Iracki M1114 UAH interim Frag 5 - Bronco/Voyager

Moderator: kubisz

Iracki M1114 UAH interim Frag 5 - Bronco/Voyager

Postprzez kubisz » 24 paź 2013, 06:54

Model M1114 UAH interim Frag 5 Nowej Armii Iraku. Inspiracją było poniższe zdjęcie, ale nie byłbym sobą, gdybym czegoś nie zmienił i nie dodał ;)
_________________________________________________________________________________________________________________________
A model of M1114 UAH interim Frag 5 from the New Iraqi Army. Photo below was an inspiration, but I wouldn't be myself if I didn't change or add anything ;)

Obrazek
http://www.arabic-military.com/t7923-topic

Wykorzystane zestawy / Used sets:
- model baza / base model: Bronco Models (CB35080) M1114 Up-armored Tactical Vehicle,
- opancerzenie interim Frag 5 / interim Frag 5 armor: Voyager Model (PEA232) Modern USMC HUMVEE M1114 Space Amour,
- wieża GPK z zestawu / GPK turret from set: Voyager Model (PE35397) Modern USMC HUMVEE M1114 w/CIP/smoke discharge (For Bronco 35080)
- karabin NSWT z zestawu / NSVT machine gun from set: ICM (35501) Soviet Afgan War Special Troops,
- karabin PKM z zestawu / PKM machine gun from set: Dragon (3802) AK-47/74 Family Part 1,
- kanistry / jerry cans: Pro Art Models (PAU-35047) Jerry Can Set For Modern Vehicles,
- pachołki drogowe z zestawu/ traffic cones from set: DEF Model (DM35008) US Humvee Stowage + MT tire set (for All 1/35 HUMVEE Kits).

Dach jest jeszcze nieprzyklejony. / The roof is not glued yet.

Zdjęcia zrobione w nocy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdjęcia zrobione w dzień:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dziękuję bardzo:
- Sebastianowi za PKM,
- maverickowi za nosze,
- tomcatowi28 za przednią część ramy i osłonę wyciągarki,
- kilkenny'emu za, że tak się wyrażę, bodziec,
- Zderzakowi za umieszczenie niedawno na portalu zdjęcia powyższego modelu, co sprawiło, że wreszcie ten mój powstał.
kubisz
Moderator

Re: Iracki M1114 UAH interim Frag 5 - Bronco/Voyager

Postprzez makinen » 24 paź 2013, 07:05

Jako model bardzo mi się podoba, jako wersja realna mniej. O malowaniu, washu itp nie będę nic pisał, bo jak w 99% przypadków u Autora jest to zrobione perfekcyjnie :gut: . Zastanawiają mnie dwie rzeczy
A. Tył dodatkowego oszklenia wieży jest chyba inaczej rozwiązany- są skosy i chyba kawałki opancerzenia po bokach
B. Flaga namalowana na przedniej osłonie w części prawej chyba ma inny przebieg pasów, czyli powinny wg mnie iść w prawo w górę w skos.

Flagi na drzwiach i gwiazdki malowane z ręki?

Takiej konfiguracji na forum nie ma, więc tym bardziej doceniam :gut:
makinen

Postprzez kubisz » 24 paź 2013, 07:12

makinen napisał(a):Jako model bardzo mi się podoba, jako wersja realna mniej.

No cóź, nie jest to moja ulubiona wersja Humvee, ale jeden taki model chciałem mieć, padło na tego.

makinen napisał(a):O malowaniu, washu itp nie będę nic pisał, bo jak w 99% przypadków u Autora jest to zrobione perfekcyjnie

Nie przesadzaj, sporo by się znalazło do poprawienia :roll: Ale dzięki :piwo:

makinen napisał(a):Tył dodatkowego oszklenia wieży jest chyba inaczej rozwiązany- są skosy i chyba kawałki opancerzenia po bokach

Owszem. Ale jest to po prostu jedna z kilku rzeczy, które zrobiłem inaczej. Oryginał był tylko inspiracją, nie wzorem.

makinen napisał(a):Flaga namalowana na przedniej osłonie w części prawej chyba ma inny przebieg pasów, czyli powinny wg mnie iść w prawo w górę w skos.

Flaga ta jest namalowana w często spotykany sposób, tak aby w widoku prostopadle do płaszczyzny tarczy były widoczne równe pasy (zerknij na 4. zdjęcie). Zresztą na zdjęciu oryginału jest właśnie tak - dobrze się przyjrzyj.

makinen napisał(a):Flagi na drzwiach i gwiazdki malowane z ręki?

Wszystkie 3 flagi w całości z ręki.
kubisz
Moderator

Postprzez BaldPuma » 24 paź 2013, 07:31

Piękna niespodzanka (bez warsztatu)
Jak dla mnie ogólny wygląd SUPER - w szczegóły nie będę się wdawał
(jedynie troszkę razi mnie wasch koło górnej kratki klimy - jak wiesz jestem zwolennikiem minimalnego przyciemniania - zwłaszcza piaskowych)
BaldPuma

