Polski M1025A2 - złom/scratch

Moderator: kubisz

Polski M1025A2 - złom/scratch

Postprzez Zderzak » 01 mar 2014, 22:50

Witam!

Zgodnie z obietnicą wstawiam galerię, mam nadzieję ostateczną, ubłoconego M1025A2. Wszystko na temat tego modelu oraz dyskusję nad błotem znajdziecie tutaj:
KLIK
Dodatkowo parę mniej lub bardziej istotnych informacji:
-baza - złom Academy, dach i drzwi Tamiya, żywiczna osłona, tarcza strzelca Legend Productions,
-koła - najnowszy wypust PanzerArt,
-reszta - scratch.

Natomiast aktualny stan modelu wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wnętrze przed zamknięciem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wiem, że było niestety trochę zamieszania z tym modelem, ale ostatecznie chyba udało się jakoś to wszystko uporządkować. Druga sprawa to sam model, z którego muszę przyznać, mimo wszystko jestem obecnie dumny i z przyjemnością podziwiam go wśród czystych braci ;) .

Pozdrawiam!
Konrad
Obrazek
Zderzak
Administrator

Re: Polski M1025A2 - złom/scratch

Postprzez maverick » 02 mar 2014, 10:03

Mnie się podoba :git: Teraz błotko wygląda całkiem przyjemnie...
a) Skąd wziąłeś strzelca..?
b) Subiektywnie osłona strzelca w żółtym kolorze pasuje jak wół do karety (ale to moje zdanie :jezyk: )
...fajnie wyszło..!
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez slawo » 02 mar 2014, 14:31

Jak dla mnie - bardzo dobra robota :gut: O ile kwestia takiego ubłocenia może się jednym podobać, innym nie, to mi akurat to rozwiązanie nie przeszkadza, a nawet się podoba ;) Szczególnie podoba mi się wykonanie tego ubłocenia, które wyszło Ci naprawdę dobrze. Kolejna sprawa, że na pewno ciekawie wygląda taki wyłamujący się (w pewnym sensie) model z kolekcji :gut: Jedynie wyraz twarzy strzelca wygląda jak dla mnie, jakby był po "paru głębszych", ale ogólnie jest naprawdę dobrze. No i na koniec - nadal czekam na Twoje słowo w mojej galerii :D
Obrazek
slawo

Postprzez kubisz » 02 mar 2014, 22:19

Trochę męczenie kota odchodziło przy tym modelu, ale summa summarum muszę powiedzieć, że było warto. Wersja ostateczna mnie przekonuje i bardzo mi się podoba :git: Duży plus za HK i tarczę. Wojak - taki sobie, jednolity wash jest moim zdaniem zbyt ciemny i sprawił, że mundur ma zbyt przyciemnione kolory. Ale dobrego wrażenia całości na pewno nie psuje :git:

Najbardziej mnie urzekły zapinki liny, przy uchach do dźwigania :git: Z czego zrobione?
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 04 mar 2014, 13:12

maverick napisał(a):Skąd wziąłeś strzelca..?

Lekko przerobiony figurant z zestawu M1151 Academy. Figurkowym purystą nie jestem, dlatego efekt końcowy w zupełności mi wystarcza. A i osobiście dużo bardziej podoba mi się pojazd z nim niż bez niego.
maverick napisał(a):Subiektywnie osłona strzelca w żółtym kolorze pasuje jak wół do karety

Może i racja, ale właśnie dlatego zbudowałem ten model. Taka unikatowość sprawiła, że mimo wszystko skleiłem kolejnego, bardzo podobnego M1025A2.
slawo napisał(a):No i na koniec - nadal czekam na Twoje słowo w mojej galerii :D

Będzie, ale nie lubię pisać pustych słów w komentarzach, dlatego potrzebuję znaleźć więcej czasu do lepszego przyjrzenia się zdjęciom.
kubisz napisał(a):Najbardziej mnie urzekły zapinki liny, przy uchach do dźwigania :git: Z czego zrobione?

Z nitki. Najpierw zawiązałem na supełek, potem usztywniłem jakimś CA, a na koniec uciąłem do odpowiednich wymiarów. Dzięki CA nitka ma fajny kolor, bardzo pasujący do koloru plastikowych opasek zaciskowych.

Miło, że model po wszystkich podejściach się podoba :piwo: .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez drunkwolf » 04 mar 2014, 14:57

Bardzo ładnie się prezentuje. Nawet błoto ładnie wygląda:) Ale ten strzelec mi się nie za bardzo podoba, ma wyraz twarzy jak chory kot na pustyni. Ogólnie M1025A2 wygląda super.

Prosiłbym o używanie właściwej formy wypowiedzi.
Ostatnio edytowano 12 mar 2014, 10:02 przez drunkwolf, łącznie edytowano 1 raz
drunkwolf

Postprzez wojtas193 » 04 mar 2014, 20:04

drunkwolf napisał(a):Bardzo ładnie się prezentuje. Nawet błoto ładnie wygląda:) Ale ten strzelec mi się nie za bardzo podoba, ma wyraz twarzy jak srający kot na pustyni. Ogólnie M1025A2 wygląda zajebiście.

No to się kolega wysłowił... :?

Wracając do modelu, to teraz jest już bardzo dobrze. Na pewno czas poświęcony na poprawki nie poszedł na marne. :git:
Pozdrawiam
Wojtek

Kto wie wszystko, nie wie niczego - Demostenes gdy Aleksander Macedoński wkraczał do Aten.

Powrót do Galeria