M1152A1 ECV Cargo/Troop Carrier, USMC - składak

Moderator: kubisz

M1152A1 ECV Cargo/Troop Carrier, USMC - składak

Postprzez kubisz » 20 kwi 2013, 09:34

Model przedstawia Humvee w wersji M1152A1 Enhanced Capacity Cargo/Troop Carrier, powstał ze zbieraniny elementów z różnych źródeł. Oznakowany jako należący do US Marine Corps. Chciałem połączyć nowy, w miarę czysty pojazd w piaskowym malowaniu ze starą, mocno sfatygowaną plandeką w kamuflażu NATO. Zapraszam do oceny efektów.
___________________________________________________________________________________________________________________________
Model of Humvee in M1152A1 Enhanced Capacity Cargo/Troop Carrier version, it's a miscellany of elements from many various sources. Marked as a vehicle belonging to US Marine Corps. I wanted to combine a new, pretty clean vehicle in sand colour with an old, very much used tarpaulin in NATO camouflage. Feel free to evaluate the effects.

WARSZTAT / WORKSHOP

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kubisz
Moderator

Re: M1152 ECV Cargo/Troop Carrier, USMC - składak

Postprzez maverick » 20 kwi 2013, 11:56

Podoba się i to bardzo. Fajnie wygląda pancerny kształt z drzwiami typu X... Jak zwykle w Twoim przypadku praca czysta, równiutki wash i ogólnie świetne malowanie. Jak dla mnie cacuszko i wypada zdecydowanie lepiej od Twojego poprzedniego konkursowego humvee...
Co ja bym zrobił inaczej:
- plandekę pomalował bym na jednolity zielony kolor (teraz jest jak dla mnie zbyt "pstrokata"),
- trochę mocniej podkreślił bym koła jakimś kurzem, albo suchym pędzlem (Pactra ma fajny kolor German PANZER Grey - taki bardzo ciemno szary - fajnie wychodzi nim suchy pędzel na opOnach - podkreśla bieżnik a nie jest byt jasny).
- zamontował bym dwie anteny na dachu jak na jednym ze zdjęć.
Te elementy wykonał bym inaczej, bo subiektywnie tak mi by bardziej podchodziło i tyle, więc nie traktuj tego jako uwagę, tylko różnicę w gustach :git: A ten cargo jest teraz moim ulubionym cargo na forum :git: No i wydech wyszedł rewelacyjnie!!!
:piwo:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez makinen » 20 kwi 2013, 13:56

Oglądam po raz czwarty i...przychylam się do uwag Maverick'a. Plandeka jednobarwna, ale zielona wyglądałaby lepiej, ale wybór Autora padł na takową, więc nie dyskutuję. Koła rzeczywiście za czyste- Zapasówka wygląda, jak wyjęta z pudełka. Zrób coś z tym :D . Świetnie prezentuje się sama wersja cargo, a dla mnie hitem jest przód z grillem i chłodnicą- kapitalnie podkreślone washem :shock: :git: . Sądzę, że równie dobrze wyglądałby ten model bez plandeki i ławek- golas z pancernym przodem i drzwiami w pełnym dopancerzeniu. Taka moja sugestia, co do planów... :git: :git: :git:
makinen

Postprzez kubisz » 20 kwi 2013, 14:04

Dzięki za nadspodziewanie dobre przyjęcie modelu :oops: :piwo:

maverick napisał(a):trochę mocniej podkreślił bym koła jakimś kurzem, albo suchym pędzlem (Pactra ma fajny kolor German PANZER Grey - taki bardzo ciemno szary - fajnie wychodzi nim suchy pędzel na opnach - podkreśla bieżnik a nie jest byt jasny).

