Hamer Siyur Tamiya, Black Dog, Scratch 1:35

Moderator: kubisz

Hamer Siyur Tamiya, Black Dog, Scratch 1:35

Postprzez makinen » 12 wrz 2015, 09:55

Dobrnąłem i nigdy nie spodziewałem się, że zbuduję ten pojazd (teraz czas na Oreva). Detali masa, części oczywiście na zdjeciach nie widać- sprzączki troków, łańcucszki w drzwich, haczyki, klamry mocujące pasy w drzwiach przednich. Dużo roboty, ale frajda również- zwłaszcza z ukończenia.
warsztat
viewtopic.php?f=7&t=1464
Koniec gadania- zdjęcia jak zwykle do bani (figuranci są opcjonalni- mogą opuścić pojazd na najbliższym postoju)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tu koszerna rodzina
Obrazek
makinen

Re: Hamer Siyur Tamiya, Black Dog, Scratch 1:35

Postprzez Bartosz Ciesielski » 12 wrz 2015, 11:44

Co do modelu z każdym następnym pojazdem twój poziom idzie w górę super na fotkach nie zauważyłem niczego co by psuło odbiur modelu więc odemnie 6 z + :piwo:
I chodź bym szedł ciemną doliną to zła się nie ulęknę bo największym s........m w tej dolinie jestem Ja
Bartosz Ciesielski

Postprzez Zderzak » 12 wrz 2015, 11:57

Model bardzo ładny, można by pewnie znaleźć jakieś niedociągnięcia, błędy, bo takie występują, ale nie chce mi się ich na siłę wyszukiwać. Ogólny odbiór bardzo na plus, jednak jedno nie pozwala w pełni cieszyć się wyglądem tego modelu. Piotrek, na Twoim poziomie takie spasowanie prawej strony maski z nadwoziem jest po prostu niewybaczalne... :evil:
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez makinen » 12 wrz 2015, 15:36

Z prawej strony wydarzyło się coś, czego nie mogłem zidentyfikować, a skutecznie powodowało babola. Szlifowałem, podcinałem i klops został...
makinen

Postprzez grzes430 » 12 wrz 2015, 15:38

No ta maska trochę psuje efekt, ale patrząc na pozostałe zdjęcia jest super. Figurki również mogłyby na tym kolejnym przystanku opuścić pojazd. :gut:
grzes430

Postprzez Peter 1410 » 12 wrz 2015, 18:16

Model wykonany perfekcyjnie :git: Modelarstwo przez duże M. Dużo elementów wykonanych od podstaw,dobrze wykonane koszerne młotki efektownie wyglądają.Super ostatnie zdjęcie,przybywa Ci humve IDF :git: Pozdrawiam :gut:
Peter 1410

Postprzez kubisz » 13 wrz 2015, 15:51

A ja będę bardziej krytyczny, niż poprzednicy :roll: Zrobię to jedynie po to, żeby Twój konkursowy M1113 GMV-S miał jakieś szanse powalczyć o czołowe miejsca, czyli po prostu po to, żebyś nie popełniał prostych i niepotrzebnych błędów i Twoje modele były jeszcze lepsze. Ten Siyur naprawdę mi się podoba, i to bardzo :git: Ale tylko jako "całokształt". Figurki moim zdaniem mogą spokojnie zostać, dużo dają te wszystkie dodatki (skrzynki na nadkolach, tobołki, szperacze, płachta z oznaczeniem z przodu itp.). Bardzo dobrze pomalowany, ładnie siadły kalkomanie :git: Jednak tam, gdzie na zbliżeniach widać szczegóły, jest sporo niedociągnięć. Przede wszystkim przykro, że odpuściłeś chyba wszystkie moje uwagi z warsztatu, np.:
- śruby na konstrukcji pod obrotnicą,
- pasy bezpieczeństwa,
- przednie ucha do zaczepiania pasów zabezpieczających przed wypadnięciem,
- przywiązanie ukośnej anteny,
- malowanie zapinek maski,
- sprawdzenie, czy maska pasuje...
Podsumowując - wiedząc, jak lubisz koszerne Humvee i jakie było Twoje podejście na początku, miałem nadzieję, że ten Siyur będzie Twoim dotychczasowym opus vitae ;) Ale na koniec zabrakło mi takiej pełnej uwagi poświęconej szczegółom. Wiem, że Ci się spieszyło, żeby zacząć grzebać tutaj, ale dzień-dwa więcej poświęcone Siyurowi i miałbyś model właściwie idealny (tak naprawdę to te wszystkie braki można spokojnie uzupełnić nawet teraz :gut: ).

