M998 Gun Truck składak 1:35

Moderator: kubisz

M998 Gun Truck składak 1:35

Postprzez makinen » 19 lis 2013, 19:27

Koncepcja się wyklarowała. Tradycyjne malowanie, więc postanowiłem w miarę bezkosztowo i bez strat na honorze poeksperymentować z błotem. Fachowcy od T-34 spod Kurska pewnie byliby nieusatysfakcjonowani, ale ja jestem jak na pierwszy raz zadowolony. Pojazd jest na postoju, tak więc klapa otwarta i nastrój raczej bazowy, niż patrolowy. ponieważ inwestujemy w konwersje, to ja postanowiłem zainwestować w element wzbogacający model. Wiem, że Maverick będzie rozczarowany, ale może kiedyś spełnię jego marzenie :jezyk:
Koniec gadania- baza italeri, burty Academy, przednia osłona Tamiya, koła Panzer Art, skrzynki Legend, drut kolczasty Aber, załogant chyba Trumpeter, ale to wersja żywiczna. kilka lepszych zdjęć zrobię, jak uda mi się dotrzeć do domu przed szarugą, lub w weekend.
update- do pomalowania pociski granatnika :mur: i do dorobienia linki trzymające klapę bagażnika'
warsztat http://www.humvee-models.com/viewtopic.php?f=7&t=1147
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
makinen

Re: M998 Gun Truck składak 1:35

Postprzez kubisz » 19 lis 2013, 20:07

Podoba mi się :git: Brudzenie wyszło Ci nawet całkiem nieźle, albo i nawet lepiej :git: Powiedziałbym, że to taki model w Twoim solidnym, dobrym stylu. Szkoda tylko, że z tego co widzę, nie poprawiłeś żadnego drobiazgu, o którym wspominałem w warsztacie :jezyk: Jeszcze mam kilka uwag:
- polecam zainwestowanie w metalizer do malowania broni. Przecieranie srebrnym suchym pędzlem po czarnym malowaniu (a wygląda mi, że tak właśnie zrobiłeś) nie daje moim zdaniem dobrych efektów :? ;
- nie washowałeś skrzynek, ale przetarcie suchym pędzlem już wyglądałoby lepiej (uchwyty do przenoszenia);
- trochę jednak zbyt czysty tył w porównaniu z tym, co się dzieje za przednimi kołami. Ale tu chyba nie ma co znowu zaczynać dyskusji o zgodności błota z ewentualnym oryginałem);
- szkoda, że nie zrobiłeś zdjęć z większą głębią ostrości, bo np. nie widać prawie zupełnie, co stoi w głębi paki. Albo dodaj zbliżenie na ten fragment modelu.
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 19 lis 2013, 20:12

Kuba-skrzynki potraktowane czarnym washem i przetarte suchym pędzlem. Zazwyczaj mam tendencję do przesadzania, więc może teraz za mało. Twoje uwagi uwzględniłem, niestety bałem się ingerować w te zacieki na krawędziach płyt dopancerzenia. Błoto to eksperyment, a otwarta klapa trochę mnie ograniczała.
Z tym metalizerem to dobry pomysł- jaki polecacie?

Zdjęcia, jak wspomniałem postaram się zrobić lepsze w weekend.
Ostatnio edytowano 19 lis 2013, 20:40 przez makinen, łącznie edytowano 1 raz
makinen

Postprzez kubisz » 19 lis 2013, 20:24

makinen napisał(a):Z tym metalizerem to dobry pomysł- jaki polecacie?

Kiedyś miałem Humbrola 27004 Gun Metal, ale dziwnie się malowało. Tak jakby zbyt szybko wysychał, a konsystencja jak woda. Wyglądało to tak, jakby błyskawicznie odparowywał rozcieńczalnik i czasem robiła się papka ze zbyt gęstego pigmentu za pędzlem. Żadnych retarderów nie używałem, może dlatego. Ale odcień miał super. Teraz mam Gunze MC212 Iron, maluje się bezproblemowo, ale jest deczko za jasny (teraz wybrałbym Gunze MC214 Dark Iron). Oczywiście pod taki metalizer koniecznie czarny mat jako podkład. Potem polerowanie.
kubisz
Moderator

Postprzez Bartosz Ciesielski » 19 lis 2013, 21:22

Fajnie ci to Piotrek wyszło :piwo:
I chodź bym szedł ciemną doliną to zła się nie ulęknę bo największym s........m w tej dolinie jestem Ja
Bartosz Ciesielski

Postprzez grzes430 » 19 lis 2013, 22:46

Podoba mi się ten model. :gut: Niby taki klasyczny gun truck, a jednak wykonanie na wysokim poziomie. O ile nie podoba mi się jakoś ten wariant humvee, to po twoim modelu coś drgnęło by kiedyś spróbować takiego skleić.
Błoto według mnie wyszło Tobie bardzo dobrze.
Żołnierz ma pomalowane oczy?
grzes430

Postprzez kubisz » 20 lis 2013, 07:52

No i widać naprawdę spory postęp od poprzedniego takiego Gun Trucka. Przy okazji - tamten jeszcze istnieje? Może byś machnął fotkę zbiorową kolekcji? :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 20 lis 2013, 08:00

kubisz napisał(a):No i widać naprawdę spory postęp od poprzedniego takiego Gun Trucka. Przy okazji - tamten jeszcze istnieje? Może byś machnął fotkę zbiorową kolekcji? :piwo:

:oops: :oops: :oops: i tyle w temacie...
makinen

Postprzez kubisz » 20 lis 2013, 08:06

Rozumiem, ale to:
kubisz napisał(a):Może byś machnął fotkę zbiorową kolekcji? :piwo:

pozostaje aktualne :git:
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 20 lis 2013, 08:12

Przecież niedawno pstrykałem gablotkę. Od tego czasu doszedł GROM i model z tematu. Poza tym żadnych zmian...
makinen

Następna strona

Powrót do Galeria