A wiesz, że chciałem coś takiego zrobić :git: Ale nie znalazłem w magazynku odpowiedniej farby, dlatego na razie dałem minimalną ilość pigmentu. Farbę w stylu Panzer Grey sobie kupię, bo od czasu do czasu przydaje mi się do różnych celów, więc pewnie te koła poprawię, Choć ogólnie moim celem był - jak napisałem wyżej - w miarę czysty pojazd.

makinen napisał(a):Plandeka jednobarwna, ale zielona wyglądałaby lepiej, ale wybór Autora padł na takową, więc nie dyskutuję.

Ano mnie się właśnie bardziej widziała pstrokata :gut:

maverick napisał(a):zamontował bym dwie anteny na dachu jak na jednym ze zdjęć.

Był chwilowo taki zamiar, ale stanęło na najprostszej koncepcji.

makinen napisał(a):Sądzę, że równie dobrze wyglądałby ten model bez plandeki i ławek- golas z pancernym przodem i drzwiami w pełnym dopancerzeniu. Taka moja sugestia, co do planów... :git: :git: :git:

Tutaj akurat taki wariant mi się nie podoba. Będzie opancerzony, ale z ławkami.
kubisz
Moderator

Postprzez grzes430 » 20 kwi 2013, 14:43

:gut: :gut:
Jak zawsze, nie mam nic do zarzucenia. Na tym forum utrzymuje się pewien poziom, którego dolne granice nikt nie przekracza swoimi modelami. Ten model to kolejna już praca zrobiona praktycznie z niczego, a wykonana fantastycznie.
grzes430

Postprzez JUAN C. » 20 kwi 2013, 14:57

Again another good work done by you Kubisz, clean and pleasant to view. :gut:
The contrast between the desert yellow and tri-color canvas of the cargo area very good as we have already seen in others models built here.
There is only one thing that I don't like and is the brightness that has the spare wheel.
And already to finish and as a recommendation: why do not you use silver foil cut away to the measure of the mirrors? :?:
Is more realistic!. ;)

[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Postprzez Bartosz Ciesielski » 21 kwi 2013, 19:17

Kuba tobie zabrać instrukcje wywalić stertę części i zbudujesz humvee :salut:
normalnie szacunek
I chodź bym szedł ciemną doliną to zła się nie ulęknę bo największym s........m w tej dolinie jestem Ja
Bartosz Ciesielski

Postprzez kubisz » 22 kwi 2013, 09:21

Dzięki za opinie / Thanks for opinions :piwo:

JUAN C. napisał(a):There is only one thing that I don't like and is the brightness that has the spare wheel.

I don't like it too, I'll try to fix it.
_________________________________________________________________________________________________________________________
Mnie też się nie podoba, postaram się to poprawić.

JUAN C. napisał(a):why do not you use silver foil cut away to the measure of the mirrors? :?:

I'm a little bit lazy sometimes ;) I do it only in my "better" models.
_________________________________________________________________________________________________________________________
Czasem jestem trochę za leniwy ;) Robię to tylko w moich "lepszych" modelach.

Bartosz Ciesielski napisał(a):Kuba tobie zabrać instrukcje wywalić stertę części i zbudujesz humvee

Powiem Ci, że bardzo mnie cieszy grzebanie w pudle z pozostałościami i wyszukiwanie elementów na przeróbki. W tym modelu poszedłem o krok dalej, bo musiałem cały model wygrzebać ;) Pomimo pewnych niedoskonałości bardzo się cieszę, że z kupki złomu udało mi się zbudować w miarę udany model :cheers:
kubisz
Moderator

Postprzez JUAN C. » 22 kwi 2013, 10:18

JUAN C. wrote:
why do not you use silver foil cut away to the measure of the mirrors?

Kubisz wrote:
I'm a little bit lazy sometimes I do it only in my "better" models.

The same happens to my Kubisz, there are times that we do the most difficult and the simplest thing we ignore it. :lol:

[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Postprzez makinen » 22 kwi 2013, 11:24

Jeszcze zapytam, bo w warsztacie nie miałem okazji: z czego zrobiłeś zapinki plandeki? Wycinanka z blaszki?
makinen

Następna strona

Powrót do Galeria