Hamer Orev IDF - Tamiya/Legend Productions/Lion Roar

Moderator: kubisz

Hamer Orev IDF - Tamiya/Legend Productions/Lion Roar

Postprzez kubisz » 09 lut 2014, 22:58

Hamer Orev - Israel Defence Forces

Model-baza / Base model: Tamiya (35267) M1046 Humvee TOW Carrier,
Konwersja / Conversion set: Legend Productions (LF1145) IDF Humvee TOW conversion set,
Elementy fototrawione / Photo-etched parts: Lion Roar (LE35071) M1046 HUMVEE,
Koła / Wheels: Panzer Art (RE35-212) Road wheels for HUMVEE (late pattern).

WARSZTAT / WORKSHOP

To zdecydowanie mój najbardziej pracochłonny i skomplikowany model. Cieszę się bardzo, że siebie nie zawiodłem ;) I mam nadzieję, że choć niektórym z Was się spodoba :piwo: / It's definitely my most laborious and complicated model. I am very glad that I haven't disappointed myself ;) And I hope that at least some of You will like it :piwo:

Zdjęcia nocne / Photos by night:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdjęcia za dnia/ Photos in the daylight:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kubisz
Moderator

Re: Hamer Orev IDF - Tamiya/Legend Productions/Lion Roar

Postprzez grzes430 » 09 lut 2014, 23:25

Kuba - rewelacja. :king:
W ogólnym rozrachunku nie rażą te fotele - dobrze się wpasowały w pozostałe elementy modelu.
Wash, kurzenie, cała gama dodatków - to wszystko sprawia, że model się fantastycznie ogląda - szkoda, że tylko na zdjęciach. ;)
Myślałem, że nie pomalowałeś zapinek maski, ale to po prostu przez kurz.
Może pozostali coś znajdą, ale ja nie widzę żadnych słabych punktów w tym modelu. Brawo! :gut:
grzes430

Postprzez kubisz » 09 lut 2014, 23:42

Dzięki Grześ :piwo:

grzes430 napisał(a):ja nie widzę żadnych słabych punktów w tym modelu

Zapewniam Cię, że są. To, że:
kubisz napisał(a):Cieszę się bardzo, że siebie nie zawiodłem

wcale nie oznacza, że wszystko poszło zgodnie z planem. Mam nadzieję, że coś tam uda mi się poprawić do czasu zrobienia nowych zdjęć. Nie wiem tylko, kiedy to nastąpi :roll:
kubisz
Moderator

Postprzez slawo » 10 lut 2014, 00:00

Model elegancki, cholernie dużo szczegółów, dopracowany i odpicowany na cacy - klasyka gatunku w Twoim wykonaniu, czyli temat znany i lubiany :git: Miałem wrażenie, że bardziej pracochłonny był M1151 ŻW, który jest moim osobistym liderem z Twojej kolekcji, ale skoro tak sądzisz... :gut: Bardzo fajnie wyglądają te fotele, które wielu się nie podobały. Nawet bliski ich kolor oryginału chyba. Tak mi się wydaje. Świetna robota ;) :salut: :piwo:
Obrazek
slawo

Postprzez makinen » 10 lut 2014, 07:33

Najbardziej cieszy mnie to, ze nasza synchronizacja z galeriami ostatnio ukończonych modeli wypadła idealnie :gut: oznacza to wspólny start przy GROMie :D
A teraz- jest to jeden z pojazdów mojego TOP 3 modeli marzeń do wykonania. Większość HMMWV IDF jest bardzo efektowna, ale z racji konwersji dostępnych do 3 modeli możliwości trochę sie ograniczają.
Model fantastyczny i cholernie efektowny poprzez masę szczegółów, ale rownież ogólną bryłę i kolorystykę detali. Z tymi rzeczami poradziłeś sobie świetnie. Pomysł z detalowaniem podwozia zacny, choć jak sam przyznałeś niewiele z tego widać. Bardzo podoba mi się kabel po prawej stronie, karabin, i plandeka na pałąku C. Świetnie prezentują się pasy na wielkiej pace pakunku lewej burty. TOW elegancki. O washu już pisałem :gut: fotele...nie jestem przekonany.
Bardzo dużo całość traci przez zdjęcia z lampą, ale rozumiem chęci Autora z podzieleniem sie wynikami swojej pracy :D :D :rotfl: czekam na naturalne światło
makinen

Postprzez maverick » 10 lut 2014, 08:27

Nooo Kuba - znowu zawyżasz poziom... Model wyszedł rewelacyjnie...
Fajny pomysł na uzupełnienie konwersji własnymi dodatkami inspirowanymi zdjęciami IDF'u. Pomimo tego, że jakoś pojazdy IDF do mnie nie przemawiają - jakoś tak mam, to model bardzo mi się podoba... Zdetalowałeś go w bardzo dużym stopniu i za to wielki szacun...
Jak to u Ciebie sklejone czysto, pomalowane dokładnie, kalki nie błyszczą, slady eksploatacji z każdym modelem coraz lepsze. :git:
Newralgiczy temat foteli - mi się podobają - fajnie łamią piaskowy odcień pojazdu!
Jeden "malutki" szczególik, który bym poprawił - jak wspomniano wcześniej pasy mocujące na pakunku z boku pojazdu są świetne. Jednak spróbowal bym je delikatnie jakoś "podcieniować", bo na zdjęciach wyglądają jak prosto z pralki - poprostu na moje oko trochę za bardzo odcinją się od reszty modelu... Ale to już moje subiektywne zdanie.
Tak czy inaczej to jeden z najbardziej dopracowanych i dopieszczonych humvee na forum - porównał bym go do Twojego M1151 ZW i M1114 Frag5 Juana C. Tak trzymaj :gut:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez BaldPuma » 10 lut 2014, 08:32

