Gorący, choć nie letni dzień w Fallujah...

Moderator: kubisz

Gorący, choć nie letni dzień w Fallujah...

Postprzez makinen » 31 sie 2016, 13:48

Uffff...koniec, koniec, koniec... Dobrnąłem. Wszelkie informacje dotyczące tematu, inspiracji, użytych zestawów są dostępne w warsztacie.
Słowo wstępu i podsumowania jednocześnie- myślą przewodnią było oddanie faktu historycznego w postaci chwili, konkretnego ujęcia. Reszta dookoła sierżanta i jego kolegów, to już moja interpretacja. Miłego oglądania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
makinen

Re: Gorący, choć nie letni dzień w Fallujah...

Postprzez kubisz » 31 sie 2016, 16:12

Taka praca wymaga porządnej oceny, więc będę dużo pisał :gut:

To, że robiłeś tę dioramę na konkurs miało swoje plusy dodatnie i ujemne...

Najpierw dodatnie. Konkurs wymagał zrobienia czegoś wyjątkowego, bo wysoki poziom był gwarantowany, patrząc na listę uczestników. Dlatego zmobilizowałeś się i zrobiłeś kawał dobrej roboty :git: Budynek, sporo figurek, ciekawie obładowany i zmodyfikowany Humvee, no i różne drobiazgi tu i tam. Długo oglądałem zdjęcia wyłapując wszystkie ciekawostki. Bardzo podoba mi się brud, śmieci, zacieki, rdza, ogólny syf. Czuć atmosferę oblężonej Faludży :git: Opuszczone i mocno poranione miasto. No i przede wszystkim brawa za wybór tematu, odtworzenie prawdziwego zdarzenia. Złapałeś chwilę i cieszę się, że wykorzystałeś mój pomysł z aparatem fotograficznym :jezyk: :gut: Całość jest bardzo spójna, wszystko co się w tej scence dzieje, ma swój sens. Nie zmieniłbym ustawienia chyba żadnego większego elementu. Nie wiem, czy poza konkursem zdecydowałbyś się na coś takiego, wymagającego takiego nakładu pracy. Może kiedyś, ale pewnie nieprędko. Więc trzeba się cieszyć, że dzięki konkursowi dałeś nacieszyć oczy tak świetną dioramą :shock:

No i tutaj przechodzimy do ujemnych. Konkurs, jak to konkurs, miał swoje ramy czasowe. A Tobie wypadł jeszcze miesiąc wakacyjnego wyjazdu. I mimo że diorama jest świetna, to niestety widać miejscami pośpiech :? Wydaje mi się, że gdybyś nie miał ograniczenia w postaci terminu, wszystko byłoby bardziej dopieszczone. Przede wszystkim szkoda, że diorama jest "jednostronna" i że nie zrobiłeś jakiegoś wnętrza w domku. Razi też niepomalowany kawałek podstawy przy jednym z rogów, za budynkiem. Sam budynek też nie do końca dopracowałeś - widać to niestety najbardziej w najważniejszym miejscu - tuż obok niebieskich drzwi - spora szpara przy podłożu. Widoczne to jest także przy niebieskiej beczce. W innych miejscach także można było bardziej podziałać, np. na wielu zdjęciach z Iraku widać, że tarasy na dachach były wyłożone płytkami, miały też często ciekawe architektonicznie barierki. Wiem, że nie bajery przy domku były tu najważniejsze, ale jedno drugiego nie wykluczało. Kolejna rzecz to sama podstawa. Być może masz w planie jakąś drewnianą ramkę, bo szkoda to zostawić takie surowe. Ale póki co mogłeś nieco staranniej pomalować krawędzie. No i duperele - np. wyrwane z jednej strony ucho do dźwigania jednej z barier i brakujące w drugiej, a w barierach brak dziur po tych uchach.

