M1097A2 HMMWV SECM - Italeri/scratch

Moderator: kubisz

M1097A2 HMMWV SECM - Italeri/scratch

Postprzez kubisz » 19 lip 2016, 15:29

Mobilny warsztat polowy M1097A2 HMMWV SECM (Shop Equipment, Contact Maintenance), z pancerzem HArD. Model baza to Italeri, z którego zostało niewiele - podwozie, dół nadwozia i maska silnika. Zabudowa warsztatowa - scratch. Koła - z modelu M1114 Bronco. Figurki to Mantis (AFV Driver/Mechanic) i Legend (OIF Soldier At Rest). Do tego mnóstwo maneli wygrzebanych z magicznego pudła.

WARSZTAT

Zapraszam do oglądania i komentowania. Ja już znalazłem kilka rzeczy do poprawy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Za mnóstwo dupereli dziękuję Kolegom:
- Adams M1A1,
- BaldPuma,
- Bartosz Ciesielski,
- Grzes,
- makinen,
- maverick,
- pyps.
:piwo:
kubisz
Moderator

Re: M1097A2 HMMWV SECM - Italeri/scratch

Postprzez Fenek » 19 lip 2016, 17:49

Po prostu ŁAŁ!!!!!!!!!
Fenek

Postprzez Qdłaty » 20 lip 2016, 05:49

Tu się nawet nie ma co rozpisywać. To chyba najlepszy jak do tej pory model w Twoim wykonaniu. Kawał świetnej roboty. :piwo:

Jedynie doklej drugi kawałek dioramy z jakimś humvee do którego to dopancerzenie montują.
Qdłaty
Moderator

Postprzez kubisz » 20 lip 2016, 07:58

Dzięki :piwo:

Qdłaty napisał(a):doklej drugi kawałek dioramy z jakimś humvee do którego to dopancerzenie montują.

Pierwotnym pomysłem była diorama 2x większa, 2 modele na niej (oczywiście z montowanym gun truckiem), do tego trochę wyposażenia polowej bazy (jakieś stoły warsztatowe pod "dachem" z barracudy, toi-toi, składowisko płyt Hardox itp.). Ale stwierdziłem, że nie chcę za bardzo odwracać uwagi od tego SECMa, wszystko dookoła to miały być tylko małe dodatki. Więc okroiłem plany i powstało to co powstało :roll:
kubisz
Moderator

Postprzez tomcat28 » 20 lip 2016, 08:06

Bardzo ładnie! Wielkie Łał!!! Podziwiam zacięcie przy obróbce detali. Chciałbym mieć tyle samozaparcia co Ty Kubo. Model świetny, ale czego innego można oczekiwać? :piwo:
tomcat28

Postprzez Peter 1410 » 20 lip 2016, 09:00

Jakubie WIELKIE ŁAŁ :gut: Model perfekcyjny,mnóstwo detali,mnóstwo elementów wykonanych własnoręcznie.Podziwiam :git:
Peter 1410

Postprzez Qdłaty » 20 lip 2016, 10:03

kubisz napisał(a):Ale stwierdziłem, że nie chcę za bardzo odwracać uwagi od tego SECMa, wszystko dookoła to miały być tylko małe dodatki. Więc okroiłem plany i powstało to co powstało :roll:

Myślę że od tego SCEMa to mało co mogłoby odwrócić uwagę. 8-) :piwo:
Qdłaty
Moderator

Postprzez maverick » 20 lip 2016, 11:35

Teraz ja... Praca bardzo dobra, jedna z najlepszych na forum - wielkie brawa Kuba :gut:

Model humvee - revelacja, zdetalowanie powala, zauważyłem, że zrobiłeś dużo delikatniejszy suchy pędzel niż zazwyczaj :gut:
Akcesoria dioramy i wyposażenie kontenera - bez komentarza - najlepszy "ewent" doramki :git: :git: :git:
Figurki - jak na moje oko bardzo dobre - sam chciałbym umieć tak malować. Co prawda nie zrobiłeś zbliżeń na facjaty, ale zakładam, że oczka mają piękne :D
Podstawka - mimo tego że dobra, to najsłabszy element układanki; po pierwsze ramka drewniana na czarno, bo "wiśniowa" jest pstrokata w stosunku do całości; zupełnie nie podobają mi się kamienie, wygląda to jak łupany granit a nie kamloty na glebie... Przejście kamienie/piasek też za bardzo się odcina...
Reasumując:
Humvee - 6 za budowę kontenera, choć miejscami wash nierówno starty,
Akcesoria - 6 - mistrzostwo,
Figurki - 5 - bardzo dobrze
Podstawka - soory ale 3+ - chyba za szybko chciałeś ją skończyć ;)
...ale co tam - i tak jest rewelka jako całość!
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 20 lip 2016, 11:55

Dzięki za kolejne wpisy :piwo:

maverick napisał(a):Co prawda nie zrobiłeś zbliżeń na facjaty, ale zakładam, że oczka mają piękne

Wszystkie zdjęcia gąb okazały się na tyle prześwietlone, że nie wrzucałem żadnego z nich. Fotograf ze mnie marny... Oczy w każdym razie wyszły mi dużo lepiej niż w poprzedniej figurce (z M1114 "Devils..."), właściwie to wyszły bardzo dobrze. Musisz uwierzyć na słowo :gut:

maverick napisał(a):Podstawka - mimo tego że dobra, to najsłabszy element układanki

Ja jestem zawsze bardzo krytyczny wobec swoich prac, Twoją krytykę przyjmuję z pokorą, ale pozwolę sobie trochę popolemizować:
- kolor ramki to trochę rzecz gustu, ja nie uznaję czarnych, a taki wiśniowy kolor po prostu mi się podoba;
- kamienie dobierałem kolorystycznie do zdjęć z baz w Iraku. Tam też od czasu do czasu zdarzały się leżące gdzieniegdzie większe sztuki. Tutaj wkleiłem kilka pod betonową zaporę, że niby inżynieryjni przygotowujący plac odrzucili je tam podczas porządkowania;
- przejście kamienie/piasek jest takie, jakie chciałem uzyskać. Historia taka: po wylaniu betonowego stanowiska pod pojazd wysypano kupę żwiru i rozgarnięto ją pod utwardzenie fragmentu placu obok. Odcinanie się, ale też i "niestaranność" krawędzi, jak najbardziej celowe;
- że za szybko chciałem skończyć? Nie zgodzę się, długo ją dopieszczałem i wyszło dokładnie to, co chciałem uzyskać. Zupełnie inna sprawa to kompletny brak doświadczenia. Na Modelworku zarzucono mi trochę za słabe zgranie całości i zbytnią sterylność. Z jednej strony racja, może faktycznie nieco za mało kurzu na wszystkim. Z drugiej strony czy wszystko musi być tak samo uwalone syfem, brudem i kurzem?
kubisz
Moderator

Postprzez JUAN C. » 20 lip 2016, 11:58

I reaffirm myself in what I have explained to you before Kubisz: YOU ARE A MACHINE ! Undoubtedly the humvee workshop is the center of attention of this small diorama, a great one I work again ... if not the best ! :git:

With your permission I'm going to kidnap you some of your photos to put on Pinterest. :roll: ;)

:piwo: :sun: :sun: :sun:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Następna strona

Powrót do Galeria