:git:

Nie będę się rozpisywał - koledzy już Ci nakadzili ;)
Niewątpliwie model bardzo efektowny .
Mnie osobiście najbardziej podoba się to co nie widać - podwozie :!:
Nie podoba mi się - wash na niebieskiej skrzynce - straszne brudasy jeżdżą tym pojazdem :jezyk:

ps jaki to kolor? (pewnie w warsztacie pisało), bo bardziej przypomina mi Izraelskie OPFORy niż szarozielony standardowy (no ale to może urok zdjęć)

:salut:
:piwo:
BaldPuma

Postprzez kubisz » 10 lut 2014, 08:47

Dziękuję wszystkim za miłe słowa :piwo:

slawo napisał(a):Miałem wrażenie, że bardziej pracochłonny był M1151 ŻW

Tutaj jednak było więcej dorabiania i więcej zagwozdek, jak coś tam zrobić, żeby było dobrze.

makinen napisał(a):Najbardziej cieszy mnie to, ze nasza synchronizacja z galeriami ostatnio ukończonych modeli wypadła idealnie :gut: oznacza to wspólny start przy GROMie :D

:git:

makinen napisał(a):jest to jeden z pojazdów mojego TOP 3 modeli marzeń do wykonania.

A pozostałe 2?

makinen napisał(a):Pomysł z detalowaniem podwozia zacny, choć jak sam przyznałeś niewiele z tego widać.

BaldPuma napisał(a):Mnie osobiście najbardziej podoba się to co nie widać - podwozie :!:

Nie widać wiele, bo na razie zdjęć nie ma :jezyk: Postaram się coś pstryknąć przy robieniu fotek w dzień, wczoraj się nie odważyłem odwracać modelu - jest cholernie ciężki przez tą żywicę i jest problem z porządnym chwyceniem z powodu wystającej wszędzie drobnicy :roll:

makinen napisał(a):Bardzo dużo całość traci przez zdjęcia z lampą, ale rozumiem chęci Autora z podzieleniem sie wynikami swojej pracy :D :D :rotfl: czekam na naturalne światło

Owszem, chęć pochwalenia się była :gut: Ale też nie wiem, kiedy będę miał chwilę na zrobienie zdjęć w dzień - zmrok szybko zapada, obowiązków domowych sporo po pracy, a weekendy często wyjazdowe :roll:

maverick napisał(a):Jeden "malutki" szczególik, który bym poprawił - jak wspomniano wcześniej pasy mocujące na pakunku z boku pojazdu są świetne. Jednak spróbowal bym je delikatnie jakoś "podcieniować", bo na zdjęciach wyglądają jak prosto z pralki - poprostu na moje oko trochę za bardzo odcinją się od reszty modelu

Pasy zrobiłem tak z pełną świadomością. Na wielu zdjęciach tak właśnie wyglądają, wyraźnie odcinając się od zieleni torby, zobacz:
http://i802.photobucket.com/albums/yy30 ... rev/26.jpg
http://i802.photobucket.com/albums/yy30 ... rev/27.jpg
http://i802.photobucket.com/albums/yy30 ... rev/70.jpg

BaldPuma napisał(a):Nie podoba mi się - wash na niebieskiej skrzynce

Jeżeli tylko tyle Ci się nie podoba, to bardzo się cieszę :gut:

BaldPuma napisał(a):jaki to kolor? (pewnie w warsztacie pisało), bo bardziej przypomina mi Izraelskie OPFORy niż szarozielony standardowy (no ale to może urok zdjęć)

Jak zwykle u mnie Model Master 2138 Israeli Armor Sand/Gray. Nie wiem, dlaczego przypomina Ci OPFORy, do "standardowego" piaskowego daleko temu kolorowi. Ale fakt - zdjęcia mocno rozjaśniły to, co jest w rzeczywistości.
kubisz
Moderator

Postprzez JUAN C. » 10 lut 2014, 11:08

Kubisz; once more it is very difficult for my express with words what I feel seeing your finished model when I have to do it in a language that is not mine and using 3 translators... :mur:
I am not an expert in IDF, if in the construction of scale models with a lot of pieces in resin as the model that you just completed, it is for this that I know very well the a lot of work that has the creation of something so well done and so nice, I am not going to waste time looking for errors because it is not necessary when something I like much, the failures really only it them knows the one that constructs it... :roll: ;)
The others only we can look with the eyes opened as plates and give our opinion ... and my opinion is that once again you have constructed something really precious, my congratulation! :git: :git: :git:

:piwo:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Postprzez piotrek1971 » 10 lut 2014, 15:36

O tym jak mi się podoba napisałem w warsztacie.
W galerii jednak rzuciła mi się w oczy jedna rzecz,ten wielki tobołek z lewej strony jest trochę za czysty.
Żeby to grało ładnie z całością chyba trzeba go lekko przykurzyć i złoszować troki.
Jednak całokształt powala :salut: :piwo:
piotrek1971

Następna strona

Powrót do Galeria