M1113 Dumvee "Zielone Berety" w zimowym Afganistanie 1:35

Moderator: kubisz

M1113 Dumvee "Zielone Berety" w zimowym Afganistanie 1:35

Postprzez makinen » 20 gru 2015, 13:22

W ramach Galerii prezentuję gotowy model HMMWV M1113 based dumvee należący do Zielonych Beretów operujących w Afganistanie. Wszystkie informacje dotyczące użytych zestawów i budowy są w warsztacie.
viewtopic.php?f=7&t=1473
Inspiracją klimatyczną było trochę to zdjęcie
Obrazek
A teraz zdjęcia:
Wnętrze przed zamknięciem
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Figurant A (kiepskie zdjęcia) w Multicam
Obrazek
Sam model
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
No i finał- zima...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 27 gru 2015, 18:56 przez makinen, łącznie edytowano 1 raz
makinen

Re: M1113 Dumvee "Zielone Berety" w zimowym Afganistanie 1:3

Postprzez kubisz » 20 gru 2015, 18:54

Zdążył :cheers:

Sam model bardzo mi się podoba. Włożyłeś kawał serducha w niego (i sporo kasy :jezyk: ), wyszedł bardzo zacnie, mimo kilku malutkich rzeczy, które bym poprawił (ale i bez poprawek jest naprawdę bardzo dobrze). Fajnie pobrudzony, świetnie oddałeś "klimat" zdjęcia poglądowego :git:

Wnętrze nieco gorsze, trochę nierówny wash - tu za dużo, tam za mało. Manele też mogłeś bardziej wycieniować. Ale ładnie zagracone, błota też sporo, jest ok :git:

Co do figurantów - trochę jednak mało zimowo ich zrobiłeś. Wiem, że to łatwe by nie było, a i czasu pewnie by Ci brakło, ale mimo wszystko te podciągnięte rękawy... Gorące chłopaki ;) Mundury zaś... Merytorycznie pewnie przeczytasz to i owo na Modelworku. Ten multicam na figurce stojącej nieco dalej to tak średnio multicamowo wygląda... A jaki wzór ma gościu na pierwszym planie?

Co się stało z wieżą? Nie zdążyłeś z taśmą amunicyjną Miniguna i zostawiłeś sobie dostęp? Ale trzeba było chociaż ładnie nałożyć wieżę, teraz te szpary psują odbiór :?

Podstawka z jednej strony bardzo mi się podoba :git: Fajny efekt zimy (choć bardziej kojarzy mi się ze świeżymi opadami, a nie z roztopami, a chyba o wiosnę Ci chodziło?). Z drugiej strony - szkoda, że przy tak wysoko podniesionym terenie (tu akurat plus, ukształtowanie ciekawe) zrobiłeś ją z zupełnie nieobrobionymi bokami :( Wygląda to teraz bardzo dziwnie - skąd się tam wziął ten Humvee? Nawet nie ma jak zrobić śladów za kołami i uwiarygodnić jakoś to błoto na nich :? A wystarczyło obrobić teren tylko za pojazdem - miałbyś elegancką historię do tej winietki - dojechali goście do urwiska i myślą :gut:

Z drobiazgów:
- hak wyciągarki powinien być zaczepiony o coś lub wciągnięty do końca;
- coś dziwnego stało się z cienkim prętem w koszu ze skrzynkami amunicyjnymi na zewnątrz lewej burty;
- nie poprawiłeś maski sklejonej w jednym miejscu z powiększonym grillem;
- znowu chyba za bardzo wyjechałeś z czarnym kolorem malując zapinki maski;
- przywiąż pasami dużą skrzynkę amunicyjną z boku wieży. Tak w ogóle w tych "półeczkach" są takie małe szczelinki, to przez nie powinny być poprzewlekane te pasy;
- wybrnąłeś jakoś z braku charakterystycznych dla M1113 okuć na masce :jezyk: Nosze świetne :git: Podobnie jak podnośnik i sztywny hol z przodu.

