Libański M998A1 cargo - Italeri

Moderator: kubisz

Libański M998A1 cargo - Italeri

Postprzez grzes430 » 02 wrz 2014, 16:49

Po wielkich trudach czas wstawić go do galerii.
Zestawem wyjściowym model italeri M998, parę części wyciągniętych z modelu academy, parę dorobionych, parę otrzymanych od Kubisza, Zderzaka za co im bardzo dziękuję :piwo: . Model ma wiele wad, sporo mu jeszcze brakuje do finalnego efektu ze zdjęcia 1:1, które zamieszczam poniżej, ale mimo to jestem zadowolony z efektu.
Dzięki wszystkim za pomoc przy tworzeniu tej repliki. A teraz czas na zdjęcia mojego drugiego humvee:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
grzes430

Re: Libański M998A1 cargo - Italeri

Postprzez Bartosz Ciesielski » 02 wrz 2014, 16:56

efekt fajny tylko jakoś ten tobołek na dachu sztucznie wygląda
I chodź bym szedł ciemną doliną to zła się nie ulęknę bo największym s........m w tej dolinie jestem Ja
Bartosz Ciesielski

Postprzez makinen » 02 wrz 2014, 17:05

W zasadzie jestem miłe zaskoczony po Twoich utyskiwaniach, ze kiepsko idzie.
Duży plus za dorobienie osłony na okno- było warto sie pomęczyć. Nieźle wyszło zaburzenie całości, a mi podoba sie przedział ladunkowy. Z malowaniem też sobie poradziłeś- dobrze wyglada lekko przykurzone :gut: .
A teraz będę sie czepiał :D
Gdzieś zgubiłeś cześć brezentowego dachu, który zawija sie wokół słupka. Goło to wygląda. Szkoda, że nie wrzuciłeś tylnego uzbrojenia. Wash w nadprożach wygąda jak brud, niby nieźle, ale nie o to chodziło. Najbardziej brakuje mi przetarcia całości suchym pędzlem. Idealnie "wyciągnąłby" Tobie wszystkie krawędzie (przednia osłona) i śruby (tylna klapa).
Ogólnie duży plus za walkę z materią pt Italeri (sam mam właśnie chwilę slabości, żeby do tego badziewia uściąść). W nagrodę za wyjście zwycięsko z projektu proponuję Tobie kupić i skleić model Tamiya. Bez nerwów, sama przyjemność. Będziesz sie doskonale bawił, a można z tego zrobić naprawdę udany model bez dodatków. Pomyśl :gut:
makinen

Postprzez grzes430 » 02 wrz 2014, 17:30

Dzięki. :gut:
1. Uzbrojenie - kiedyś do modelu dodam - muszę znaleźć odpowiedni zestaw w odpowiednim dla mnie czasie(gdy będzie większa lista zakupów)
2. Brezent - też mam mieszane uczucia co do tego elementu, ale w tym momencie nie mam koncepcji jak to poprawić.
3. Wash/kurz - dziś przykurzyłem cały model, w nadprożach dałem za dużo pigmentu stąd taki a nie inny efekt.
4. Suchy pędzel - postaram się go zrobić w najbliższym wolnym czasie.
5. Tobołek na dachu - coś wrzucić trzeba było, myślałem jeszcze nad jakąś płachtą, ale na tym się skończyło.

Tamiya już od jakiegoś czasu leży na półce, ale nie wiem kiedy ją wezmę do ręki. Jako kolejny model zamierzam zbudować Fauna revella 1:72, więc całkiem oddalony projekt od tego forum.

No i jeszcze jeden mam powód do zadowolenia. Zdążyłem przed Tobą makinen. Bałem się, że jeszcze zrobisz ten model przede mną czytając jakie masz plany na najbliższą przyszłość. ;)
grzes430

Postprzez makinen » 02 wrz 2014, 17:33

grzes430 napisał(a):
No i jeszcze jeden mam powód do zadowolenia. Zdążyłem przed Tobą makinen. Bałem się, że jeszcze zrobisz ten model przede mną czytając jakie masz plany na najbliższą przyszłość. ;)

No to...podwójne gratulacje :git: Tej wersji jeszcze na Forum nie ma.
Moje plany- jest tyle wersji, do zrobienia, ze...plany sa dość zmienne :D . Najbliższych jednak trzymam się dośč sztywno :git:
makinen

Postprzez kubisz » 02 wrz 2014, 18:09

Zgadzając się z uwagami makinena napiszę, że model tak po prostu mi się podoba :git: Wyszedł naprawdę całkiem dobrze, a jego najmocniejszym punktem są kamuflaż i osłona przedniego okna. Ostro z nią walczyłeś, ale efekt znakomity :git: Z kolei minusem jest coś, co rzuca się w oczy i przy takim modelu musi być odpicowane - karabin M2. Wybrałeś jakiś słabiutki, w sumie szkoda, bo mogłeś choćby z Tamiyi podwędzić (jeżeli masz M1025). Albo ktoś by Ci podesłał np. z Bronco. Do tego ewentualnie waloryzacja RB Model za dychę i masz naprawdę elegancką wisienkę na torcie :gut: Z drobiazgów dodam jeszcze nie usunięte ślady po wypychaczach na odwrocie przedniej osłony i uchwytach dodatkowych karabinów (załatw je sobie koniecznie!). Mimo tego - jak napisałem na początku: naprawdę dobry model :git:

Zgubiłeś gdzieś zbiornik paliwa.
kubisz
Moderator

Postprzez grzes430 » 02 wrz 2014, 19:35

kubisz napisał(a):Zgubiłeś gdzieś zbiornik paliwa.

:lol: Dziś sprzątając wszystkie rzeczy rzucił mi się właśnie zbiornik w oczy, ale nie skojarzyłem, że to ten, który miał być w tym modelu.

M2 - oglądałem ten z M1025, ale zdecydowałem się na karabin z italeri z myślą, że może się bardziej przyda do dużo lepszego modelu.
Nie mam pojęcia czemu te wypychacze zostały, a zawsze mam czułe oko pod tym względem.

Te wszystkie minusy powodują, że jest on trochę wymęczony, ale kolejny humvee będzie na 99% większym projektem gdzie takich błędów będzie mniej.
grzes430

Postprzez maverick » 08 wrz 2014, 08:21

Hej Grzesiek,
jak na narzekania w warsztacie to efekt końcowy naprawdę fajny... O poszczególnych błedach nie będę się rozpisywał, bo wczesniej koledzy napisali już sporo... od siebie dodam tylko, że w modelarstwie diabeł tkwi w szczegółach i jeśli bryła pojazdu wyszła naprawdę dobrze, napracowałeś się przy osłonie okna, to dla mnie nideopuszczalne jest to, że przy pojeździe bez drzwi zupełnie odpuściłeś wnętrze - tam było pole do popisu i nie dopracowałeś broni - właśnie dopieszczone wnętrze i KM byłyby wisienką na torcie... :gut:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Powrót do Galeria