Jordański M1025A2+Typ63 107mm=AB19 - Academy/Trumpeter

Moderator: kubisz

Jordański M1025A2+Typ63 107mm=AB19 - Academy/Trumpeter

Postprzez kubisz » 05 kwi 2013, 18:08

Model jordańskiej modyfikacji M1025A2 - AB19, uzbrojonej w chińską wyrzutnię niekierowanych pocisków rakietowych kal. 107 mm Typ 63. Wzorowałem się na tym pojeździe:
_________________________________________________________________________________________________________________________
Model of a Jordanian modification of M1025A2 - AB19, armed with Chinese unguided rocket missile launcher cal. 107 mm Type 63. My example was this vehicle:

Obrazek
http://worldwide-defence.blogspot.com

Model baza to Academy (13405) M998 IED Gun Truck, wyrzutnia z zestawu Trumpeter (02320) PLA Type 63 107mm Gun & BJ212 Truck. Koła Blast Model (BL35027K) M1025 HUMVEE Wheels Aggressive pattern with new rim, zapasowe z zestawu Panzer Art (RE35-075) Road Wheels with spare for HUMVEE. Karabin M60 z zestawu Dragon (3806) Modern Machine Gun Set.
_________________________________________________________________________________________________________________________
Base model it's Academy (13405) M998 IED Gun Truck, launcher from Trumpeter (02320) PLA Type 63 107mm Gun & BJ212 Truck kit. Wheels from Blast Model (BL35027K) M1025 HUMVEE Wheels Aggressive pattern with new rim, spare one from Panzer Art (RE35-075) Road Wheels with spare for HUMVEE set. M60 machine gun from Dragon (3806) Modern Machine Gun Set.

WARSZTAT/WORKSHOP

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozwólcie, że tym razem sam się trochę ocenię. Jestem bardzo zadowolony z malowania - doboru farb, samego malowania (piksele, powłoka) oraz washa. Nie podoba mi się jedno miejsce w modelu - łączenie tylnej ścianki kabiny z dachem :? Nie wiem dlaczego, ale po tym nieszczęśliwym upadku nie udało mi się uzyskać wyglądu sprzed niego :cry: Na półce jest to niemal niewidoczne, dlatego w sumie cieszę się z kolejnego modelu, ubarwiającego kolekcję :git: Chociaż jest on poniżej mojej średniej, tak myślę...
Let me judge myself a little bit this time. I'm very happy wityh painting - choosing paints, painting itself (pixels, surface) and wash. I don't like one part of this model - the connection of the crew compartment rear wall with the roof :? I don't know why, but after this unfortunate accident with falling down I wasn't able to gain a look from time before it :cry: It's almost invisible on the shelf, so I'm glad to see another model coloring my collection :gut: Although it's below my average, I guess...

Model uczestniczył w I Zimowym Konkursie PWM.
kubisz
Moderator

Re: Jordański M1025A2+Typ63 107mm=AB19 - Academy/Trumpeter

Postprzez BaldPuma » 05 kwi 2013, 18:34

:git: mnie też się podoba :git:
nie szukam szczegółów - chodzi mi o ogólne odczucie
(no poza jednym - ale to pewnie wina oświetlenia = marnego :jezyk:
- m60 wygląda jakby był w jednym kolorze - a kolba jednak ma inny odcień niż metal)
BaldPuma

Postprzez JUAN C. » 05 kwi 2013, 18:57

To my as a whole he is a model that I like enough Kubisz, the only small detail that called me the attention is that there are 12 launchers rocket tubes, but in the top row there is one that is more short, is a small detail only without more importance.
Sequelae of the accident are not appreciated. ;)
Congratulations, good work!. :gut:

:piwo:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Postprzez makinen » 05 kwi 2013, 19:04

W szczegóły się nie zagłębiam, bo model prawie pudełkowy (z dwóch pudełek :D ). Ogólny odbiór pozytywny, ale...coś mi tu nie pasuje. Przyglądałem się oryginałowi i chyba wygląd tegoż właśnie wpływa na opinię o modelu. To pajacowate malowanie- ciekawe, czy sprawdza się w terenie?- mi nie pasuje. Model "zaliczony". Technicznie oczywiście jak na Kubisza przystało- bez zarzutu, natomiast go nie pokocham :sun:
makinen

