M 998 Helmet Hard Top

Moderator: kubisz

M 998 Helmet Hard Top

Postprzez kopos77 » 17 lut 2013, 12:54

Witam
Udało mi się dzisiaj dodać zdjęcia kolejnego humvee. Tym razem jest to M998 z dachem typu "Helmet Hard Top". Jest to konwersja z Pro Art Models. Dodatkowo we własnym zakresie dodałem imitacje metalowych płyt ponieważ jest to humvee z początkowego okresu fazy asymetrycznej wojny w Iraku czyli z tzw. "Hillbilly armour".
Pozdrawiam
Krzysiek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kopos77

Re: M 998 Helmet Hard Top

Postprzez kubisz » 17 lut 2013, 17:39

Debiut takiej wersji na forum :git: Całkiem niezły model, płyty dopancerzenia dodają mu charakteru. Całość niestety psują koła Italeri i tobołek na tylnej klapie :? Nie bardzo podoba mi się też sposób, w jaki brudzisz szyby. Dobra widoczność w warunkach wrogiego terenu, przy najczęściej mocno operującym słońcu (kto jechał autem z brudnymi szybami pod słońce, ten wie o co chodzi) to podstawa. Poza tym wycieraczki raczej zostawiłyby inny ślad.
Jeszcze jedno. W oryginale boczne szyby są w ramach. Nie widziałem jeszcze chyba modelu, w którym ktoś wklejając imitacje opuszczonych szyb poprawiłby kształt ram i pomalował je. Ale uczciwie muszę napisać, że i mnie się kiedyś zdarzało robić to źle.
kubisz
Moderator

Re: M 998 Helmet Hard Top

Postprzez maverick » 17 lut 2013, 18:07

Fajna konwersja, tylko strasznie droga... Model robiłeś na podstawie jakiegoś zdjęcia..? Jeśli tak to zamieść "oryginał" w tym temacie.
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Powrót do Galeria