M1042 HMMWV Shelter Carrier+M116+MEP-003AAS, Italeri/scratch

Moderator: kubisz

M1042 HMMWV Shelter Carrier+M116+MEP-003AAS, Italeri/scratch

Postprzez kubisz » 21 cze 2013, 10:51

Model Humvee na bazie Italeri, z małym wkładem Tamiyi (drzwi, fotele, koła, lusterka, wyciągarka). Kontener i tylny zderzak od podstaw. Przyczepa M116 to konwersja M101 z zestawu Bilka. Generator MEP-003AAS od podstaw.
________________________________________________________________________________________________________________________
Humvee model based on Italeri's kit with some addictions from Tamiya (doors, seats, wheels, mirrors, winch). Shelter and rear bumper built from scratch. M116 trailer is converted M101 from Bilek's kit. MEP-003AAS power unit made from scratch.

WARSZTAT

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
(zdjęcia zrobione 25.09.2013)

________________________________________________________________________________________________________________________
Galeria przedwstępna - zdjęcia samego Humvee, przed poprawkami i dodaniem przyczepy z generatorem:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kubisz
Moderator

Re: M1042 HMMWV Shelter Carrier - Italeri/scratch

Postprzez BaldPuma » 21 cze 2013, 11:18

Przedwstępnie :piwo:
Nie wnikając w szczegóły, ewentualne błędy, itp pierdoły (zostawiam to Zderzakowi :D ) - tak "na oko" model bardzo mi się podoba. Jest to Humvee z gatunku "INNE" i jest ich i u nas na forum i w wirtualnym świecie minimalnie
:git:
Pozdrowienia z piekarnika - czyli wytwórni konstrukcji stalowych przy wskazaniach termometra +36 stopni w cieniu

ps jedyne co mnie "gryzie" to fabryczny dach nad kabiną
BaldPuma

Postprzez maverick » 21 cze 2013, 11:22

Model świetny jak zawsze Kuba... :git:
...ale moim zdaniem zrób coś z tymi tobołkami na kontenerze. Same tobołki wyszły fajnie, ale na moje subiektywne oko pasują tam jak wół do karety... I pasy mocujące, które niby są w porządku, ale wyglądają jak antena rozpięta na zabudowie STARA 266... Jakoś tak średnio... ;)
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 21 cze 2013, 11:32

Dzięki za opinie :piwo:

maverick napisał(a):...ale moim zdaniem zrób coś z tymi tobołkami na kontenerze. Same tobołki wyszły fajnie, ale na moje subiektywne oko pasują tam jak wół do karety... I pasy mocujące, które niby są w porządku, ale wyglądają jak antena rozpięta na zabudowie STARA 266... Jakoś tak średnio... ;)

Ale że niby co? ;) Mam tobołki usunąć? Czy coś tylko poprawić?
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 21 cze 2013, 11:39

kubisz napisał(a):Dzięki za opinie :piwo:

maverick napisał(a):...ale moim zdaniem zrób coś z tymi tobołkami na kontenerze. Same tobołki wyszły fajnie, ale na moje subiektywne oko pasują tam jak wół do karety... I pasy mocujące, które niby są w porządku, ale wyglądają jak antena rozpięta na zabudowie STARA 266... Jakoś tak średnio... ;)

Ale że niby co? ;) Mam tobołki usunąć? Czy coś tylko poprawić?

Ja bym wogóle je zdjął, bo mi tam nie pasują (jakoś tak za wysoko sie to wszystko robi), a pasy na pierwszy rzut oka wyglądaja jak odciągi anteny... Ale to tylko moje subiektywne zdanie... Czysta bryła pojazdu podoba mi się bardziej...
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 21 cze 2013, 11:43

Przyznam, że zastanawiałem się nad tymi tobołkami, ale w końcu mi się spodobało takie coś. Tym bardziej, że dość często na zdjęciach widać taki ładunek (i nawet pasy biegną pdobnie ;) ):
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Concord Publications (7510) "HMMWV Workhorse of the US Army"
http://m136.de/
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 21 cze 2013, 11:49

kubisz napisał(a):Przyznam, że zastanawiałem się nad tymi tobołkami, ale w końcu mi się spodobało takie coś. Tym bardziej, że dość często na zdjęciach widać taki ładunek (i nawet pasy biegną pdobnie ;) )

...tak jak napisałem jest to moje własne zdanie i tyle, sam model bardzo dobry. Ze zdjęć które przedstawiłeś dwa ostatnie są lepsze - może dla tego, że jest paleta i manele zasłaniają prawie cały dach, są bardziej płaskie, a pasy mocujące wcisnęły się w brezent i tak nie odstają... :salut:
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 21 cze 2013, 11:51

maverick napisał(a):pasy mocujące wcisnęły się w brezent i tak nie odstają... :salut:

Tu masz trochę racji. Ale zostawię jak jest :salut:
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 21 cze 2013, 11:58

Całość mi się podoba również z tych względów, o których pisze BaldPuma- ze świecą szukać modelu takiej wersji. Drugi powód, to umiarkowane brudzenie i nawet jestem skłonny przekonać się do brudzenia kontenera- ok. Dach nad kabiną z prawej strony odstaje dość znacząco. A teraz tobołki-hmmmm....wyglądają nieciekawie zamocowane. Spróbowałem sobie wyobrazić to w rzeczywistości- np. na dachu samochodu kupka maneli plecakowych tak spiętych pasami. Nie wiem, czy daleko to zajedzie. Z drugiej strony na zdjęciach też tak jest- może niższa ta sterta bambetli?

edit- dyskusja dotycząca pasów się właśnie zakończyła :jezyk:

eeee...NIE- jednak się przyczepię :D . Na zdjęciach widać większą stertę tych tobołów (dlatego pasy wyglądają naturalniej), więc albo zdjąć cut, albo dołożyć, żeby tyle luzu nie było po bokach.
makinen

Postprzez Zderzak » 21 cze 2013, 12:37

To tak na dobry początek skoro uczepiliście się pasów. Pierwszy ładunek spadłby po pierwszym kilometrze, niczym nie jest przymocowany :jezyk: . Sam pomysł moim zdaniem trafiony, ale mocowanie już niekoniecznie dopracowane. Czyli to samo co napisali już koledzy.

No to teraz ja się przyczepię:
-co z washem?, albo na większości części go nie ma, albo jest zdecydowanie za słaby (patrz brązowe powierzchnie),

Więcej za cholerę nie mogę znaleźć. Niby wszystko jest, ale chyba z braku wyraźniejszego washa samo nadwozie wydaje mi się jakieś takie, hmm, monotonne. Do kontenera się nie przyczepię, bo nie znam jego budowy :twisted: .

Ogólnie bardzo ładny model nietypowej wersji. Gdyby nie bambetle i wash, byłoby super. A tak jest tylko bardzo ładnie :piwo: .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Następna strona

Powrót do Galeria