M1151A1 w/B1 GMV-S - ISOF, ICTS - Academy/scratch

Moderator: kubisz

M1151A1 w/B1 GMV-S - ISOF, ICTS - Academy/scratch

Postprzez kubisz » 04 mar 2015, 16:29

Trochę mi makinen popsuł szyki swoim modelem, chciałem kiedyś zrobić dokładnie taki sam, w takim właśnie malowaniu i oznakowaniu. Oczywiście pretensji do niego mieć nie mogę i nie mam, w końcu kto pierwszy, ten lepszy :gut: :piwo: Ale zmusiło mnie to do przemyślenia założeń "projektu", nie lubię takiego modelarskiego kopiowania. Przez jakiś czas miałem w ogóle z niego zrezygnować - uważałem, że Piotrek wyczerpał temat całkowicie i niemal bez zarzutu. Ale temat ten jest jednak na tyle ciekawy, że poszukałem innego sposobu na jego realizację. Na szczęście znalazłem i chyba na dobre mu to wyszło... :gut:

Model to M1151A1 w/B1 GMV-S należący do Iraqi Special Operations Forces, w malowaniu i oznakowaniu Iraqi Counter Terrorism Service, walczącej z tymi ścierwami z państwa islamskiego. Czyli temat jak najbardziej na czasie, niestety...
Powstał na bazie zestawu Academy, dodatki:
- tylna zbudowa, przedni zderzak i anteny Symphony od podstaw,
- blacha ryflowana Aber PP05 (na tylnym zderzaku),
- koła Panzer Art (RE35-212) Road wheels for HUMVEE (late pattern),
- 2 x karabin M240 i swingarm z tyłu: Trumpeter (06614) M242 Bushmaster 25mm chain gun & M240 7.62mm MG,
- kanistry z zestawu Pro Art Models (PAU-35047) Jerry Can Set For Modern Vehicles,
- żywiczne osłony klimatyzatorów w tylnych nadkolach z zestawu Legend (LF1227) M1151 Detailing set,
- szperacze na masce z zestawu Bronco (35101) "Buffalo" 6x6 MPCV with Slat Grill Armor Version (Flachenty - dzięki :piwo: ),
- kalkomanie na zamówienie (Melius Manu - dzięki :piwo: ).
Nie przerabiałem nic w zawieszeniu, wydechu oraz przy masce, z dwóch powodów. Po pierwsze - model kupiłem już ze złożonym podwoziem i maską. Po drugie - nie chciałem sobie obrzydzić tych rzeczy przed czekającym następnym M1151, w nim już będzie jazda na całego...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I moja iracka "armia":
Obrazek
kubisz
Moderator

Re: M1151A1 w/B1 GMV-S - ISOF, ICTS - Academy/scratch

Postprzez BaldPuma » 04 mar 2015, 16:58

NO TAK - MODEL BEZ WARSZTATU :bad: - TO SIĘ NIE LICZY :jezyk: :rotfl:

NIE CZEPIAM SIĘ SZCZEGÓŁÓW (tak naprawdę NIE MAM CZASU - A I SPECE OD TEGO SĄ LEPSI)

OGÓŁEM - :salut:

"ARMIA" TEŻ :git:

ps anteny chyba trochę za grube - albo fotka tak wyciągnęła (a miałem się nie czepiać)
BaldPuma

Postprzez makinen » 04 mar 2015, 17:10

Hmmmm..pomimo, że wiedziałem o tym modelu, to jestem zaskoczony :D . Mile- z dwóch powodów. Pierwszy powód- spodziewałem się łaciatego, a ten bardzo mi się podoba. Szczegółów się nie czepiam, bo ja nie z tych :rotfl: . Drugi powód, ważniejszy- da się pomalować na czarno, wiec moj dumvee na bazie M1114 będzie czarny...o ile znajdę M1114, ktory nie ma dopancerzenia Frag5 :?
Plus za dwie anteny Symphony- znam ten ból.
Bardzo efektownie to wygląda, a o to chodzi!

Ps. Interesuje mnie tylko montaż tych pałąków- na pace i do ramy okna.
Ostatnio edytowano 04 mar 2015, 17:19 przez makinen, łącznie edytowano 1 raz
makinen

Postprzez kubisz » 04 mar 2015, 17:14

Dziękuję :piwo:

BaldPuma napisał(a):anteny chyba trochę za grube - albo fotka tak wyciągnęła

Te symfonie w sumie są grubaśne... Choć nie będę się upierał, że dobrze dobrałem średnicę profilu.

makinen napisał(a):moj dumvee na bazie M1114 będzie czarny...o ile znajdę M1114, ktory nie ma dopancerzenia Frag5

Hehe, chciałem Ci to zaproponować, ale czekałem do swojej galerii (żebyś nic nie zwąchał, chciałem Cię zaskoczyć :gut: ). Tak, są czarne irackie Dumvee na bazie zwykłego M1114. Dostaniesz foty na maila.

makinen napisał(a):Interesuje mnie tylko montaż tych pałąków- na pace i do ramy okna.

Jak będziesz robił swojego - podrzucę szczegóły :gut:
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 04 mar 2015, 18:45

Nie pomalowałeś radia w środku?????
makinen

Postprzez kubisz » 04 mar 2015, 19:18

W ogóle nie dawałem radia, jeżeli o to pytałeś. Na sporej ilości zdjęć te irackie cudaki nie mają anten radiowych, więc nie robiłem i radia. Jest za to w środku skrzynka kontrolna Symphony, ale teraz już nie ma szans zrobić jej dobrego zdjęcia...
kubisz
Moderator

Postprzez wojtas193 » 04 mar 2015, 19:21

Kurde, bardzo ciekawe są te różnego rodzaju dumvee. Czuję tylko, że zagrzebałbym się w przeróbkach.
Wracając do modelu - jak zwykle na wysokim poziomie. Przy takich jednolitych malowaniach można wszystkie wystające detale pociągnąć jaśniejszym odcieniem.
Teraz wiem skąd pytanie o piaskowy wash. ;)
Pozdrawiam
Wojtek

Kto wie wszystko, nie wie niczego - Demostenes gdy Aleksander Macedoński wkraczał do Aten.

Postprzez kubisz » 04 mar 2015, 20:17

Dzięki, Wojtek :piwo:

wojtas193 napisał(a):Teraz wiem skąd pytanie o piaskowy wash. ;)

A ja dopiero teraz zauważyłem, że mi odpowiedziałeś :mur: Tak, byłem ciekaw jak o zrobiłeś u siebie. U mnie to było AK Interactive AK4062 Light Dust and Dirt Deposits, świetna rzecz, polecam :git:
kubisz
Moderator

Postprzez Messer » 04 mar 2015, 20:38

Ja wiedziałem, że coś za cicho jest na forum :jezyk: Świetny, nietypowy, co tu dużo mówić - jak zwykle rewelacja :)

Pozdrawiam
Messer
Składanie Humvee jest jak choroba - zakaźna i potencjalnie nieuleczalna...
Messer

Postprzez pyps » 04 mar 2015, 21:07

Messer napisał(a):Ja wiedziałem, że coś za cicho jest na forum

Też podejrzewałem, że Kubisz pewnie coś dziubie w ukryciu :D

Model jak zwykle świetny. Bardzo mi się podoba potrzaskana szyba na tarczy. Jak ją zrobiłeś?

Muszę się chyba zainteresować bardziej wszelkiego rodzaju dumvee. Mega efektowne pojazdy.
pyps

Następna strona

Powrót do Galeria