M1114 Frag5 Bronco 1:35

Moderator: kubisz

M1114 Frag5 Bronco 1:35

Postprzez Qdłaty » 21 maja 2016, 15:47

No to dobrnąłem do końca. Osobiście uważam, że model jest całkiem przyzwoity, ale mógłby być lepszy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Aha, wiem, że jedno lusterko jest niedomalowane. ;)
Qdłaty
Moderator

Re: M1114 Frag5 Bronco 1:35

Postprzez makinen » 21 maja 2016, 16:22

Zanim napiszę całość- kurzyłeś aerografem?
makinen

Postprzez kubisz » 21 maja 2016, 18:15

Bez fajerwerków, bez udziwnień, bez efekciarstwa. Po prostu baaardzo dobry model, który baaardzo mi się podoba :git: Świetnie pomalowany, gustownie pobrudzony. Brawo! :salut:

Z takich drobiazgów, o których wszyscy najczęściej zapominamy:
- zrobiłeś, skądinąd bardzo efektowne, zdjęcie "od dołu" (pierwsze), na którym widać niezałataną dziurę w filtrze powietrza;
- na czubku anteny warto robić pogrubienie, choćby kroplą gęstego kleju.
kubisz
Moderator

Postprzez Qdłaty » 21 maja 2016, 20:13

makinen napisał(a):Zanim napiszę całość- kurzyłeś aerografem?

Tak. Całość starałem się zakurzyć aerografem MM Sand Flat (1706E)

kubisz napisał(a):Bez fajerwerków

Po prostu model z pudła. Kilka lat przeleżał w szafie. Wszystkie odgrzebywane modele raczej będą bez fajerwerków, a kilka jeszcze jest.
kubisz napisał(a):- zrobiłeś, skądinąd bardzo efektowne, zdjęcie "od dołu" (pierwsze), na którym widać niezałataną dziurę w filtrze powietrza;

Taaaa.... teraz już łatać nie będę. ;)
kubisz napisał(a):- na czubku anteny warto robić pogrubienie, choćby kroplą gęstego kleju.

te anteny mają coś takiego. Jak dotąd nie widziałem albo po prostu nie zarejestrowałem w mojej mózgownicy tego faktu. :roll:
Qdłaty
Moderator

Postprzez Fenek » 21 maja 2016, 20:28

Bardzo fajny model :gut:
Ale mógłbyś przykurzyć go jeszcze za pomocą pigmentów
Fenek

Postprzez maverick » 23 maja 2016, 18:21

To teraz ja...
Jak zawsze odpowiada mi Twój styl "utytłania" pojadu, czyli delikatnie, tam gdzie trzeba, tak żeby było widać detale auta, a nie tonę błota na kołach i w nadkolach :gut:
Akurat ten M1114 (konfiguracja elementów i malowanie) podoba mi się bardzo, więc masz następny duży plus :gut:
Mogłeś dać jakieś szperacze/reflektory na zderzak albo maskę i chyba gdzieś na zdjęciach na forum jest też takowy z kogutem na dachu - byłby dodatkowy smaczek... ;)
...no i mimo wszystko trzeba było otworzyć obrotnicę... nawet jeśli wnętrze byłoby bardzo ubogie, to i tak lepsze to niż zamknięty na głucho właz obrotnicy... ;)
...jedyny minus za brak tylnej wyciągarki :mur:
Model poklejony bardzo czysto i schludnie, praktycznie z pudełka, a bardzo efektownie - plus za całokształt :git:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez makinen » 23 maja 2016, 18:28

Jak wspomniałeś- pojazd z pudełka i bez fajerwerków. Ta jednak wersja sama w sobie jest atrakcyjna, a dwukolorowe malowanie ten efekt pogłębia. Poradziłeś sobie z tym bardzo dobrze. Ja się jednak "doczepię" do kurzenia z aero. Wielokrotnie brakowało mi takiego efektu ogólnie zakurzonego pojazdu. Brak wynikał z ...braku aerografu. Ty masz tą możliwość, ale kurzenie niezbyt mi się podoba. Wszystkie 4 koła wyglądają identycznie- całe w jednym tonie, boki i bieżnik. Również dół pojazdu, oraz tył równomiernie zakurzony. Przydałoby się jakoś to zróżnicować dla uzyskania bardziej realistycznego wyglądu.
makinen

Powrót do Galeria