"Konflikt interesów"- M1151 ECV USMC 1:35

Moderator: kubisz

"Konflikt interesów"- M1151 ECV USMC 1:35

Postprzez makinen » 31 sty 2017, 09:41

W zaciszu domowym w ramach odreagowania od Cougara (jeszcze mi nie przeszło). Zbudowałem sobie M1151 ECV należący do Korpusu Marines. Baza to M1151 Academy. Koła i obniżone zawieszenie DEF model. Antena Boomerang (gdzieś złamał się i zaginął górny mikrofon :twisted: ) i wieża MCTAGS z Live Resin. Antena Chameleon z Voyagera. Figurki Marines to produkt Mantis Miniatures, a operatorzy z Evolution Miniatures.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pies się przewrócił. Oba zwierzaki są luzem- opcjonalnie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
makinen

Re: "Konflikt interesów"- M1151 ECV USMC 1:35

Postprzez kubisz » 31 sty 2017, 10:32

Coraz lepiej wychodzą Ci figurki, coraz lepiej wychodzi wash :git: Sam Humvee super, bardzo mi się podoba :git: Jedynie dwa drobiazgi mniej - siatka na wydechu i nie do końca usunięty okrągły dyngs na dachu bagażnika. No i może przydałaby się kalka z numerem "USMC..." na tylnej klapie. Fajny akcent z zielonym kierunkowskazem na masce.

Nie podoba mi się plecak wiszący na antenie Chameleon. Albo w kamo, albo bez niego, ale wtedy Coyote Brown jest zupełnie inny. Wash tutaj zdecydowanie za mocny.

Podstawka - użycie ramek na zdjęcia samo w sobie jest jak najbardziej ok - tanio, estetycznie. Ale szkoda, że wciąż robisz teren obniżony względem ramki (z czego tutaj wyniknęło złe ułożenie jednego z chlapaczy. Nawiasem mówiąc można było tego uniknąć przesuwając lekko pojazd), a to co wystaje powyżej jest nienaturalnie obcięte - np. skały po prawej stronie pojazdu. Samo wykonanie podłoża, skał i roślin - gitara :git:

Psy - moim skromnym zdaniem do usunięcia. Bo w tej chwili wygląda, jakby specjalsi przyszli z kundelkiem i opieprzają Marinesów, że swojego owczarka nie mają na smyczy. No właśnie - nie wiem, czy pies-żołnierz byłby puszczony luzem.

Tym mikrofonem bardzo się nie przejmuj - zdarzały się połamane i urwane w boju.

Z czego (lub skąd) roślinki?

Całość bardzo na plus :git:
kubisz
Moderator

Postprzez Shidley » 31 sty 2017, 11:25

Dla Ciebie duży plus za figurki, ale...
- małego psa bym się pozbył (wilczur Ci pięknie wyszedł, ale ten mały jakiś sztuczny (i chyba ma coś niefajnie przyklejony ogon))
- plecak na antenie to wg mnie porażka... paski w ciągu jazdy na bank wkręciły by się w koło / nadkole - nie dość że zerwałyby antenę to jeszcze narobiły szkód
- plecak w kamuflażu albo... może pomalować go w 'cywilne' barwy (??)
- flaga na przedniej szybie - mam wrażenie że zaraz ją wycieraczka zdemoluje (nie powinna być od wewnątrz przyklejona?)

Ogólnie bardzo fajna scenka z 'Krzykaczem" - bo Marines nie dowieźli mu dietetycznego mleka ;-)
Shidley

Postprzez makinen » 31 sty 2017, 13:19

Faktycznie plecak jest do dupy. Przemaluję na cywila, albo w woodland. W kwestii jego umiejscowienia- widziałem zdjęcie z tak powieszonym manelem, wiec "kwity mam" :D . Może pojazd stał i ktoś sobie zawiesił na postoju...
Kubisz- psy zostawię z powodu dwuznacznej wymowy scenki, malucha może trzeba będzie i przemalować...
Roślinność- już kiedyś pisałem, ale zrobię zdjęcie dla jasności, co to za produkt.
Ps. Osobiście podoba mi się ten model i operatorzy. Połowa sukcesu to produkt- w przypadku Evolution- świetny.
makinen

Postprzez JUAN C. » 31 sty 2017, 14:11

In general lines I like the small diorama, too much fitted probably, or improperly positioned the vehicle.
I do not like this knapsack without camouflage in the back right part and I think that one of the dogs should not be there.
In fact and as you can see in some photo seems as him would not want to be there and because of it he turns out to be lying down in the soil.

:piwo:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Postprzez makinen » 31 sty 2017, 15:40

Kuba- zielsko
Obrazek
makinen

Postprzez kubisz » 31 sty 2017, 16:27

Ok, dzięki :piwo: Teraz pamiętam już, że pytałem i mi to pokazywałeś :roll: Skleroza... Jeżeli mogę, to polecam zielsko, które produkuje wojtek1984jedlicze z MW (u nas na forum jest jako wojtek1984. Kupiłem kilka krzalonów i kępek trawy do swojej dioramy i są one naprawdę świetnie zrobione :git:
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 31 sty 2017, 16:35

Wiem, ze Wojtek robi fajne rzeczy, ale mi już raczej nie będą potrzebne :gut:
makinen

Postprzez kubisz » 02 lut 2017, 17:01

Tak sobie patrzę na tę Twoją winietkę (z wielką przyjemnością, nie ukrywam :git: ) i teraz dopiero niestety zauważyłem coś, co mi się nie widzi :? :roll: Czy masz jakieś kwity na mocowanie anteny Chameleon z boku? Jak w ogóle ona jest zamocowana? Wydaje mi się, że byłaby za ciężka do montowania w tej pozycji :?
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 02 lut 2017, 17:06

Chyba nie mam... :kolor:
makinen

Następna strona

Powrót do Galeria