Generalnie jednak uważam, że to jest najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłeś. Nawet Humvee sam w sobie by się obronił, bo jest świetnie wykonany :git: A diorama jako całość - kapitalna :salut: Powodzenia w głosowaniu :piwo:

Co znaczą grafitti na ścianie i na barierze?
kubisz
Moderator

Postprzez Fenek » 01 wrz 2016, 20:51

Robi wrażenie. Gratuluję świetna praca
Fenek

Postprzez youngtiger1 » 03 wrz 2016, 08:44

Nice dio. Looks totally awesome. 8-)
youngtiger1

Postprzez kubisz » 13 wrz 2016, 13:29

Coś się Kolegom nie chce komentować :roll: Zaje... diorama, a tu cisza. Tak przy okazji gratulacje dla autora za zwycięstwo w kategorii specjalnej ("Najlepsza praca zbudowana w oparciu o model Tamiya w kategorii "Dioramy"") w letnim konkursie na Modelworku :cheers: :piwo: Fajna nagroda:
https://lh3.googleusercontent.com/-BwLp ... G_0843.JPG.
No i gratulacje za 2. miejsce w konkursie głównym w kategorii "Figurki i popiersia" za to:
Obrazek
http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=236&t=55182 :git: :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 13 wrz 2016, 13:45

Dziękuję, choć przyznam, ze jestem nieco zaskoczony. W temacie dioram na zwycięstwo nie liczyłem, ale na pudło tak. Natomiast snajperzy, to był wybryk...
Przeglądałem całe wyniki i mam wrażenie, ze tak, jak niektórzy nie zrozumieli tematu konkursu, tak samo kwestia ocen czasami budzi wielką zadumę. Najbardziej zainteresował mnie obszar oceny interpretacji tematu...kompletna paranoja w ocenach...
makinen

Postprzez kubisz » 13 wrz 2016, 13:56

Widać było, że będziesz walczył o pudło z właśnie tymi trzema dioramami, stawiałem, że będziesz na 3. miejscu. Niestety wszystkie Cię wyprzedziły i to dość znacznie :cry: ... Trochę szkoda, ale z drugiej strony żadnej z tych trzech nie można nic zarzucić, bardzo dobre są. Dwie pierwsze to po prostu zdecydowanie bardziej popularne tematy, w trzeciej pomysł był za to oryginalny. I tak poszło Ci znakomicie w tym konkursie, zrobiłeś dwie świetne prace :git:

makinen napisał(a): niektórzy nie zrozumieli tematu konkursu

Pamiętaj, że i u Ciebie z tym trochę na bakier (wydarzenia z listopada) :gut:
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 13 wrz 2016, 14:06

Ja chociaż jakiś wstepniak napisałem, z czym wiązać gorący dzień... :P
To chyba mój ostatni konkurs. W dioramy się już babrać nie będę, a w pojazdach wojskowych konkurencja czołgami i aerografami raczej skazuje mnie na porażkę. Jedyna szansa, to niszowy, dobrze umocowany tematycznie konkurs, ale taki ograniczy znacząco listę uczestników. Głosy w temacie 2017 roku jasno wskazują na pójście w kierunku pełnej dowolności.
Podsumowując- mój trzeci konkurs na Modelworku. Z M1151 ANA trzecie miejsce, M1113 Zielonych Beretów drugie miejsce, snajperzy na drugim miejscu, plus extras od Tamiya. Nie jest źle i to mi wystarczy :gut:
makinen

Postprzez maverick » 14 wrz 2016, 13:12

Jak dla mnie Twoja najlepsza praca jaką do tej pory pokazałeś..! :git:
Całościowo wygląda lepiej, niż przyglądanie się poszczególnym elementom (mi średnio pasuje strzelec w wierzy - trochę nienaturalnie wygląda, czy np. plamy kamo na humvee), ale reszta nadrabia :gut:
I tak dałem Ci za obie prace maksymalne noty, bo po pierwsze prace świetne, a po drugie swoich trzeba wspierać :salut:
Tylko tak dalej... Fajnie, że ogół społeczności na Modelworku zaczyna doceniać nie tylko II wojnę, ale też czasy współczesne, bo jeszcze 4-5 lat temu było z tym dużo gorzej...
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez youngtiger1 » 16 gru 2016, 05:36

Cool diorama. Looking at that dish, I wonder if they had Dish or DirecTV? :lol:

Btw, that Chris Kyle dio is off the hock. Seeing the movie I want to build some large scale sniper figures but I suck at figure painting :(
youngtiger1

Następna strona

Powrót do Galeria