To zdjęcie - kapitalne :shock: :
Obrazek

Powodzenia w konkursie :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez BaldPuma » 20 gru 2015, 20:18

:git: :salut:
BaldPuma

Postprzez maverick » 21 gru 2015, 09:19

Rerwelka :gut: Jak da mnie Twoja najlepsza praca :gut:
Masz mój głos :gut:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez grzes430 » 21 gru 2015, 14:08

Miazga.
Super wyszedł ci ten model. Wnętrze bardzo mi się podoba, ilość tobołków odpowiednia, rozmieszczone też prawidłowe. Podstawka i zrobiony śnieg - elegancko wszystko ze sobą pasuje. Trochę odstają żołnierze w tych podwiniętych rękawkach, ale tak jak już Kuba napisał - dużo roboty byś z tym miał.
:gut:
grzes430

Postprzez makinen » 21 gru 2015, 15:17

- hak wyciągarki powinien być zaczepiony o coś lub wciągnięty do końca- NO NIBY TAK...
- coś dziwnego stało się z cienkim prętem w koszu ze skrzynkami amunicyjnymi na zewnątrz lewej burty- ODKLEIŁ SIE PODCZAS MANEWRÓW PRZY SESJI
- nie poprawiłeś maski sklejonej w jednym miejscu z powiększonym grillem- POPRAWIAŁEM, ALE LEPIEJ SIĘ NIE DAŁO...
- znowu chyba za bardzo wyjechałeś z czarnym kolorem malując zapinki maski- ................
- przywiąż pasami dużą skrzynkę amunicyjną z boku wieży. Tak w ogóle w tych "półeczkach" są takie małe szczelinki, to przez nie powinny być poprzewlekane te pasy MAŁE PRZYWIĄZAŁEM, A O DUŻEJ ZAPOMNIAŁEM....
- wybrnąłeś jakoś z braku charakterystycznych dla M1113 okuć na masce Nosze świetne Podobnie jak podnośnik i sztywny hol z przodu- PRZEGAPIŁEM MIMO TWOJEJ INTERWENCJI TEN ELEMENT WCZEŚNIEJ, A PÓŹNIEJ JUŻ NIE CHCIAŁEM KOMBINOWAĆ.

Co do mundurów- swoje rozterki już opisałem. Musi zostać tak, jak jest. Nie czuję się na siłach bawić się z Green Stuffem na figurkach za 50 PLN za sztukę. Gość z przodu jest w Woodland Camo. Do taśmy amunicyjnej nie miałem zdrowia (po twoich perypetiach) i czasu. Wieża pewnie wyskoczyła podczas manewrów, ale normalnie jest dobrze osadzona.

Grześ, BaldPuma, Maverick- dziękuję :salut:
makinen

Postprzez kubisz » 21 gru 2015, 19:14

Przyznam bez bicia - wchodzę tu po raz fafnasty i za każdym razem z przyjemnością oglądam zdjęcia :git: Coraz bardziej mi się podoba :git:

Z czego zrobiłeś pomarańczową płachtę?
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 21 gru 2015, 19:31

kubisz napisał(a):Przyznam bez bicia - wchodzę tu po raz fafnasty i za każdym razem z przyjemnością oglądam zdjęcia :git: Coraz bardziej mi się podoba :git:

Z czego zrobiłeś pomarańczową płachtę?

Cieszę się :gut:
Płachta jest z ołowianej blaszki. Świetnie materiał na takie rzeczy. Z chęcią kupiłbym takie arkusze, ale większe.
makinen

Postprzez pyps » 21 gru 2015, 23:26

Rewelacja :!: :!: :!: , model i klimat podstawki po prostu super. Jedyne do czego bym się przyczepił to to, że nie ma drogi dojazdowej na górkę gdzie stoi humvee.
pyps

Postprzez grzes430 » 01 sty 2016, 21:52

Gratulacje za zajęcie 2. miejsca w konkursie. :gut:
grzes430

Następna strona

Powrót do Galeria