M1025P1 GMV-S Dumvee - GROM, Afganistan 2007/2008

Moderator: kubisz

M1025P1 GMV-S Dumvee - GROM, Afganistan 2007/2008

Postprzez kubisz » 15 maja 2014, 16:25

WARSZTAT był podwójny, to i galeria podwójną będzie :git:

Obrazek + Obrazek

Modele pojazdów M1025P1 GMV-S używane przez JW GROM w Afganistanie, 2007/2008.

_________________________________________________________________________________________________________________________

makinen

- model baza: Tamiya (35263) M1025 Humvee,
- pancerz ASK: Eduard (35785) M-1026 additional armour plate Iraq,
- koła: Panzer Art (RE35-212) Road wheels for HUMVEE (late pattern),
- elektronika: z zestawu Pro Art Models (PAU-35010) US modern radio and satellite communication set,
- zderzak Ibis Tek: z zestawu Bronco (CB35092) M1114 Up-armored HA (Heavy) Tactical Vehicle,
- broń ręczna: Trumpeter (00510) M4 S.I.R & CQBR,
- wieża GPK, opancerzenie tyłu, tylny zderzak wraz z półką: od podstaw,
- wyposażenie dodatkowe: z różnych zestawów DEF Model (cooler), Legend Prod. (plecaki, karimaty, skrzynki amunicyjne, kanistry), Eduard (siatka Barracuda), Tamiya (łożka polowe), Pro Art Models (kanistry).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________________________________________________________________________________________________________________

kubisz

- model baza: Tamiya (35263) M1025 Humvee,
- pancerz ASK: Eduard (35785) M-1026 additional armour plate Iraq,
- koła: z modelu Bronco Models (CB35080) M1114 Up-armored Tactical Vehicle,
- waloryzacja karabinu M2: RB Model (35B13) 12,7mm (0,5") Browning M2,
- elektronika: Pro Art Models (PAU-35010) US modern radio and satellite communication set oraz Pro Art Models (PAU-35020) US Radio Set SINCGARS,
- dodatkowe uzbrojenie: Live Resin (LRE35086) M249 SAW w.plastic stock and handguard,
- broń ręczna: Trumpeter (00510) M4 S.I.R & CQBR oraz M82 Barret z modelu Academy (13415) M998 I.E.D Gun Truck,
- wieża GPK, opancerzenie tyłu, tylny zderzak wraz z półką, wyciągarka: od podstaw,
- wyposażenie dodatkowe: z różnych zestawów DEF Model (cooler), Legend Prod. (plecak), Value Gear (zrolowany klamot), Meng Model (butelki, skrzynka Pelican Case), Tamiya (łożka polowe), Bronco (skrzynki amunicyjne), Pro Art Models (kanistry, aparat fotograficzny, laptop).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kubisz
Moderator

Re: M1025P1 GMV-S Dumvee - GROM, Afganistan 2007/2008

Postprzez JUAN C. » 15 maja 2014, 18:20

As I am not an expert in Polish army vehicles, I will refer only to the scale models as what they are; scale models.
At first glance I see two models with a different degree of finish and detailed, on the other hand normal having been built by two different people.
The scale model of Kubisz seems more elaborate and more detail, very good the canvas or cloth over the turret of the gunner, very well camouflage, very well the equipment with all these accessories, but as already I commented to you, the theme of the mortar don't like to me, believe that his weight is too much and as to go so slightly fastened.
Congratulations! :gut:

:piwo:
Ostatnio edytowano 23 maja 2014, 16:21 przez JUAN C., łącznie edytowano 1 raz
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Postprzez kubisz » 15 maja 2014, 19:20

Makinenie drogi, zrobiłeś kawał bardzo dobrego modelu :git: Choć muszę przyznać, że z trzech dotychczasowych GROMów ten podoba mi się ździebko mniej, niż pozostałe. Ale tylko ździebko :gut: Tutaj bardzo dobrze wyszły Ci zwłaszcza kamuflaż, cieniowanie i brudzenie )*. Czyli coś, co najbardziej stanowi o końcowej ocenie modelu.

