M1113 based GMV-N Dumvee, GROM - Academy + scratch 1:35

Moderator: kubisz

M1113 based GMV-N Dumvee, GROM - Academy + scratch 1:35

Postprzez slawo » 16 lut 2014, 14:50

No i nadeszła ta chwila, kiedy to prace nad modelem zostały zakończone i najwyższy czas otworzyć galerię :gut: Mimo, że model ma wiele niedociągnięć, które albo pominąłem, albo dziś zrobiłbym lepiej, to jestem zadowolony z efektu końcowego. Jest to mój pierwszy Humvee, a na dodatek wyszedł tak, jak tego oczekiwałem. Może nawet lepiej. Wzorowałem się na zdjęciach, które również zamieszczam, a także na na modelu BaldPuma'y w skali 1:72. Ale coby nie wpaść w samozachwyt, to liczę na szczere opinie oraz wytknięcie tego, co Wam się rzuci na myśl :git: Dziękuję wszystkim, którzy zaglądali do warsztatu, dopingowali, a nawet wytknęli błędy przy pracy. Dziękuję również za każdą pomoc merytoryczną w odwzorowaniu pojazdu, który nadal jednak zostaje nie do końca rozwikłaną zagadką ;) Szczególne podziękowania kieruję do kubisz'a za powiększoną chłodnicę, fotele nowego typu, koła Agressive Pattern, "twardy" dach, pokrywę silnika, skrzynkę z amunicją 0.5", granatniki oraz podstawę anteny. Do Lexx'a ślę podziękowania za wyrzutnię AT-4 oraz osłonę silnika, natomiast Zderzak'owi dziękuję za blaszkę fototrawioną na podest strzelca. To by było na tyle, a więc zapraszam do oglądania zdjęć oraz podzielenia się swoją opinią :gut:

WARSZTAT

Oryginał:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

No i małe porównanie na początek :gut:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
slawo

Re: M1113 based GMV-N Dumvee, GROM - Academy + scratch 1:35

Postprzez Bartosz Ciesielski » 16 lut 2014, 15:57

Bardzo czysto tylko czacha za duża :piwo:
I chodź bym szedł ciemną doliną to zła się nie ulęknę bo największym s........m w tej dolinie jestem Ja
Bartosz Ciesielski

Postprzez slawo » 16 lut 2014, 15:58

Bartosz Ciesielski napisał(a):Bardzo czysto tylko czacha za duża :piwo:

No mogłaby być mniejsza :D
Obrazek
slawo

Postprzez JUAN C. » 16 lut 2014, 16:06

Nice model slawo, a good model for your collection, though better we do not speak about the skull of this animal with horns... ;) :git:

:piwo:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Postprzez slawo » 16 lut 2014, 16:16

JUAN C. napisał(a):Nice model slawo, a good model for your collection, though better we do not speak about the skull of this animal with horns... ;) :git:

:piwo:

Hah, thanks JUAN C. for good word :gut:
Obrazek
slawo

Postprzez kubisz » 16 lut 2014, 19:30

Największy szok, to fakt, że w ogóle go skończyłeś :jezyk: Jakoś tak nagle. Tyle czasu cisza, a tu szast-prast - galeria :gut:

W ostatnich wpisach kilka razy wspomniałeś, że coś tam zrobiłbyś inaczej. Faktycznie dopiero niedawno pojawiły się niezłe zdjęcia od Olka, wszyscy tu na forum ogólnie jesteśmy mądrzejsi w temacie "Humvee", sam dzisiaj kilka rzeczy podpowiedziałbym Ci inaczej. Ale nie ma co rozpamiętywać, bo wyszedł Ci naprawdę bardzo udany model. Troszkę traci na zbliżeniach, ale trzeba pamiętać, że bazą była Academy. Z Tamiyą jednak dużo łatwiej się pracuje i lepiej wygląda na koniec (choćby przez lepsze detale). Ale w ogólnych ujęciach Dumvee prezentuje się klasowo (zwłaszcza pierwsze zdjęcie gotowego modelu). Nieźle wyszło Ci to, czego się bałeś - wash i brudzenie :git:

Co następne na warsztat? Oczywiście pytam o Humvee :gut:
kubisz
Moderator

Postprzez slawo » 16 lut 2014, 22:24

kubisz napisał(a):Największy szok, to fakt, że w ogóle go skończyłeś :jezyk: Jakoś tak nagle. Tyle czasu cisza, a tu szast-prast - galeria :gut:

Jakoś tak wyszło :D

W ostatnich wpisach kilka razy wspomniałeś, że coś tam zrobiłbyś inaczej. Faktycznie dopiero niedawno pojawiły się niezłe zdjęcia od Olka, wszyscy tu na forum ogólnie jesteśmy mądrzejsi w temacie "Humvee", sam dzisiaj kilka rzeczy podpowiedziałbym Ci inaczej. Ale nie ma co rozpamiętywać, bo wyszedł Ci naprawdę bardzo udany model. Troszkę traci na zbliżeniach, ale trzeba pamiętać, że bazą była Academy. Z Tamiyą jednak dużo łatwiej się pracuje i lepiej wygląda na koniec (choćby przez lepsze detale).

