem z innymi poprawkami, bo ta mała dziurka drażniła mnie podczas wklejania zdjęcia.

Tak patrzę sobie na ten model i czegoś mu brakuje w porównaniu do waszych - Rhino. O ile do tego już nie dodam, to przy M1114(w przyszłości) musi być koniecznie.

Czekamy na następnego humvee

Czekam z niecierpliwością na kolejnego Humvee w Twoim wykonaniu

Czekam na propozycję ciekawą, lecz nie drogą w kosztach wersję. :gut:
grzes430

Postprzez Zderzak » 14 lut 2013, 18:29

Podzielam całkowicie opinie poprzedników, dlatego mógłbym się tylko ograniczyć do napisania, że model bardzo mi się podoba. Gdyby nie kolor, który niestety jest zbyt żółty, choć to może wina fotek, byłby to naprawdę doskonały Humvee. Tak czy inaczej jest bardzo porządnie, niepotrzebnie tak się obawiałeś, zwłaszcza, że oceniając musimy pamiętać, iż jest to Twój debiut w tej dziedzinie.

Piotrek:
makinen napisał(a):oprawiłbym jeszcze koła- nierówno trochę z kurzem.

Ale to chyba normalne, że kurz nie osadza się wg wytycznych przełożonych idealnie pomiędzy każdymi ząbkami bieżnika :jezyk: . Ot, tak sobie pozwoliłem :mrgreen: .

Ale oczywiście nie byłbym sobą, gdybym czegoś nie mógł wytknąć. Kuba z Piotrem jak można zauważyć w powyższych postach, problemów ze wzrokiem raczej nie mają :D . Ale mimo to udało mi się, owszem, tylko dla zasady, znaleźć kilka elementów, o których warto wspomnieć.
-Gwiazdka na przednim grillu, powinna być raczej na środku. Pewnie się nie zmieściła, no ale fakt faktem, powinna być gdzie indziej.
-Przydałby się, mocniejszy, bardziej wyrazisty suchy pędzel, zwłaszcza na zewnątrz.
-Pasek karabinu wewnątrz Humvee dość nierealnie się układa.
-Gdzie się podziały pedały? (Tak, wiem jak to może brzmieć...)
-Okrągła część dźwigienki kierunkowskazów powinna być w innym kolorze. Biało-zielonym.
-W jednej z siatek klimatyzatorów zrobiła się chyba jakaś dziura?
-Lusterka na przyszłość przyklejaj nie prostopadle do drzwi. W takim układzie kierowca mógłby się chyba tylko przejrzeć w nich na postoju.
-Pomaluj poprzeczne podziałki lusterek na kolor ich obudowy, bynajmniej u kierowcy.
-Antena DUKE, nie za szara? Było już o tym wspomniane?

Może dużo udało mi się znaleźć, ale takie mankamenty można chyba wskazać w każdym modelu. Tak czy inaczej, gratulacje naprawdę udanej repliki M1151 :piwo: .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 14 lut 2013, 18:42

Zderzak napisał(a):-Gwiazdka na przednim grillu, powinna być raczej na środku. Pewnie się nie zmieściła, no ale fakt faktem, powinna być gdzie indziej.

A właśnie też się kiedyś zdziwiłem, że tak to jest malowane:
Obrazek
Zdjęcie: Brent Sauer

Zderzak napisał(a):W jednej z siatek klimatyzatorów zrobiła się chyba jakaś dziura?

Tego akurat nie brałbym jako usterki modelu (pomijając fakt, że pewnie przypadkiem powstała :mrgreen: ). W rzeczywistości podczas jazdy w trudnych warunkach lub np. przy nieostrożnym załadunku też się może to i owo przedziurawić.
kubisz
Moderator

Postprzez grzes430 » 14 lut 2013, 18:50

kubisz napisał(a):
Zderzak napisał(a):W jednej z siatek klimatyzatorów zrobiła się chyba jakaś dziura?

Tego akurat nie brałbym jako usterki modelu (pomijając fakt, że pewnie przypadkiem powstała :mrgreen: ). W rzeczywistości podczas jazdy w trudnych warunkach lub np. przy nieostrożnym załadunku też się może to i owo przedziurawić.

Wszystko znajdą :evil:. Faktycznie, już nie kojarzę za bardzo jak mi się to stało.

Gwiazdka właśnie patrząc na zdjęcia nie jest na środku, a że i tak się nie mieści na środku, no cóż.

Pedały - może jeszcze zdążę jakieś dorobić, ale nie wiem czy znajdę miejsce by je tam wkleić.

Mocniejszy suchy pędzel? Na zewnątrz wcale go nie robiłem :rotfl:
grzes430

Postprzez makinen » 14 lut 2013, 19:00

Obejrzałem jeszcze raz- dla dodania kolorytu w środku przydałyby się na kablach radiostacji akcenty srebrne i żółte- przyglądnij się zdjęciom oryginałów :gut:
makinen

Postprzez maverick » 14 lut 2013, 20:39

Dla mnie bardzo w porządku - podoba się :gut:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez piotrek1971 » 15 lut 2013, 06:37

Nic dodać,nic ująć Grześ :salut: :piwo:
piotrek1971

Następna strona