Postprzez maverick » 05 kwi 2013, 19:35

Jak to u Kuby model zbudowany czysto, starannie i świetnie pomalowany :gut: Ja od siebie dał bym mocniejszego wash'a, o czym już pisałem w warsztacie, ale to już sprawa subiektywna... Sama wersja humvee bardzo egzotyczna i nietypowa, na pewno będzie ciekawie wyglądała na półce, wśród innych "młotków"... Do Oreva, czy ZW nie będę porównywał, bo to nie ta sama półka projektu... Na koniec napiszę, że oby wszystkim udawały się szybkie modele na takim poziomie..! :gut:
Ps. Albo to wina zdjęć, albo jakoś tak "wysoko stoi".?!
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez makinen » 05 kwi 2013, 19:43

Wiem- "wypatrzyłem" oczy na zdjęciach i wniosek (oczywiście kwestia monitora, choć to dotyczy bardziej kolorów). Czy kolory na modelu nie są zbyt kontrastowe?
makinen

Postprzez kubisz » 05 kwi 2013, 20:06

Dzięki za opinie / Thanks for opinions :piwo:

BaldPuma napisał(a):m60 wygląda jakby był w jednym kolorze - a kolba jednak ma inny odcień niż metal

Karabin ma odpowiednie kolory, ale fotograf ze mnie dupiaty :?

JUAN C. napisał(a):there are 12 launchers rocket tubes, but in the top row there is one that is more short

Good eye :git: Unfortunatelly one tube was shorter, I was sure, that I was giving it to the lowest row... As You can see it turned out the upper row :oops:
___________________________________________________________________________________________________________________________
Dobre oko :git: Niestety jedna rura była krótsza, byłem pewien, że daję ją do dolnego rzędu, okazało się że trafiła do górnego :oops:

makinen napisał(a):Przyglądałem się oryginałowi i chyba wygląd tegoż właśnie wpływa na opinię o modelu. To pajacowate malowanie- ciekawe, czy sprawdza się w terenie?- mi nie pasuje.

No cóż, te malowania pikselowe mają to do siebie, że niekoniecznie dobrze wyglądają. Podobno się sprawdzają, dlatego coraz częściej można je tu i ówdzie znaleźć. Ja też nie jestem zwolennikiem takich malowań, ale choć jedno chciałem mieć na półce.

maverick napisał(a):Albo to wina zdjęć, albo jakoś tak "wysoko stoi"

Tu masz rację, jest nieco za wysoko zawieszony :?

makinen napisał(a):Czy kolory na modelu nie są zbyt kontrastowe?

Obejrzałem mnóstwo zdjęć jordańskich Humvee (nie tylko tej wersji) i wydaje mi się, że całkiem nieźle trafiłem z doborem farb, o czym wspomniałem wyżej. Zauważ, że to zdjęcie oryginału jest jakby lekko wyblakłe, ma też jakby leciutki żółtawy "filtr".
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 05 kwi 2013, 20:10

Dobra- kupuję tłumaczenie :sun: . A co się stało z tym zawieszeniem? Na trzecim zdjęciu widać to wyraźnie.
makinen

Postprzez Sebastian » 05 kwi 2013, 20:40

Jak zwykle model na wysokim poziomie.
Dobrze, że udało się naprawić uszkodzenia po upadku.
Podoba mi się bardzo ciekawy kamuflaż i kurzenie.
Pozdrawiam
Sebastian
Sebastian

Postprzez Bartosz Ciesielski » 05 kwi 2013, 21:17

Kuba jak zawsze model na wysokim poziomie nic dodać nic ując.
Niestety po upadku czy innym uszkodzeniu nie da się modelu naprawić tak żeby autor był zadowolony.Ty będziesz zawsze to widział. :salut:
I chodź bym szedł ciemną doliną to zła się nie ulęknę bo największym s........m w tej dolinie jestem Ja
Bartosz Ciesielski

Następna strona

Powrót do Galeria