M1113 GMV-S, 7th SFG 'Green Berets' - Tamiya/Live Resin/PAM

Moderator: kubisz

M1113 GMV-S, 7th SFG 'Green Berets' - Tamiya/Live Resin/PAM

Postprzez kubisz » 24 wrz 2014, 16:40

M1113 GMV-S, używany przez Zielone Berety z 7th Special Forces Group, ODA 7112, Afganistan, 2010. Pojazd na bazie Tamiyi, koła DEF Model, elektronika Pro Art Models, do tego sporo dodatków Live Resin. Lista użytych zestawów w pierwszym wpisie w WARSZTACIE. Figurka - Legend z wymienionym M4 na SCARa (Live Resin), dodanymi innymi drobiazgami tej firmy oraz hełmem Meng Models.

Dziękuję Kolegom piotrek1971, Robroy1, kilkenny, slawo i Fabson93 za brakujące elementy do Humvee, Kolegom BaldPuma i Adams M1A1 za kalkomanie do figurki, Koledze Wojtek1984 za kępki traw, a Koledze Maki z Armoramy za drobiazgi do figurki :piwo: Ekspertów od figurek oraz ich umundurowania i wyposażenia uprzejmie proszę o łagodny wymiar kary - to mój pierwszy pozorant robiony na poważnie. Ale nawet tutaj nie jestem pewien, czy go dobrze ubrałem, wyposażyłem, no i czy pasuje do 2010 roku :roll: Najważniejsze, że wstydu wielkiego nie ma (chyba...). Jest to też moja pierwsza podstawka :roll:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kubisz
Moderator

Re: M1113 GMV-S, 7th SFG 'Green Berets' - Tamiya/Live Resin/

Postprzez makinen » 24 wrz 2014, 17:12

No tak...świat zmienił swój bieg. Podstawka Kubiszowa :shock: jak do Izby Pamięci :rotfl: :D
Miałem pewne obawy, zanim ukazała się galeria, ale trochę je rozwiałeś. Czekałem/czekam, aż wyjdziesz poza standard dość czystych modeli. Trochę szaleństwa, błota i brudu. Ten model po części mnie satysfakcjonuje- dałeś się namówić na zacieki itp, widzę, że pojawiły się plamy. :gut:
Nadal czekam na coś bardziej ufajdanego :) . Merytorycznie z pewnością dopracowany. Technicznie - równy, wysoki poziom. Masa ciekawych szczegółów. Wszystkie te rzeczy sprawiają, ze cholernie chciałbym go mieć na półce :jezyk: tym bardziej, że to dumvee :gut:
Ps. Prawe tylne drzwi coś wiszą. Podobnie jak ja nie potrafisz malować tego nieszczęśliwie prostego kamuflażu na worku z tyłu :D

Operator bardzo dobry- okulary i wąsy ułatwiają malowanie :gut:
makinen

Postprzez Peter 1410 » 24 wrz 2014, 17:28

Pierwszy model Kuby z podstawką i figurantem :gut: :gut: :gut: Jak zawsze perfekcyjne wykonanie,mnóstwo dodatków.Piękny :gut: Będzie super się prezentował w Jakubowej witrynce.
Peter 1410

Postprzez pyps » 24 wrz 2014, 17:32

Nie czuję się kompetentny do oceniania Waszych prac. Model jak i figurant mnie się po prostu podoba. Wszystko mega dopracowane. Super. Podstawka trochę mniej, a że uważam że każdy model powinien takową posiadać to dobrze, że jest.
pyps

Postprzez Bartosz Ciesielski » 24 wrz 2014, 17:49

Kuba tak jak pisałem do modeli na wysokim poziomie się już przyzwyczaiłem. Figura jak dla mnie ładnie pomalowana jak masz ochotę możesz troszkę przykurzyć mu spodnie kolana. Jedyne co rzuca się w oczy ten kamo na worku jest porostu za rzadki. Ale tak model na pudło żałuje że cie nie będzie w Poznaniu na zawodach :twisted:
I chodź bym szedł ciemną doliną to zła się nie ulęknę bo największym s........m w tej dolinie jestem Ja
Bartosz Ciesielski

Postprzez Messer » 24 wrz 2014, 17:55

No powiem Ci, że na ten model można gapić się godzinami i ciągle wynajdować kolejny ciekawy detal - gratuluję :)
Figurka ładnie wymalowana, choć skóra na owym jegomościu bardzo słabo ( lub wcale ) wycieniowana - nad tym można by jeszcze popracować.