Postprzez maverick » 24 paź 2013, 08:57

Hej Kuba,
kolejny świetny model w Twoim wykonaniu - super wykonanie i wybitny efekt końcowy. Temat też bardzo ciekawy - napewno wyróznia się na półce.
Nie będę pisał co mi się podoba, bo tego było by zbyt dużo :git:
Napiszę co podoba mi się trochę mniej, żebyś nie popadł w samozachwyt :jezyk: :
1) Kanistry na klapie bagażnika - poza washem powinieneś spróbować je jakoś trochę pocieniować, niekoniecznie mocny suchy pędzel, ale np. rozjaśnić trochę farbę bazową i przetrzeć w narożnikach - wtedy paski mocujące też by się trochę "odcięły",
2) Podobny zabieg z pachołkiem drogowym - teraz wygląda jakoś tak trochę "prosto ze sklepu",
3) Zgadzam się z Bald Pumą, że wash miejscami jest trochę za mocny jak dla mnie - ale to już jak kto lubi...
Suma sumarum w szkolnej skali daję 5 z małym minusikiem za te 3 rzeczy, jak byś poprawił to 5+ :git:
Trzymasz poziom Kuba :piwo:

Ps. Mógłbyś gdzieś wrzucić zdjęcia z budowy opancerzenia drzwi i "zamocowania" go do Bronco - chyba nie było jeszcze tego wariantu na forum.
Ps2. Rozumiem, że nóżki do noszy nie są Ci już potrzebne.?!
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 24 paź 2013, 09:05

maverick napisał(a):Napiszę co podoba mi się trochę mniej, żebyś nie popadł w samozachwyt

To mi nie grozi, bo Twoje uwagi doskonale zgadzają się z moimi własnymi odczuciami.

maverick napisał(a):1) Kanistry na klapie bagażnika - poza washem powinieneś spróbować je jakoś trochę pocieniować, niekoniecznie mocny suchy pędzel, ale np. rozjaśnić trochę farbę bazową i przetrzeć w narożnikach - wtedy paski mocujące też by się trochę "odcięły",
2) Podobny zabieg z pachołkiem drogowym - teraz wygląda jakoś tak trochę "prosto ze sklepu"

Tutaj akurat po prostu zapomniałem o suchym pędzlu :roll: Postaram się to poprawić.

BaldPuma napisał(a):jedynie troszkę razi mnie wasch koło górnej kratki klimy - jak wiesz jestem zwolennikiem minimalnego przyciemniania - zwłaszcza piaskowych

maverick napisał(a):3) Zgadzam się z Bald Pumą, że wash miejscami jest trochę za mocny jak dla mnie - ale to już jak kto lubi...

Weźcie poprawkę na zdjęcia - flesz wyciąga mocno kontrasty, na żywo po raz pierwszy wash i suchy pędzel wyszedł mi dokładnie tak, jak chciałem. Oczywiście dla kogoś z Was np. po obejrzeniu modelu na żywo wash wciąż może być za mocny, dla innych za słaby, ale jak napisałeś - jak kto lubi :gut:

maverick napisał(a):Mógłbyś gdzieś wrzucić zdjęcia z budowy opancerzenia drzwi i "zamocowania" go do Bronco - chyba nie było jeszcze tego wariantu na forum.

Nie mam żadnych zdjęć warsztatowych. Ale instrukcja zestawu Voyagera daje dobry pogląd na to, jak się buduje i mocuje dopancerzenie.

maverick napisał(a):Rozumiem, że nóżki do noszy nie są Ci już potrzebne.?!

Szczerze mówiąc nie mogłem się na nie doczekać i zrobiłem je z pasków polistyrenu :jezyk: Ale wielkie dzięki za same nosze, choć wykorzystałem z nich same rączki - tego już bym tak łatwo nie dorobił :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez kubisz » 24 paź 2013, 10:46

Wybaczcie post pod postem.

W sumie to mam 2 zdjęcia warsztatowe :lol: :
Obrazek
Obrazek

Tak przy okazji, to ten model za długo leżał na szafie. Po prostu jak czegoś potrzebowałem do wcześniej robionych modeli, to wyciągałem z niego (zwłaszcza do Oreva) na zasadzie "będę się martwił później". No i się przeraziłem, jak zacząłem sprawdzać czego brakuje:
- przedniego fragmentu ramy, tego pod osłoną chłodnicy,
- osłony wyciągarki,
- wszystkich szekli,
- mocowania koła zapasowego,
- filtra powietrza,
- wysokiego chwytu powietrza,
- wieży GPK,
- podstaw przednich foteli,
- stolika pod radio,
- wszystkich wajch i kierownicy,
- haka i jego osłony,
- lusterek z pałąkami,
- zapinek maski.
Dlatego zaprawdę powiadam Wam - nie idźcie tą drogą ;) Na szczęście wszystko udało się gdzieś zdobyć, dorobić lub jakoś pominąć.
kubisz
Moderator

Postprzez Bartosz Ciesielski » 24 paź 2013, 11:12

Ja osobiście nazwał bym to smaczkiem :piwo:
I chodź bym szedł ciemną doliną to zła się nie ulęknę bo największym s........m w tej dolinie jestem Ja
Bartosz Ciesielski

Postprzez grzes430 » 24 paź 2013, 20:11

Flagi :o
Troszkę za jasny brązowy i za ciemny ten zielony w kamuflażu porównując do 1:1. Nie mniej ciekawy model i świetnie wykonany. :git:
grzes430

Postprzez Sebastian » 25 paź 2013, 07:08

Jest i tajny projekt. :)
Model prezentuje się bardzo dobrze.
Bardzo ciekawe malowanie.
Najbardziej podobają mi się flagi. Jak ty to robisz, że nie zostają ci żadne smugi po pędzlu? Rewelacja.
Z czego zrobiłeś siatkę maskującą?
Pozdrawiam
Sebastian
Sebastian

Następna strona

Powrót do Galeria