M 1113 based GMV-S Academy 1:35

Moderator: kubisz

M 1113 based GMV-S Academy 1:35

Postprzez makinen » 30 lis 2013, 12:07

Dobrnąłem do końca. Dumvee dostał trochę charakteru w postaci afgańskiego błota :D .
Zestaw startowy- Academy, koła Super Swamper, granatnik Mk 47 Live Reisin, reszta scratch. Nie mam zdjęć środka, ale obecne full wyposażenie elektroniczne.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
makinen

Re: M 1113 based GMV-S Academy 1:35

Postprzez kubisz » 30 lis 2013, 13:58

Bardzo podoba mi się jako całość - koncepcja i wykonanie :git: Jest parę ciekawych miejsc do zawieszenia oka (granatnik, spawy na dodatkowym pancerzu, tobołki z tyłu, siatka maskująca, przedni zderzak). Świetnie wyszły Ci dorabiane elementy :git: No i wielki + za to, że to Dumvee (w końcu na M1113, w ogóle to pierwszy gotowy model w 1/35 o oznaczeniu M1113 :gut: ).

Czepnąłbym się kilku rzeczy:
- granatnik ma z tyłu czerwony i niebieski przycisk, podmaluj, taki fajny szczególik. No chyba, że jest, a nie widać na zdjęciach;
- to jasne błoto na lewym boku zlikwiduj (nie ma nic takiego na prawym), albo zrób ciemniejsze (skoro jest na wierzchu, to powinno być właśnie takie, jak wysycha to staje się jasne)*;
- mogłeś bardziej postarać się z utrafieniem dziurami w dodatkowym pancerzu w klamki, no i trochę poprawić klamki zestawowe;
- za bardzo zlewają się kolory nadwozia, kanistrów na tylnej półce, anteny BFT i worków na klamoty załogi;
- co to tam masz na swingarmie z tyłu?

Możesz napisać, skąd masz plecaki wiszące na prawej burcie oraz siatkę maskującą?

Moderator

Postprzez makinen » 30 lis 2013, 14:09

kubisz napisał(a): Czepnąłbym się kilku rzeczy:
- granatnik ma z tyłu czerwony i niebieski przycisk, podmaluj, taki fajny szczególik. No chyba, że jest, a nie widać na zdjęciach;
- to jasne błoto na lewym boku zlikwiduj (nie ma nic takiego na prawym), albo zrób ciemniejsze (skoro jest na wierzchu, to powinno być właśnie takie, jak wysycha to staje się jasne)*;
- mogłeś bardziej postarać się z utrafieniem dziurami w dodatkowym pancerzu w klamki, no i trochę poprawić klamki zestawowe;
- za bardzo zlewają się kolory nadwozia, kanistrów na tylnej półce, anteny BFT i worków na klamoty załogi;
- co to tam masz na swingarmie z tyłu?

Możesz napisać, skąd masz plecaki wiszące na prawej burcie oraz :

Poszukam na zdjęciach tych kolorowych przycisków :shock:
Jasnego błota już nie ma- mam cztery rodzaje pigmentów i nie zawsze eksperymenty wychodzą
Dziurki, jak dziurki ...na klamce :oops:
Kolory piaskowe niby różne, a jednak się zlewają :bad:
Na swingarmie jest karabin "240"
Plecaki są z podwójnego zestawu Legend
makinen

Postprzez kubisz » 30 lis 2013, 14:11

makinen napisał(a):
kubisz napisał(a):granatnik ma z tyłu czerwony i niebieski przycisk, podmaluj, taki fajny szczególik.

Poszukam na zdjęciach tych kolorowych przycisków :shock:

Obrazek
:gut:

makinen napisał(a):Plecaki są z podwójnego zestawu Legend

:piwo:
A siatka skąd?
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 30 lis 2013, 14:16

Siatka to zestaw Eduard 36151 Barracuda :gut:
Muszę przemalować ekrany- mam niebieski clear :bad:
makinen

Postprzez wojtas193 » 30 lis 2013, 15:36

Ogólne wrażenie bardzo dobre, błoto wyszło lepiej niż na tym poprzednim modelu. Podobają mi się te rozbryzgi na masce i ślady spawania. :git:
Zastanawia mnie tylko co się stało z oknami w tylnych drzwiach?
Pozdrawiam
Wojtek

Kto wie wszystko, nie wie niczego - Demostenes gdy Aleksander Macedoński wkraczał do Aten.

Postprzez kubisz » 30 lis 2013, 15:51

wojtas193 napisał(a):Zastanawia mnie tylko co się stało z oknami w tylnych drzwiach?

Częsty motyw w Dumvee - jako niepotrzebne do prowadzenia pojazdu były zamalowywane piaskową farbą, w celu zminimalizowania ewentualnych refleksów światła.
kubisz
Moderator

Postprzez piotrek1971 » 30 lis 2013, 17:35

Wielki plus za podjęcie tematu,model wymagający a Ty sobie świetnie z nim poradziłeś :git: :salut:
Czy podest pod fotelem strzelca jest niedomalowany czy to zakurzona paka?
Przednie drzwi pasażera otwierane czy nie chciały się spasować?
piotrek1971

Postprzez makinen » 01 gru 2013, 13:35

piotrek1971 napisał(a):Czy podest pod fotelem strzelca jest niedomalowany czy to zakurzona paka?
Przednie drzwi pasażera otwierane czy nie chciały się spasować?

Podest przykurzony, choć powinien być ubłocony. Drzwi zestawowe Academy jakoś dziwnie odstają po rozcięciu całości.
makinen

Postprzez grzes430 » 01 gru 2013, 16:07

Dobra robota. Cały czas nie potrafię zrozumieć twojego fenomenu. Kleisz kolejne modele w tak szybkim tempie, a jakość ich wykonania wcale przez to nie maleje. :gut:
Na lewej stronie nie podoba mi się te jasne błoto. Zbyt odróżnia się od mokrego, wygląda jakby było malowane farbą po powrocie do bazy z akcji.
grzes430

Następna strona

Powrót do Galeria