Podstawka bardzo klimatyczna i pomysłowa - brawo :gut:

Pozdrawiam
Messer
Składanie Humvee jest jak choroba - zakaźna i potencjalnie nieuleczalna...
Messer

Postprzez JUAN C. » 24 wrz 2014, 18:54

Kubisz: If I am not mistaken this is your first scale model on a pedestal or base, a small diorama, I like the vehicle much and I like very much all the work that you have done in the, a work truly spectacular and worthy of admiration.
This back door a little unhooked called my attention, but who tells us that in the real vehicle he could not have had a blow and stay that way? :roll: ;)

With regard to the figure me it is difficult to comment on it because there are not a first plane that allows me to better see that figure, with the camouflage I have my doubts, the face since it has glasses is not necessary to paint the eyes and this avoids a problem and the mustache always helps a lot to disguise the features of the face that are not appreciated.
But without being very demanding in general lines it is nice... and if it is his first figure with more reason I say it. :gut:

:piwo:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Postprzez kubisz » 24 wrz 2014, 19:28

Dzięki za dobre przyjęcie modelu :piwo:

makinen napisał(a):Prawe tylne drzwi coś wiszą.

JUAN C. napisał(a):This back door a little unhooked called my attention, but who tells us that in the real vehicle he could not have had a blow and stay that way?

Na razie ich nie przyklejałem. Są ruchome, nie mogłem się zdecydować które zostawić otwarte. Da się je ułożyć równo bez kleju, co też po uwadze makinena uczyniłem. / The doors aren't glued yet. The're movable, I couldn't decide which one should I leave opened. I can put this door straight without glue, what I've done after makinen's comment.

makinen napisał(a):Podobnie jak ja nie potrafisz malować tego nieszczęśliwie prostego kamuflażu na worku z tyłu

:lol: Jestem na dobrej drodze - ten mi wyszedł najlepiej z wszystkich dotychczasowych prób.

pyps napisał(a):Nie czuję się kompetentny do oceniania Waszych prac. Model jak i figurant mnie się po prostu podoba. Wszystko mega dopracowane. Super. Podstawka trochę mniej, a że uważam że każdy model powinien takową posiadać to dobrze, że jest.

Nawet nie znając się do końca na danym typie pojazdu można oceniać inne aspekty modelu :git: Podstawka? Chciałem bardzo prostą, i mam co chciałem, pierwsze koty za płoty (tylko nie wiem, czy będą następne :roll: ).

Messer napisał(a):Figurka ładnie wymalowana, choć skóra na owym jegomościu bardzo słabo ( lub wcale ) wycieniowana - nad tym można by jeszcze popracować.

Cieniowanie było, rozjaśnioną farbą bazową. Słabo widoczne, może faktycznie powinienem bardziej zróżnicować odcień. Tutaj też pierwsze koty za płoty (tylko nie wiem, czy będą następne :roll: ).

makinen napisał(a):Operator bardzo dobry- okulary i wąsy ułatwiają malowanie :gut:

JUAN C. napisał(a):the face since it has glasses is not necessary to paint the eyes and this avoids a problem and the mustache always helps a lot to disguise the features of the face that are not appreciated.

Okulary i wąsy były decydującym elementem przy wyborze figurki na debiut :gut: / Glasses and moustaches was a deciding element in choosing the figure for my debut :gut:
kubisz
Moderator

Postprzez slawo » 24 wrz 2014, 19:39

Nie będę się długo rozwodzić, bo i tak żadnego błędu nie wyhaczę... Jedynie napiszę to, co pomyślałem widząc pierwsze zdjęcia: "O MATKO! :shock: ". Po prostu genialny model/figurka/podstawka... WSZYSTKO! Naprawdę efektownie to wygląda :git: Na podstawkę do M1113 miałem plan zrobić coś podobnego, tzn tą "plamę"/wycinek piasku :D Kapitalnie. Jak możesz, to prosiłbym o informację na PW, gdzie wyrabiałeś taką tabliczkę (na podstawkę), bo o niej także myślałem :gut: Zdecydowanie najlepszy model w Twoim wykonaniu. No i bardzo mnie cieszy decyzja o podstawce i figurce. Mam nadzieję, że coś takiego zrobisz jeszcze nie raz, bo wyszło świetnie :git:
Obrazek
slawo

Postprzez kubisz » 24 wrz 2014, 20:02

Chyba za wielkie te zachwyty, ale dziękuję :oops: :piwo:

slawo napisał(a):prosiłbym o informację na PW, gdzie wyrabiałeś taką tabliczkę (na podstawkę)

Mogę napisać nawet tutaj. Tabliczka zrobiona w tej firmie, siedzibę ma dwa i pół tocznięcia cebulą od mojej pracy. To zwykłe tworzywo sztuczne, takie jak np. przy tabliczkach na puchary w podwórkowych zawodach :gut: Ale wygląd mnie zadowala, a nie chciałem jeszcze bardziej dmuchać budżetu. Koszt - 11 zł, przy dwóch stargowałem na dychę. Tak, zrobiłem sobie jeszcze jedną, może wykorzystam :roll:
slawo napisał(a):Mam nadzieję, że coś takiego zrobisz jeszcze nie raz

No dobra, raz na pewno :git:
kubisz
Moderator

Następna strona

Powrót do Galeria