Popraw pas przy fotelu pasażera, podgiął się pod nadwozie. Czy nie przesunął Ci się czasem przedni pasek troczący czarną skrzynkę na lewym tylnym nadkolu? Nie dochodzi do nadwozia.

Podklejałeś coś pod maskę? Jakieś imitacje przetłoczeń czy coś w tym stylu? Czasem ten zespolony element z filtrem powietrza przeszkadza w poprawnym dołączeniu maski, nawet, jak pod nią jest pusto. Ale to się sprawdza na sucho, faktycznie babol jak diabli :?

Jeszcze na jedną rzecz zwrócę uwagę - bardzo źle spasowały Ci się boki opon z kół Academy z ich bieżnikami... Brudzenie i oświetlenie na tych zdjęciach mocno wyciągnęły ten spory rant...
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 13 wrz 2015, 16:00

Otóż Panie Jakubie
A. Obrotnicą od spodu jest zrobiona- płaskowniki, kątowniki i śruby
B. Pasy bezpieczeństwa są z przodu, z tylu brak rzeczywiście
C. Ucha do zaczepiania pasów są we wszystkich czterech drzwiach takie same- Pan się dokładnie przyglądnie :D
D. O antenie widocznie nie doczytałem- szczegół do dodrobienia

Pod maską są przetłoczenia, oprawy lamp i kable...moze coś z tego przeszkadza. Pasek tłoczenia skrzynki się podwinął i jest lekko w cieniu.
Koła...tu nie mam wpływu. To są kopie żywiczne kół Bronco od Tomka i widocznie matryca jest lekko skopana.
makinen

Postprzez kubisz » 13 wrz 2015, 16:23

Panie Piotrze, nie chciałbym, żeby ten temat przerodził się w pokazywanie paluchem "o tu żeś Pan spaprał" bo też nie o to mi chodzi. Model naprawdę mi się podoba, nawet zazdraszczam że nie stoi na mojej półce. Ale trochę niefajnie, że w warsztacie pokazuję co i jak, a potem w galerii niewiele z tego jest...
A. Tutaj chodziło mi m.in. o śruby na elementach montowanych na przednim oknie:
http://i1343.photobucket.com/albums/o78 ... e57c24.jpg
Tych na pałąku C też chyba nie ma:
http://i1078.photobucket.com/albums/w48 ... 0/11-3.jpg
Odpadła Ci też jedna z tych rzędów trzech śrub na "podłużnicach", nad kierowcą.
B. No właśnie :gut:
C. Tutaj przepraszam, rzeczywiście są :piwo: Chyba się po prostu zlały z tłem na zdjęciach i nie zauważyłem :oops: Ale z kolei (żeby było na moim :jezyk: ), to nie widzę ważnych i dość sporych elementów, o których chyba pisałem, a już na pewno mówiłem Ci w rozmowie przez telefon: mocowań ramy okna do nadwozia:
http://i1078.photobucket.com/albums/w48 ... 0/13-4.jpg
D. :git:
Ale spoko kefir, w skali szkolnej i tak bym Ci dał piątala :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 13 wrz 2015, 18:06

Dziś nie dam już rady, ale jutro uzupełnię śrubki i linkę trzymającą antenę. Do tylnych pasów bezpieczeństwa moze byc kiepsko z dojściem :kurde:
makinen

Następna strona

Powrót do Galeria