M1113 GMV-S, 7th SFG 'Green Berets' - Tamiya/Live Resin/PAM

Moderator: kubisz

Re: M1113 GMV-S, 7th SFG 'Green Berets' - Tamiya/Live Resin/

Postprzez tomcat28 » 26 wrz 2014, 22:40

Pięknie! Pięknie! Kuba jak zawsze stawia najwyżej poprzeczkę! :gut: Nie mam słów
tomcat28

Postprzez Zderzak » 27 paź 2014, 16:57

Aż dziwne, że nie napisałem żadnego komentarza w tej galerii. Może po prostu z wrażenia zapomniałem o tym? Model iście genialny, być może Twój najlepszy, choć podstawka i figurka czynią go na pewno wyjątkowym. Z drugiej strony doczekałem się czasów, kiedy robisz figurki i podstawki. Pytanie, czy coś jeszcze w modelarstwie mnie zaskoczy, oczywiście tak pół żartem pół serio ;) . Spóźnione gratulacje, chociaż do tej galerii można pewnie wracać latami :piwo: .

Jaki kamuflaż ma na sobie operator? Pamiętasz numery farb, czy mieszałeś kolory?
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 27 paź 2014, 18:27

No właśnie miałem nadzieję, że nic nie pisałeś, bo Ci kapcie z wrażenia spadły :jezyk: A na poważnie - model na pewno nie jest genialny, ale chyba faktycznie mój najlepszy (choć w Orevie dużo więcej dorobiłem drobiazgów, jak zauważył wcześniej Mariusz). Tutaj przełamałem niechęć do figurek i podstawek, ale to też będzie epizod (drugi przy M1114 "Devils..." - na jednej półce zmieszczą mi się akurat dwie takie podstawki - i na tym koniec) *). Dzięki za dobre słowo :piwo: Kolegom z ostatnich wpisów również dziękuję :piwo:

Zderzak napisał(a):Jaki kamuflaż ma na sobie operator? Pamiętasz numery farb, czy mieszałeś kolory?

Co do kolorów (kamo to Multicam), to użyłem Humbroli:
- 83 Ochre Matt (baza),
- 117 US Light Green Matt,
- 29 Dark Earth Matt,
- 186 Brown Matt,
- 121 Pale Stone Matt.
Oprócz tego 2 mieszane kolory (jasna zieleń i piaskowy). W sumie 7 barw.

*)
maverick napisał(a):Podstawka skromna fajna, ale zgodzę się z Piotrkiem, że trochę Izba Pamięci, albo konkurs modelarski - nie sposób robić takiej do każdego modelu.

Nie miałbym nic przeciwko możliwości zrobienia takiej podstawki do każdego modelu. Do paru innych znalazłem sobie nawet "komplet" figurka + naszywka, no ale kwestia funduszy i miejsca w gablotce mnie skutecznie od tego odwodzi. Choć może kiedyś się przełamię i zrobię jeszcze takie coś do swoich ulubionych modeli - Orev, M1151 ŻW, M1025 Dumvee i GROMowy M1025P1 Dumvee.
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 19 wrz 2015, 13:02

Z powodów oczywistych siedzę teraz w tej galerii, warsztacie i temacie od dumvee.
Gdzie sie podział kabel od anteny satelitarnej? ;)
Na ostatnim zdjęciu ( nie tylko na nim) widać, że spasowanie dachu z słupkami miedzydrzwiowymi sie Tobie niezbyt udało. :jezyk:
makinen

Postprzez kubisz » 19 wrz 2015, 17:58

Dzięki za zwrócenie uwagi. Kabelek już jest, nawet wpięty tam gdzie trzeba. Natomiast z łączeniem słupków międzydrzwiowych faktycznie nie wyszło do końca dobrze. Szpara bardzo nieznaczna pozostała, ale coś tam udało się naciągnąć.
kubisz
Moderator

Postprzez hovek88 » 20 wrz 2015, 22:27

Ja wiem ze tutaj koledzy na kazdy kabelek zwracaja uwage, ale dla mnie bomba! Podstawka skromna ale wpasowana w temat. :git:
hovek88

Postprzez kubisz » 21 wrz 2015, 06:37

Dzięki hovek :piwo: Akurat zwracanie uwagi na kabelki złe nie jest, bo tylko pożytek przynieść może. Ale dobrze, że są też tacy, co po prostu tylko (albo aż) pochwalą :git:
kubisz
Moderator

Postprzez Qdłaty » 28 maja 2016, 12:07

Przez to moje nie zaglądanie do modelarstwa przez ostatnie 2 lata ta galeria i warsztat jakoś mi umknęły. Model na prawdę świetny, co już chyba wszyscy napisali. Ilość "bebechów" w tym modelu robi na prawdę ogromne wrażenie. Przejrzałem pobieżnie komentarze i nie znalazłem (może ktoś zwrócił uwagę) - tylne prawe drzwi Ci się trochę krzywo wkleiły. Widać to szczególnie przy zawiasach. Może uda Ci się je chociaż otworzyć?

:piwo: :shock:
Qdłaty
Moderator

Postprzez kubisz » 28 maja 2016, 18:27

Dzięki za dobre słowo :piwo: Wszystkie czworo drzwi były wsadzone bez kleju na zawiasach Eduarda (bo do końca nie byłem pewien, które dać w jakiej pozycji). Po zrobieniu zdjęć (niestety dopiero wtedy) wyrównałem je wszystkie, teraz na półce jest ok.
kubisz
Moderator

Postprzez youngtiger1 » 03 wrz 2016, 08:50

Now that's a heck of a Humvee :D I love it and thanks for not going stingy on the pics. :lol:
youngtiger1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Galeria