M1025 - Academy

Moderator: kubisz

M1025 - Academy

Postprzez Daz » 22 gru 2014, 19:58

Dość prosty model, szybko się składa :) zapraszam do galerii

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Daz

Re: M1025 - Academy

Postprzez maverick » 22 gru 2014, 20:24

Hej, 3 rzeczy, które "walą" po oczach:
1) Tarcza na obrotnicy - osłona strzelca - do wywalenia - baaardzo złe proporcje - pożycz od kogoś choćby z modelu M1114 bronco i przenieś wymiary!
2) Malowanie - nie zielony, tylko 3 kamo NATO - zielony, brązowy i czarny,
3) Zestawowe koła Academy - są fatalne, popytaj, może ktoś ma na zbyciu koła z modeli Tamiya, bo zakładał nowy typ...

Poza tym masz opony starego typu, lusterka nowego typu, pancerz ASK, tarczę z wieży GPK, starą osłonę z przodu... trochę wymieszały Ci się okresy, w których używano różnych elementów, które zamontowałeś...
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 22 gru 2014, 20:45

Nawet dobrze się warsztat nie rozpędził, a tu już galeria... Uparłeś się na pojazd w tej konkretnej wersji i wyszła taka trochę hybryda, jak zresztą wspomniał maverick. Takie coś dobrego z czymś złym. Z jednej strony całkiem niezły pancerz ASK. Chyba troszkę za duże okienka, na pewno za duże śruby, ale ogólnie za to masz plusa. Nieco mniejszy plusik za dorobienie lusterek nowego typu, choć w oryginale są dzielone. Minus za mocowanie broni (być może takowe było przy M2, ale - jeżeli już - to daaawno temu). Tarcza ma złe proporcje i złe kąty (np. dolna i górna krawędź tej ukośnie ugiętej części powinny być równoległe do płaszczyzny dachu). Minus za koła, ale my tu na forum - starzy wyjadacze)* - nie uznajemy kółek Academy, i już ;)

Z drobiazgów - usunąłbym uchwyt do przenoszenia M2 i dorobiłbym płytkę osłaniającą wlot powietrza do nagrzewnicy (prawa strona pojazdu, te małe żaluzje).

maverick napisał(a):Malowanie - nie zielony, tylko 3 kamo NATO - zielony, brązowy i czarny

Mariusz, zielone też bywały, więc tu jest ok :git:

)* nie odbieraj tego źle. Bez podtekstów, że ktoś tu jest lepszy, a ktoś gorszy - nie o to chodzi. Po prostu niektórzy z nas po zrobieniu większej ilości modeli Humvee albo po spędzeniu dłuższego okresu czasu tutaj, posiadając wiedzę co można kupić z dodatków, nie mogą już przejść do porządku dziennego nad pewnymi sprawami :gut:
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 22 gru 2014, 20:51

Tylko, gdyby był jednolicie zielony to ok... A tak ten zielony pasuje do piaskowego ASK jak wół do karety...
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 22 gru 2014, 21:04

Nie robiłbym z tego zarzutu. Daz pokazał w warsztacie zdjęcie, na którym się wzorował. Co prawda po bliższym przyjrzeniu się widać, że jednolicie zielone są moim zdaniem tylko maska i przednie okno, ale całe zielone Humvee to wcale nie były takie rzadkie egzemplarze. Tak więc dobór kolorystyki to rzecz subiektywna.
kubisz
Moderator

Postprzez Daz » 24 gru 2014, 11:07

Panowie, w żadnym wypadku nie odbiera tego negatywnie :git: , jestem wdzięczny za konstruktywną krytykę, i pokazywanie mi i podpowiadanie co źle zrobiłem, i co należy poprawić, dzięki temu każdy następny Humvee będzie dokładniejszy :D Wiem że budując te maszyny od dawana, znacie je na wylot, i dostrzegacie każdy detal, o którym ja w tym momencie nie miałem pojęcia, lub go nie zauważyłem.
Doceniając Wasze uwagi, i idąc ich tropem, postanowiłem przebudować M1025 8-)
Daz

Postprzez Ludlego » 24 gru 2014, 12:59

Pancerz bomba :git: M2 wymień i tarczę trochę bardziej może zagnij bo tak dziwnie wygląa :gut: :gut: :gut:
Ludlego

Postprzez Daz » 24 gru 2014, 14:15

Zmiany wprowadzone :)

Kolor zmieniłem na jednolity, zdjąłem orurowanie z przodu, osłonę KM, i dałem nowe lusterka

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Daz

Postprzez JUAN C. » 24 gru 2014, 15:21

As you yourself say it is a simple model Daz, the errors already the companions have commented on them to you with very positive constructive comments.
The following model with more information it is sure that it will be much better, luck! :gut:

Merry christmas and a happy new year for all from Spain.

:piwo:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Postprzez maverick » 25 gru 2014, 19:09

...i jak dla mnie 100 x lepiej to wygląda :git:
Hania
maverick

Następna strona

Powrót do Galeria