M998 ONZ Tamiya z działkiem ZPU 2 Meng

Moderator: kubisz

M998 ONZ Tamiya z działkiem ZPU 2 Meng

Postprzez makinen » 09 mar 2015, 18:00

Długo polowałem na działko i się udało. Model trochę pozmieniałem w stosunku do oryginału- doszło radio, antena, inna przednia osłona. Zaloga sugeruje obszar działania w Afryce Środkowej - misje ONZ w Czadzie, Angoli itp.
Teraz zdjęcia
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 09 mar 2015, 18:27 przez makinen, łącznie edytowano 1 raz
makinen

Re: M998 ONZ Tamiya z działkiem ZPU 2 Meng

Postprzez Messer » 09 mar 2015, 18:19

Model bardzo fajny, bardzo jednolicie wyszedł Ci biały - malowałeś pędzlem?
Ogółem jak dla mnie jedna niekonsekwencja - otwarta tylna klapa podczas jazdy? Chyba by jej w takiej pozycji nie zostawili... ale może się nie znam :)
Malowanie realnej ciemniej karnacji jest bardzo trudne, dlatego w tym modelu zdecydowanie najsłabszym elementem są figurki - poza nimi całość prezentuje się bardzo fajnie :)

Ps- z doświadczenia wiem, że wrzucanie tylko galerii na forum powili ale skutecznie je zabija...

Pozdrawiam
Messer
Składanie Humvee jest jak choroba - zakaźna i potencjalnie nieuleczalna...
Messer

Postprzez makinen » 09 mar 2015, 18:25

Messer napisał(a):
Ps- z doświadczenia wiem, że wrzucanie tylko galerii na forum powili ale skutecznie je zabija...

Easy- za moment będą dwa warsztaty :gut: .
Klapa- masz rację, karnacja negro - chciałem dodać kolorytu :sun: i tez masz rację, co do jakości
Biały był malowany aero ( Kilkenny :piwo: ) i był śliczny taki śnieżnobiały.
makinen

Postprzez wojtas193 » 09 mar 2015, 18:48

Kolejny ciekawy model.
Podoba mi się brudzenie. Nie za dużo i nie za mało, w sam raz. Z tego co widzę na telefonie, to przednia osłona jest dziwnie czysta.
Co do malowania figurek, to się nie znam. Widać natomiast, że czarnkskórzy powstali z figurek "białasów". ;)
Pozdrawiam
Wojtek

Kto wie wszystko, nie wie niczego - Demostenes gdy Aleksander Macedoński wkraczał do Aten.

Postprzez Zderzak » 09 mar 2015, 18:51

Oj Piotrek, bardzo podoba mi się malowanie, sam model jakoś wyjątkowo mocno mi się podoba ;) . Z uwag, flesz lub oświetlenie świetnie wyciąga niedoskonałości kurzenia, w wielu miejscach widać wręcz śnieżnobiałe powierzchnie, patrz np. czysta rama lub podłoga wewnątrz pojazdu. Dziwnie wygląda wlew paliwa, ale pewnie to kwestia oświetlenia. Natomiast nie wiem po co im ta opona, przy lepszej jeździe mogłaby zrobić krzywdę kierowcy, choć bardziej zastanawia mnie sens jej przewożenia. Same koła natomiast wyglądają bardzo dobrze, świetnie przykurzone. No i zgniła wisienka na torcie, ale Piotrek już tak ma: lewa zapinka maski chyba lewituje, zawsze coś z nimi musisz zrobić :jezyk: .

I jeszcze jedno, to co napisał już Messer. Zastanawia mnie czemu ostatnio zapanowała moda na wrzucanie samych galerii? Może jest powód, ale osobiście dużo chętniej widziałbym nawet krótki warsztat...
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 09 mar 2015, 18:54

Jeszcze chyba nie zdarzyło mi się zrobić tak wielkich oczu wchodząc do Twojej galerii. Ergo - to Twój najlepszy model :git: Wygląda rewelacyjnie (jako całość, o szczegółach poniżej ;) ), również bardzo dobre zdjęcia (jednak da się :jezyk: ) :git:

Znalazłeś w końcu niezły patent na zwashowanie białego modelu :git: Pobrudzony z umiarem, choć nieco dziwnie za lewym przednim kołem. Same koła - super :git:

Bardzo podobają mi się figurki. Choć mundury wycieniowałbym nieco mocniej (ciekawe, czy bym umiał :lol: ). Te niebieskie nakrycia głowy to świetny akcent kolorystyczny :git:

Drobiazgi, o których nie wspomnieli autorzy poprzednich wpisów:
- świecący się beret. Jego posiadacz chyba trafił na rozciągniętą linkę, bo na 4. zdjęciu wygląda, jakby miał poderżnięte gardło :shock: ;
- za niski chwyt powietrza;
- konstrukcja pod działkiem wygląda na niezamocowaną do pojazdu. Samo działko do tejże konstrukcji również;
- napisy z tyłu ("SLING...") niepotrzebne, na biało lecieli po całości i nikt nie zaprzątał sobie głowy ich odtwarzaniem).

Podsumowując - częściowo podtrzymuję zdanie z początku wpisu - może to jednak nie Twój najlepszy model, ale moim zdaniem najciekawszy. Może trochę dlatego, że to nowinka, a poprzednie już nieco rozmywają się w niepamięci ;) Ale naprawdę tutaj - brawo :git:

Messer napisał(a):jak dla mnie jedna niekonsekwencja - otwarta tylna klapa podczas jazdy? Chyba by jej w takiej pozycji nie zostawili

Fak, wygląda co najmniej dziwnie (to jest "zaślepka" montowana na stałe, nie na zawiasach), ale być może makinen zasugerował się tym zdjęciem:
Obrazek
http://servir-et-defendre.com/viewtopic.php?f=566&t=6582

makinen napisał(a):Zaloga sugeruje obszar działania w Afryce Środkowej - misje ONZ w Czadzie, Angoli

UNAVEM (co sugerują tablice rejestracyjne), to misja w Angoli. W sumie to nie pierwszy raz, kiedy nie nadążam za Twoim tokiem myślenia :jezyk: Mogłeś bezproblemowo zrobić model pojazdu rzeczywistego w barwach wojsk Maroka z misji ONUCI w Wybrzeżu Kości Słoniowej (na zdjęciu wyżej). Wystarczyło dać inne tablice rejestracyjne. Najbliżej temu modelowi do takiego oryginału, więc w spisie galerii figuruje jako właśnie w użytkowaniu tego kraju (jakoś musiałem go przyporządkować, już taka jest "konstrukcja" tego spisu).
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 09 mar 2015, 18:59

Konrad w dobrej formie :git: , czyli delikatnie :lol:
Zapewniam Cię po tysiąckroć, że zapinka jest na swoim miejscu trwałe zespolona z pojazdem.
Kurzenie- pierwszy biały pojazd i eksperymenty trochę. Nie chciałem przesadzić, ale i tak mi się bardzo podoba. Moze rzeczywiście jest kilka miejsc, które możnaby podretuszować.
Warszaty i galerie- cóż, chyba miejsce na dyskusję w tym temacie znalazłoby się w innym miejscu Forum i sadzę, że głosów w dyskusji kilka by się znalazlo :gut:

Kubisz- chciałem mieć na pokładzie afroobsługę...choć Marokańczycy też kolorytu by dodali.
makinen

Postprzez maverick » 09 mar 2015, 19:34

Praca fajna, pomijając niedociągnięcia bardzo ciekawa... Figurki niezłe, a działko wygląda bardzo dobrze :gut:
Mi się podoba :gut:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez Messer » 09 mar 2015, 19:36

Kuba - mi chodziło o tylną klapę a nie o zaślepkę tylnych drzwi ;)

Pozdrawiam
Messer
Składanie Humvee jest jak choroba - zakaźna i potencjalnie nieuleczalna...
Messer

Postprzez kubisz » 09 mar 2015, 19:38

makinen napisał(a):Kubisz- chciałem mieć na pokładzie afroobsługę...choć Marokańczycy też kolorytu by dodali.

A co brakuje tym tutaj, żeby byli Marokańczykami? Lub też czego mają za dużo?

Messer napisał(a):Kuba - mi chodziło o tylną klapę a nie o zaślepkę tylnych drzwi

A to racja, w sumie nie zwróciłem uwagi... W takim razie autora trzeba pytać, co miał na myśli ;)
kubisz
Moderator

Następna strona

Powrót do Galeria