Podobają mi się tobołki. Siatka Barracuda bardzo dobrze wygląda i dodaje sporo modelowi.

Kilka drobiazgów, które rzuciły mi się w oczy:
- nie bardzo widzi mi się siata na manele na lewym boku,
- przyklej kiedyś choćby zestawową lampkę do jazdy nocnej, teraz źle wygląda to puste miejsce na masce,
- na 1. zdjęciu pod dodatkowym koszem na skrzynki amunicyjne widać jakieś farfocle,
- spróbuj troszkę naprostować promienie anteny parasolowej,
- narzędziom na masce chyba brakuje jakichś pasków je utrzymujących,
- trochę mocniej przykurzyłbym czarne elementy Ibis Teka, zwłaszcza gumowe odbijacze,
- bardzo subiektywna uwaga: moim zdaniem zderzak Ibis Tek trochę burzy sylwetkę akurat tej wersji.

Zderzak na pewno bardziej Cię wypunktuje. Ale nie martw się, już mi obiecał, że i mnie porządnie wypunktuje :jezyk:

Bardzo mi się miło pracowało z Panem :git: :piwo:

)* W książce "Trzynaście moich lat w JW GROM" jest zdjęcie Dumvee właśnie z Ibis Tekiem tuż po wyjechaniu z jakiejś rzeczki. Mnie się brud na Twoim modelu skojarzył z tą fotką. Tam co prawda np. koła wyglądają na bardzo czyste, ale to raczej kwestia tego, że są jeszcze mokre. Gdybym chciał zrobić kiedyś model po przejechaniu przez "przeszkodę wodną" i obeschnięciu, to chciałbym, żeby mi wyszło takie coś, jak u Ciebie. Nie wiem, czy widziałeś to zdjęcie i Twoje działanie było zamierzone, czy to tylko przypadek, ale brudzik jest gitara :git:

________________________________________________________________________________________________________________________
JUAN C. napisał(a):as already I commented to you, the theme of the mortar don't like to me, believe that his weight is too much and as to go so slightly fastened.

Thanks a lot, Juan :piwo: Please take a look here:
http://i1343.photobucket.com/albums/o78 ... 79c68a.jpg
On this photo there is a belt which ties a bipod to the barrel, but how is this mortar attatched to the vehicle? ;) I've made a belt just below a horizontal mechanism next to the barrel and a hook on the armor plate. I think it's a good solution.
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 15 maja 2014, 19:54

Kubiszu Szanowny- w Twoim przypadku jak zwykle mamy model bardzo porządny, ale z Twoich ulubione mam inne. W tym na plus masa drobnych szczegółów i detali, bardzo ciekawie wyszedł kamuflaż i podoba mi się uzbrojenie. Z detali do poprawki- jak wspomniałem szmata prześwieca od spodu, choć i tak wyglada lepiej, niż moja ( jak i cały model) . Chyba swoją psiknę matem. Jest tylko potraktowana piaskowymi filtrem. Z moich 3 GROMów ten tez podoba mi sie najmniej. Nijak mi ASK nie pasuje do dumvee :bad: . Z czego zrobiłeś swoją siatę?
Mam świadomość niedoskonałości tego modelu, ale zważając na znikomą dokumentacje foto i jednak spore skomplikowanie pojazdu, to jestem zadowolony (umiarkowanie).
Mam wrażenie, ze w obu modelach trzeba je jakoś "umonotonnić" - powinny być bardziej monochromatyczne. Moze zastosowanie filtrów zgasiloby minimalne jednak kontrasty piaskowo/brązowo/zielono/wielokolorowe?

Teraz czas na M1165? :roll: czekamy na Tomcata
makinen

Postprzez grzes430 » 15 maja 2014, 20:05

Gratulacje dla obu, świetne modele wam wyszły. :git:
grzes430

Postprzez JUAN C. » 15 maja 2014, 20:22

Kubisz: If with what I've seen on the link that you have put with it it is sufficient to bear the weight of an authentic mortar in an authentic Humvee... then there is no more to say and I will eat up my words with potatoes fried. :lol: :gut:

:piwo:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Postprzez kubisz » 15 maja 2014, 21:42

Grześ - :piwo:

makinen napisał(a):jak zwykle mamy model bardzo porządny, ale z Twoich ulubione mam inne.

