Polski M-ATV Panda

Moderator: kubisz

Polski M-ATV Panda

Postprzez kamil83 » 04 paź 2013, 07:46

Witam!

Model w końcu ukończony. Zapraszam do oglądania i komentowania:

Warsztat:

viewtopic.php?f=7&t=787

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kamil83

Re: Polski M-ATV Panda

Postprzez kubisz » 04 paź 2013, 08:13

Pierwszy ukończony M-ATV na forum, oficjalnie w galerii :git:

Sam model jak i diorama wyglądają bardzo interesująco. Podoba mi się kompozycja elementów na niej. Jednak ciemne i zażółcone zdjęcia o szerokości 640pix nie pozwalają na oglądanie tak, jakby się chciało :( Może machniesz kiedyś nowe fotki w świetle dziennym i wrzucisz z szerokością 800pix?

Z uwag na plus - podoba mi się malowanie figurek, na minus - za bardzo styrałeś Toyotę.
kubisz
Moderator

Postprzez Bartosz Ciesielski » 05 paź 2013, 10:14

Modele na plus tylko tak jak Kuba wspominał Toyota za mocno styrana. Figurki ładnie pomalowane ale merytorycznie nie pasują chodzi o to że z tubylcami wojsko porozumiewa się przez tłumików (tłumaczy) poza tym żaden żołnierz nie usiadł by i pił napój kiedy kolega rozmawia z miejscową ludnością.Tylko osłaniał by kolegę tam atak na siły wojskowe morze nastąpić w najmniej oczekiwanym momencie.
ale bardzo pozytywne w odbiorze :piwo:
Pozdrawiam B.
I chodź bym szedł ciemną doliną to zła się nie ulęknę bo największym s........m w tej dolinie jestem Ja
Bartosz Ciesielski

Postprzez Zderzak » 08 paź 2013, 14:10

No to ode mnie także spore gratulacje :piwo: Pierwszy ukończony na forum M-ATV, tym bardziej powinieneś być dumny, że udało Ci wytrwać przy tym modelu. Całość bardzo mi się podoba i w zasadzie podzielam zdanie Kuby i Bartka. Trochę może nie do końca przemawia do mnie całkowicie zamknięty pojazd i umiejscowienie figurek, ale i tak nie jest źle. Można by było też przyczepić się np. do malowania krawędzi bocznego okna, kilku miejsc kurzenia, krzywej kalkomanii, ale po co. Pewnie jesteś świadomy tych drobnych błędów, dlatego nie będę nic więcej wytykał.

Podsumowując, bardzo interesująca scenka, tematyka rzadko (niestety) spotykana na forach, tym bardziej wielki plus. Wykonanie także naprawdę dobre. Podoba mi się :git: .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez JUAN C. » 08 paź 2013, 15:29

To be the most rapid in this hobby doing models, it not imply necessarily that your work is the best. :roll:
As I already said to you in his moment kamil83; the back part of the M-ATV everything is totally crooked, but there are many more elements that also are crooked and others have enough failures and mistakes.
Of the Toyota also I said to you that both wear seemed excessive and totally out of place, the scene depicted in the diorama does not seem credible and figures could be improved a bit.
This is my most honest and realistic opinion; could have said that everything is fine, congratulate you and tell you that you can be proud of your work, :boune: but then you'd be lying to you kamil 83... and with lies in this hobby is not learned... never! ;)
Good luck with your next job. :git:

:piwo:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Postprzez maverick » 10 paź 2013, 07:37

Cześć Kamil,
fajnie obejrzeć pierwszego M-ATV w galerii na forum. Do tego intersująca diorama - ja niestety nie mam miejsca i żadne tego typu podstawki na razie nie wchodzą w grę... Wykonanie całkiem fajne, przyjenie się wszystko razem ogląda. Jednak mam wrażenie, że wszystkie elementy wyglądają znacznie lepiej razem, niż każdy z osobna. W takim układzie spojrzenie na detale trochę się rozmywa... Wszystkie figurki i obydwa pojazdy sklejone są czysto i dokładnie, ale moim zdaniem musisz popracowac trochę nad malowaniem i śladami eksploatacji. Wash jest nierówny, a brudzenie trochę "przypadkowe", o kalkach koledzy już wspomnieli... PickUp wygląda trochę jakby go przeciągnęli przez drut kolczasty. Najmniej korzystnie wygląda malowanie "Polaków", trochę za bardzo utytłani w brudzie, a kolory kamo chyba trochę przypadkowe... Razem nieźle to wygląda, ale w osobnym odbiorze to ocena spada. Szacunek za przebrnięcie przez M-ATV do końca, bo nawet budowa z pudła jest pracochłonna i czasochłonna. Praca na duży plus, ale kilka spraw związanych z malowaniem trochę obniża ocenę... Pozdrawiam, Mariusz
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Powrót do Galeria