A no cóż - to jest chyba właśnie ten ból - gdybanie, co zrobiłoby się inaczej :gut:

Ale w ogólnych ujęciach Dumvee prezentuje się klasowo (zwłaszcza pierwsze zdjęcie gotowego modelu). Nieźle wyszło Ci to, czego się bałeś - wash i brudzenie :git:

Fajnie, że się podoba :git: Nooo teraz, jak już jest po wszystkim, to mogę powiedzieć, że częściowo do tej zwłoki przyczynił się strach przed brudzeniem, bo do łosia mnie łatwo przekonaliście. O ile chciałem pobrudzić model, to chciałem to zrobić "na stałe" i tu zaczęły się schody, bo naczytałem się, że Pactra (mat) komuś się zważyła i pościągało ją w plamy, a to znowu, że pigment zniknie, albo nie będzie wyglądał sucho, a na zniszczeniu modelu spirytusem skończywszy... :? W końcu jednak doszedłem do wniosku, że trzeba wypróbować, skoro komuś wyszło i zrobiłem jak chciałem, czyli: na wash i suchy pędzel sidolux, potem pigment (tam, gdzie miał opory do "złapania" dawałem najpierw kroplę spirytusu), potem spirytus (tu był strach, bo nie miałem izopropanolu) położony delikatnie aerografem, żeby nie rozmyć pigmentu i na koniec mat Pactry. Nic się nie zważyło (jak widać), model się podoba i czeka na podstawkę. Oczywiście była "próba palucha" i wynik był pozytywny - pigment się nie ściera, czyli mam to, czego chciałem :git:

Co następne na warsztat? Oczywiście pytam o Humvee :gut:

A no mam kilka planów. Myślę, że na M1165 SEaL's nie jestem jeszcze gotowy, a reszty typów nie chcę narazie ujawniać, żeby nie rzucać słów na wiatr, bo nie wiem, kiedy to będzie. Powiedzmy, że warsztat pojawi się wtedy, kiedy będę gotowy finansowo i czasowo :gut:
Obrazek
slawo

Postprzez maverick » 17 lut 2014, 07:35

Hej, szczerze napiszę, że efekt końcowy w moim odczuciu jest lepszy niż początkowo wskazywałby warsztat. Sam mam wiele problemów z dorobieniem czegokolwiek samemu, ponad to co daje zestaw, blaszki czy żywica, więc pomimo widoczych uproszczeń i tak jestem pełen podziwu nad osiągniętym efektem. Jedyne co trochę razi po oczach to deska rozdzielcza - jakieś blaszki dedykowane Academy lub Italeri załatwiły by sprawę, ale poza tym dla mnie jest naprawdę w porządku... :gut:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez BaldPuma » 17 lut 2014, 09:26

:git:
Zgadzam się zkolegami - jak na Academy wyszedł bardzo sympatyczny model.
Szkoda że nie zrobiłeś osłon tylnych kół w innym odcieniu niż reszta pojazdu (minimalnie kolory się różnią)

Fajnie ze Ktoś się wzoruje w skali 35 na siedemdziesiątce dwójce.
( ale.... w końcu to "królewska" skala :king: )
BaldPuma

Postprzez makinen » 17 lut 2014, 09:38

Ponieważ mam ten model " na rozkładzie", to wiem ile zabawy trzeba, żeby przybliżyć to do oryginału, czego mi też się w znaczącym procencie nie udało. Co mi sie podoba:
- ogólny zarys i sylwetka
- mocowanie przedniego koła zapasowego
- nieźle wybrnąłeś z washa i brudzenie

Nad czym bym popracował:
- estetyka- na zbliżeniach niestety bardzo widać niestaranność i nie jest to efekt modelu Academy i słabiej, niż w Tamiya widocznych detali. Maverick pokazał, ze z modelu Academy można dużo wycisnąć.
- deska rozdzielcza i elementy nagrzewnicy. Tu jest słabo. Sam zmagalem sie z dechą Academy, wiec tu bym sie tak nie czepiał, ale okolice pasażera do dopracowania i mam na myśli rownież estetykę.
- nie pasują mi czarne koła, ale to kwestia gustu.

Jak na debiut w kategorii humvee, to plus za odwagę zmierzenia sie z tematem- ja jej nie miałem na poczatku :D . Weź pod rozwagę rady i startuj z kolejnym modelem :gut:
makinen

Następna strona

Powrót do Galeria