Jemeński M998A2 + nkm ZPU-2 - Academy/Meng

Moderator: kubisz

Jemeński M998A2 + nkm ZPU-2 - Academy/Meng

Postprzez kubisz » 22 kwi 2015, 18:43

M998A2 z nkm-em ZPU-2, należący do armii Jemenu walczącej z rebelią szyickich Zajdytów w 2009 roku. Baza - Academy, nkm - Meng, koła - Panzer Art, drzwi - Tamiya, tylny zderzak - fototrawiony.
___________________________________________________________________________________________________________________________
M998A2 with heavy machine gun ZPU-2, belonging to Yemeni army, fighting with Zaidi Shiite rebellion in 2009. Base - Academy, gun - Meng, wheels - Panzer Art, doors - Tamiya, rear bumper - photo-etched.

WARSZTAT / WORKSHOP

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kubisz
Moderator

Re: Jemeński M998A2 + nkm ZPU-2 - Academy/Meng

Postprzez makinen » 22 kwi 2015, 18:57

Wyleczyłem się z tego modelu. Moze dlatego, że ZPU juz mam na półce. Kiedyś mi się podobał, ale mi przeszło. :jezyk:
Jak zwykle Twoje wykonanie sprawia, że nic zarzucić modelowi nie można. Nie podoba mi sie kamuflaż na dachu, ale rozumiem dowolność wynikającą z braku dokumentacji. Jakoś te pasy przechodzące w plamy mnie nie przekonują, ale to nie Twoja wina :D .
makinen

Postprzez grzes430 » 22 kwi 2015, 19:14

Nudne już jest to stwierdzenie, ale inaczej się nie da : świetny model :gut:

Oczywiście najbardziej podoba mi weathering w Twoim wykonaniu - jakiego użyłeś pigmentu?

Kamuflaż również bardzo dobrze wyszedł, a nkm robi powalające wrażenie.
Gratulacje. :piwo:
grzes430

Postprzez kubisz » 22 kwi 2015, 19:30

Dzięki za opinie :piwo:

makinen napisał(a):Nie podoba mi sie kamuflaż na dachu, ale rozumiem dowolność wynikającą z braku dokumentacji. Jakoś te pasy przechodzące w plamy mnie nie przekonują, ale to nie Twoja wina :D .

No właśnie też kiedyś myślałem, że te pasy przechodzą jako ciągłe przez cały pojazd. Zresztą cholera wie, może i tak jest w tym Humvee. Ale na jedynym znalezionym przeze mnie zdjęciu, gdzie widać mniej więcej co się dzieje na górze, jest Toyota Land Cruiser:
https://milinme.files.wordpress.com/201 ... yt-109.jpg
Postanowiłem się na nim wzorować - mnie akurat taki rozkład plam się podoba.

grzes430 napisał(a):podoba mi weathering w Twoim wykonaniu - jakiego użyłeś pigmentu?

European Dust i dla rozjaśnienia Light Dust - oba MIGa. Chciałem, żeby pigmenty zadziałały jak filtr i nieco stonowały kamuflaż - myślę, że mi się udało.
kubisz
Moderator

Postprzez Bartosz Ciesielski » 22 kwi 2015, 20:13

Super model juz mówiłem wczesniej :piwo: tylko lufy mogły być metalowe :piwo:
I chodź bym szedł ciemną doliną to zła się nie ulęknę bo największym s........m w tej dolinie jestem Ja
Bartosz Ciesielski

Postprzez BaldPuma » 22 kwi 2015, 21:47

Uwaga z warsztatu już nieaktualna - brud zrobił swoje (na + ;) )

:git:
:salut:
BaldPuma

Postprzez maverick » 23 kwi 2015, 06:18

Się podoba... Model prosty i bez fajerwerków, a cały bajer robi świetne działko :gut: (choć jak dla mnie mógłbyś trochę zróżnicować podstawę). Malowanie jak to u ciebie - bez uwag. A kurzenie i brudzenie - to to co tygryski lubią najbardziej... Delikatny kurz na kołach i trochę po całości - a nie pojazd uwalony aż po dach... Naprawdę się podoba..! :gut:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez wojtas193 » 23 kwi 2015, 07:04

Klasycznie:
Kolejny dobry model do kolekcji. Brudzenie bardzo dużo mu dało. :git:

Jest też kilka fauli. ;)
- Końcówka wydechu moim zdaniem za czysta w porównaniu do reszty auta.
- Z tyłu na rogach dachu widać szpary przy łączeniu ze scianką. Chyba, że tak ma być?
- Krawędzie tylnych "drzwiczek", czy bardziej zaślepek wystają nad krawędź nadwozia.
Pozdrawiam
Wojtek

Kto wie wszystko, nie wie niczego - Demostenes gdy Aleksander Macedoński wkraczał do Aten.

Postprzez kubisz » 23 kwi 2015, 07:30

Dzięki za wszystkie wpisy :piwo:

Wojtek, faktycznie są małe skuchy ze spasowaniem :? Końcówkę wydechu nieco postarzyłem już po zrobieniu zdjęć, zauważyłem jak się niefajnie błyszczy na fotkach :roll:
kubisz
Moderator

Postprzez JUAN C. » 23 kwi 2015, 14:27

Another great work as already I said to you yesterday Kubisz, every model that you construct it is a great surprise and every time I surprise you more and more ... and I like it! :gut:
I am not going to look for faults because it is not worth doing it.
It is a pity that we live so far away and cannot we see and drink something while we talk about our hobby or whatever... I would like a lot. ;)

:piwo:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Następna strona

Powrót do Galeria