"Zimowy łowca" Humvee Camper 1/35 Academy

Moderator: kubisz

"Zimowy łowca" Humvee Camper 1/35 Academy

Postprzez Messer » 21 gru 2015, 17:12

Johny "hunter" Smollew zawsze odstawał nieco od swoich znajomych. Ukojenie od codziennego zgiełku znajdował w obcowaniu z naturą. Najlepiej gdy była to dzika, nie skalana ludzką ręką. Całe życie marzył o kilkumiesięcznej wyprawie w najbardziej ekstremalne miejsce na ziemi - zdaniem przeciętnego Amerykanina - zima na Alasce.
Marzenie Johnego spełniło się tego roku. Wraz ze swoim najlepszym przyjacielem, nieodłącznym kompanem jego każdej przygody, nazywanego przez niego " zimnym łowcą " - żółty humvee przerobionym na samochód typu camper. Nigdy go nie zawiódł, to też bez wahania wyruszył nim w podróż życia...
Ulokował się na jednym z mniej zalesionych wzgórz północnej Alaski. Miał tam piękny widok na okolice. Któregoś dnia wyrwał go z drzemki nieznany dotąd dźwięk. Nie wiedział co to może być, lecz bez chwili namysłu, chwyciwszy za broń wyskoczył na zewnątrz. Cała okolica ucichła... Nie była słychać odgłosu ani jednego zwierzęcia. Johny przeszedł kawałek brodząc w śniegu, po czym gwałtownie odwrócił się za siebie. Czuł na sobie czyjeś spojrzenie - zimne i przenikliwe. W tym momencie zaczął wiać gwałtowny wiatr, tak iż musiał sobie ręką przytrzymywać kaptur, by nie zostać bez okrycia głowy. Zastygł w bezruchu, wpatrując się w linię pobliskich drzew. Nie wiedział co go czeka, wiedział jednak, że coś tam jest i niewątpliwie to coś, też wie o nim...

Dawno nic na forum nie pokazywałem, ale ostatnio - przy okazji konkursu zimowego - zbudowałem taką oto przeróbkę wojskowej karetki/ambulansu na cywilny "domek na kółkach".
Relację z warsztatu możecie śledzić tu: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=193&t=50434
Model nie jest standardowy, ale może przypadnie Wam do gustu :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Messer
Składanie Humvee jest jak choroba - zakaźna i potencjalnie nieuleczalna...
Messer

Re: "Zimowy łowca" Humvee Camper 1/35 Academy

Postprzez kubisz » 21 gru 2015, 18:24

Świetny! Niby to "tylko" przerobiony M997, ale jednak coś w nim jest - oryginalny pod każdym względem. Nawet na kołach wygląda super, a jeżeli - jak zapowiadałeś - wymienisz je na gąsienice, to już w ogóle będzie szał :git:

Bardzo ciekawe malowanie. Bardzo dobre brudzenie, aż zimno ciągnie mi po nogach, tak fajnie nawiałeś śniegu tu i tam.

Wydawało mi się, że uważnie śledziłem Twój warsztat, ale jednak nieco za mało uważnie - dopiero w galerii zauważyłem, że odwrotnie przykleiłeś pas nadbudowy nad przednim oknem :? Napisałem Ci o tym na PW i w sumie Twoje wyjaśnienie jest całkiem do przyjęcia:
Przyjmijmy, że skoro boki się różnią to i przód mógł być inaczej zbudowany

Bardzo klimatyczny wstępniak. Akurat dzisiaj czytałem po raz kolejny o incydencie na przełęczy Diatłowa i tak mi się z tym skojarzyła ta Twoja historia. Trochę ciarki przeszły...

Do pełni szczęścia brakuje mi tylko jakichś drobiazgów widocznych we wnętrzu (ubrania, naczynia itd. itp.). I może trochę brak wyraźnie zaznaczonych uszczelek w oknach budy. Ale jest moc w tym modelu :git:
kubisz
Moderator

Postprzez Messer » 21 gru 2015, 18:52

Dzięki Kuba :)
Gąski faktycznie za jakiś czas zagoszczą ( jako zestaw do kupienia także - widziałem kilka humvee wojskowych na takich ), więc będzie "tak jak miało być na początku" :)

Pozdrawiam
Messer
Messer

Postprzez grzes430 » 21 gru 2015, 23:28

No no, zaszalałeś z tym śniegiem. Podoba mi się taka podstawka. Puch na modelu wyszedł Ci mega realistycznie. Jedynie doczepiłbym się do śniegu na oponach, powinien być trochę ściśnięty.
Tak czy inaczej. udany model. :git:
grzes430

Postprzez maverick » 22 gru 2015, 07:35

Świetna praca, już oceniona w konkursie :piwo:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez pyps » 22 gru 2015, 18:35

Całkiem fajny. Ciekawe malowanie, a to że nie jest standardowy to jest jego największy plus. No i fajna historyjka wprowadzająca :D Jestem trochę rozczarowany, że na kołach... Rozumiem, że mega pracochłonne te gąsienice są a terminy goniły. Liczę na podmiankę :gut: . No i jak Kubisz już napisał brakuje jakiś gratów codziennego użytku w środku. Ogólnie bardzo się podoba :piwo:
pyps

Postprzez Messer » 24 gru 2015, 16:12

Dzięki Panowie,
Z gratami w środku faktycznie macie racje - nic straconego, podmienię gąski to i dodam kilka elementów w środku :) Co do śniegu na kołach - z założenia ten pojazd chwile już tam stoi, więc to co na kołach jest to świeżo nawiany śnieg :D

Pozdrawiam
Messer
Messer

Postprzez Bartosz Ciesielski » 26 gru 2015, 15:53

Super praca :piwo:
I chodź bym szedł ciemną doliną to zła się nie ulęknę bo największym s........m w tej dolinie jestem Ja
Bartosz Ciesielski

Postprzez kubisz » 03 sty 2016, 16:13

Gratulacje za 3. miejsce w swojej klasie w konkursie na Modelworku :piwo: Przegrałeś z modelami mającymi tyle co nic wspólnego z zimą, ale jakościowo jednak chyba deczko lepszymi. No ale podium jest :git:
kubisz
Moderator

Powrót do Galeria