Czeski M1114 Frag 5, PRT Logar - Bronco/SKP

Moderator: kubisz

Czeski M1114 Frag 5, PRT Logar - Bronco/SKP

Postprzez kubisz » 04 kwi 2016, 15:31

To miała być taka bezwarsztatowa odskocznia od dwóch planowanych dioram. Ich już raczej nie będzie, ale ten model zaczął mnie coraz bardziej uwierać, bo całkiem sporo w nim było zrobione. Miał pomalowane podwozie, wnętrze i wszystkie drobiazgi (wyposażenie, anteny, broń itp.). Jakoś tak żal go było zostawić w pudle w takim dość zaawansowanym stanie, więc zmusiłem się do jego skończenia.

Model przedstawia czeskiego M1114 Frag 5 z Provincial Reconstruction Team (PRT) Logar. Baza to oczywiście Bronco CB35092, do tego bardzo dobra konwersja SKP 105 i trochę drobiazgów wyszperanych tu i tam. Żaden konkretny pojazd rzeczywisty, jak zwykle to zbieranina pomysłów z wielu zdjęć.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kubisz
Moderator

Re: Czeski M1114 Frag 5, PRT Logar - Bronco/SKP

Postprzez Qdłaty » 04 kwi 2016, 16:40

Bardzo przyjemny dla oka, chociaż osobiście uważam, że wash troszkę za mocny. :git: :piwo:
Qdłaty
Moderator

Postprzez kubisz » 04 kwi 2016, 17:11

Ja również :gut: Ot, taki mój styl ;) Dzięki za opinię :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez Qdłaty » 04 kwi 2016, 17:32

Jak brudziłeś i czym?

No i bardzo fajnie wyglądają akcent kolorystyczne: kalki, szmatki, granaty dymne...
Qdłaty
Moderator

Postprzez kubisz » 04 kwi 2016, 17:36

Mieszanka pigmentów MIGa (pustynny kurz + troszkę europejskiej ziemi).
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 04 kwi 2016, 18:04

Miłe zaskoczenie, a podoba mi się z kilku powodów.
A. Brak zderzaka IBIS, rhino powoduje, że sylwetka jest bardziej zwarta
B. Wash- akurat w tym wypadku nie uważam, ze jest za mocny, co Autorowi czasami wypominałem (jest kilka miejsc, gdzie trochę zbyt mocno zalega)
C. Dużo ciekawych elementów, kolorowy akcent kalek
D. Bardzo podobają mi sie koła.

Zastanawiałem sie nad zakupem tej konwersji, ale nie miałem wyrobionej opinii.
Rozumiem, że ten model, to jednorazowy wybryk kończący pewną epokę...?
makinen

Postprzez kubisz » 04 kwi 2016, 18:24

Dzięki :piwo:
A. Oba warianty mają swoje plusy dodatnie i ujemne :gut:
B. Owszem, jest kilka takich miejsc, niestety przeoczone :(
C. Dlatego od zawsze podobał mi się taki Czech, bardziej niż Polak.
D. Tym razem poszło na nie bardzo dużo pigmentów, bo psikusa zrobił mi czarny mat - wyszedł prawie połysk. Udało się uratować bez kolejnej warstwy farby.

Konwersja SKP jest bardzo dobra. Mały faul to za wąski kosz na "plecach" wieży. To duży kloc żywicy, więc pewnie skurcz zrobił swoje. Trzeba było go poszerzyć. Reszta elementów - bez zarzutu, świetne detale uzbrojenia, dużo anten, wyciągarka tylna. Polecam :git:

makinen napisał(a):Rozumiem, że ten model, to jednorazowy wybryk kończący pewną epokę...?

Można tak powiedzieć. Pozostałe modele (M1097A2 SECM, M1151 + SPARK, M1114 EOD i M1114 USMC) mam w stanie takim, że baaardzo dużo trzeba byłoby przy nich zrobić. A do ostatniego dokupić konwersję PSM i wieżę LR. Motywacji zero :roll:
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 05 kwi 2016, 05:34

No i jest kolejny ulepek Kuby... Uważam, że ciągnie wilka do lasu i mimo wszystko z choć jeden model Kuba w roku "popełni"... Ten rok już odhaczony, a przez następne półtora też uda Ci się coś skończyć... :jezyk:
Co do modelu:
A) do galerii kolego podszedłeś trochę asekuracyjnie - zdjęcia są jak zwykle ostre i wykadrowane, ale zrobione z podobnej odległości (bezpiecznej :D ), bez zbytniego zagłębiania się w szczegóły 8-)
B) Brawo za czeski wariant - też mam konwersję SKP, jest bardzo dobra i obiecałem sobie, że kiedyś ją wykorzystam, ale to jeszcze trochę wody w Warcie upłynie (najpierw do końca muszę skończyć M997, a potem się zobaczy
C) Mocny wash to twój styl (i mój trochę też, ale akurat na tym pojeździe kilka miejsc jest wręcz niedotartych - zalanych, a sporo linii jest dotartych bardzo nierówno)... ;)
D) Może to wina oświetlenia, ale w odniesieniu do zdjęć oryginału kolor piaskowy wydaje się trochę za ciemny...
E) W mojej subiektywnej opinii lepiej wyglądał by z DSHK na wieży - granatnik gdzieś zginął.
F) Świetnie wyglądają kalki z Echelona :gut:

Reasumując - model jak zawsze na wysokim poziomie, ale tym razem z washem to się Kuba nie popisałeś... Już nie chodzi o to, że jest dużo i mocny, ale bardziej, że jest bardzo nie równy...
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 05 kwi 2016, 06:44

Dzięki za - jak zwykle - obszerną i szczerą opinię, takie cenię najbardziej :git:

A) no cóż, każdy model wygląda najlepiej z takiej odległości :D
B) będzie Pan zadowolony :gut:
C) to chyba kwestia braku odpowiedniego podejścia, braku serca do tego modelu, że tak powiem :roll: Chciałem go skończyć, zabrakło troszkę cierpliwości. Mimo wszystko na żywo jest na szczęście lepiej.
D) rzeczywiście nieco zmienił kolor na zdjęciach, ale farba ta sama co zawsze.
E) DSzK już mam w jednym z modeli, chciałem mieć coś niepowtarzalnego. Nie ma zbliżeń, co stwierdziliśmy w punkcie A, przez co nie do końca widać jak ciekawą i delikatną konstrukcję ma podstawa granatnika i jak on sam jest szczegółowy.
F) z Echelona jest tam tylko jedna kalka, tabliczka znamionowa na tylnym zderzaku. Reszta zestawowa, oprócz numerów "CZ 23" dorabianych ze ścinek.
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 05 kwi 2016, 07:41

Miałem napisać kalki Bronco, a myślałem o Echelonie i wyszła pomyłka - oczywiście główne oznaczenia to nie Echelon..!
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Następna strona

Powrót do Galeria