Być może Cię zaskoczę, ale... ten jest chyba moim ulubionym :o Kto by pomyślał, że tak szybko po Orevie coś takiego się zdarzy... No i pomyśleć, że nie miałem ochoty się za niego zabierać, a i po drodze jakoś nie miałem serca do niego. Dopiero przy etapie malowania zaczął mi się podobać :git:

makinen napisał(a):szmata prześwieca od spodu

Racja. Muszę ją potraktować farbą, chociaż wydawało mi się, że ładnie przemokła po malowaniu z zewnątrz.

makinen napisał(a):Z czego zrobiłeś swoją siatę?

Sąsiadka jest krawcową i przyniosła mi kawał jakiegoś siatkowego materiału. Różowego :gut:

makinen napisał(a):Mam wrażenie, ze w obu modelach trzeba je jakoś "umonotonnić" - powinny być bardziej monochromatyczne. Moze zastosowanie filtrów zgasiloby minimalne jednak kontrasty piaskowo/brązowo/zielono/wielokolorowe?

I u mnie i u Ciebie nie widzę takiej konieczności.

makinen napisał(a):Teraz czas na M1165? :roll: czekamy na Tomcata

:gut:

Jeszcze mały bonus:
Obrazek
Obrazek

Czekam na bonus od Ciebie :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 16 maja 2014, 07:01

kubisz napisał(a): Czekam na bonus od Ciebie :piwo:

W związku z fatalnymi warunkami pogodowo/fotograficznymi bonus moze przydarzy się w niedzielę.
makinen

Postprzez BaldPuma » 16 maja 2014, 12:20

Bardzo "sympatyczne" modele

A poza tym: Obrazek ( oba polskie ! ) ;)

Szczegółów nie będę się czepiał - częściowo zrobił to Kuba , i jak już pisał .... Zderzak dokończy :D .

Jedyne co mi się nie podoba w obydwu modelach:
1. "plandeki" nad wieżyczką - jak już Kubie pisałem na gg (przed oficjalną galerią) nie widać nigdzie mocowania do pałaków, powinny być jakieś "ślady") nawet jeśli są mocowane tylko od spodu.
2. siatki z "bambetlami" na pancerzu - Mankinena ładniej (naturalniej) zwisa (ale widać sterczace farfocle) natomiast Kuby jest estetyczniejsza ale kojarzy mi się z koszykiem w hipermarkecie (jest taka "sztywna")

ale ogółem :git:
BaldPuma

Postprzez Bartosz Ciesielski » 16 maja 2014, 17:05

Witam szanownych kolegów .
Oba Pojazdy zbudowane na wysokim poziomie.Przyjemne w odbiorze. Czysto sklejone.
Jest jedna rzecz która rzuciła mi się w oczy Piotrek czemu na szybce od strony kierowcy widać twój odcisk palca :evil: a z drugiej strony masz lekki nalot oparów kleju CA ale wygląda jak by się szyba zaczęła rozwarstwiać i za to masz minusa. Podoba mi się na jednym z uchwytów amunicyjnych na wieży ślad wgniecenie nie wiem czy to przypadek czy celowe działanie ale wygląda super. Jak dla mnie model na 5 + :piwo:

Kuba żeby nie było że tylko do Piotra mam . u ciebie zauważyłem ze jedna kalka się lekko sunęła się niżej, Pamiętam też o klamkach z warsztatu że nie chciało ci się poprawić fabryki :jezyk: . Podoba mi się malowanie które powala oraz szmata na dachu wieży . Jak dla mnie model na 6 - :piwo:
I chodź bym szedł ciemną doliną to zła się nie ulęknę bo największym s........m w tej dolinie jestem Ja
Bartosz Ciesielski

Następna strona

Powrót do Galeria