Filipiński M998 Marines - Academy 1:35

Moderator: kubisz

Filipiński M998 Marines - Academy 1:35

Postprzez grzes430 » 11 lut 2017, 17:11

Prawie 2 lata z mniejszymi i większymi przerwami siedziałem nad moim trzecim już humvee. Jak to u mnie już bywa nie było łatwo.

Obrazek
http://humvee-models.com/viewtopic.php?f=50&t=715&p=28079#p28079

Wystartowałem z zestawu Academy M998 IED gun truck.W tym miejscu muszę podziękować wszystkim (wybaczcie, że nie wymienię z nicków, ale po takim czasie nie chcę nikogo pominąć), którzy pomagali i zaopatrywali mnie w elementy niezbędne do zbudowania tego modelu, począwszy od kół i innych dodatków przez dach, a kończąc na kalkomanii.
Pod koniec nie obyło się bez paru błędów, które popełniłem przez zbyt duży pośpiech i chęć skończenia go jak najszybciej. Te błędy to między innymi:
- nie odkurzyłem modelu przed nałożeniem lakieru matowego
- zapomniałem zetrzeć wash z megafonu na dachu
- przy nakładaniu lakier matowy nie pierwszy raz zostaje mi w paru miejscach, nie wysycha do końca co wyraźnie widać między napisem FOR OFFICIAL USE ONLY a kołem od strony pasażera.
Poza tym na zdjęciach widoczne są też inne błędy. Świadomy jestem, że mimo wszytko dach nie jest idealnie równy - nauczka na przyszłość by bardziej się przykładać do takich rzeczy. Krzywo przyklejony przedni zderzak to kolejna rzucająca się w oczy rzecz. Trochę bałaganu narobiła taśma przyklejona na wszystkich szybkach - przy odklejaniu odrywała kawałki farby z modelu.
Wszystko to próbowałem ratować pigmentami. Użyłem ich trochę więcej niż zamierzałem, ale mam nadzieję, że na koniec model nie będzie odstraszać na forum. :)
Jeśli mam sam siebie oceniać - model 6.5/10.
Tutaj znajdziecie WARSZTAT

A teraz zdjęcia:

wnętrze:
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Staram się poprawiać jeśli chodzi o wykonywanie zdjęć. Nie wiem czy nie wyszły zbyt ciemne, podgląd w aparacie pokazywał mi zupełnie co innego i już nie poprawiałem ustawień, dodatkowo bazuję tylko na oświetleniu naturalnym - domowe lampy nie przynoszą oczekiwanego efektu.
Model wyląduje w kartonie z pozostałymi modelami. Zmiana mebli daje o sobie znać. :x
grzes430

Re: Filipiński M998 Marines - Academy 1:35

Postprzez kubisz » 11 lut 2017, 17:41

Kiedyś bardzo chciałem mieć model tej wersji na półce. Nie udało mi się, musi mi wystarczyć oglądanie Twojego, i... wystarcza :salut: Naprawdę bardzo mi się podoba :git: Niepotrzebnie wypisywałeś te błędy (choć trzeba docenić uczciwość :piwo: ), bo większości nie widać. Świetnie pomalowany, bardzo przyzwoicie zwashowany, elegancko pobrudzony. Najbardziej mnie urzekła blacha ryflowana z logiem i napisem "MARINES". Świetnie te kalki siadły (przy okazji - skąd je masz?). Duże gratulacje za ten model :git:

Malutkie uwagi - podmaluj na czarno zapinki maski, plastikowy element jest dłuższy. Wiem, że zestawowe gluty Academy źle się maluje, ale może coś poprawisz. I nie wiem, czy megafon nie powinien być srebrny i równoległy do dachu (kolejne pytanie - z czego go zrobiłeś? Nie chce mi się wertować warsztatu ;) ).
kubisz
Moderator

Postprzez grzes430 » 11 lut 2017, 18:13

Dzięki :)
Kalkomania to zasługa wojtasa193 - zrobił mega robotę z tymi kalkami. :salut:

Zapinki myślę, że da radę poprawić, zajmę się tym.
Sprawa z megafonem - totalna pomyłka z mojej strony. :mur:
Odpaliłem teraz zdjęcia i nie mam pojęcia gdzie ja widziałem tam czarny kolor. Chyba go przemaluję. Co do poziomu masz rację, kolejny kamyczek do ogródka, ale już go zostawię.
A zrobiony jest w bardzo prosty sposób. Z grubego okrągłego profilu wyciąłem środek i wkleiłem cieńszy, z zewnątrz powycinałem do odpowiedniego kształtu i wyszlifowałem. Brakuje jakiegoś drucika, ale zapomniałem o tym w późniejszym etapie i nie wróciłem do tej sprawy.
grzes430

Postprzez kubisz » 11 lut 2017, 18:21

Dzięki za odpowiedzi :piwo: Usiądź jeszcze na chwilę nad tym megafonem i zapinkami, będzie lepiej. A potem zrób zdjęcie razem z pixelowym Libańczykiem :git:
kubisz
Moderator

Postprzez JUAN C. » 12 lut 2017, 12:14

A great work grzes430, my congratulations. :git:

:piwo:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Postprzez makinen » 12 lut 2017, 12:44

Bardzo pozytywne wrażenie końcowe i rzeczywiście, gdybys nie napisał o niedociągnięciach, to cieżko byłoby je zauważyć. Na zdecydowany plus kalki na ryflowanej plycie :gut: . Ogólne kurzenie i wash wyszły dobrze. Szkoda, że pigmentem zaspałeś felgi. Nie widac washa, o ile wogole był. Malowanie wyszło swietnie, choć brązowy kolor odbiega od oryginału. Wiem, ze cieżko jest dobrać takie kolory- inaczej na próbniku, inaczej mokra farba, sucha i sodoluxie. Można sie zdziwić. Niebieski i jasny wyszły fajnie.
Mam kalki do tego pojazdu i może kiedyś w weekend się zbiorę :D , choć namalowanie tego kamuflażu od ręki pędzlem jest raczej niemożliwe.
Bardzo udany model i bez wstydu na półkę :gut: :gut:
makinen

Postprzez grzes430 » 14 lut 2017, 11:59

JUAN C. napisał(a):A great work grzes430, my congratulations. :git:

:piwo:

Thanks Juan. :piwo:

makinen napisał(a):Bardzo pozytywne wrażenie końcowe i rzeczywiście, gdybys nie napisał o niedociągnięciach, to cieżko byłoby je zauważyć. Na zdecydowany plus kalki na ryflowanej plycie :gut: . Ogólne kurzenie i wash wyszły dobrze.

Dzięki Piotrek. :piwo:
makinen napisał(a):Szkoda, że pigmentem zaspałeś felgi. Nie widac washa, o ile wogole był.

No to też mój błąd z tym pigmentem, chciałem je dosłownie lekko pobrudzić, za dużo zostało mi na pędzlu przy pierwszej feldze i już stwierdziłem, że zrobię podobnie pozostałe 3, a wash był, ale bardzo lekki. Praktycznie każda ilość pigmentu mogła go zniwelować i z tego jestem niezadowolony.

makinen napisał(a):Malowanie wyszło swietnie, choć brązowy kolor odbiega od oryginału. Wiem, ze cieżko jest dobrać takie kolory- inaczej na próbniku, inaczej mokra farba, sucha i sodoluxie. Można sie zdziwić. Niebieski i jasny wyszły fajnie.

Z brązowym mocno nie trafiłem i tak dobrze, że nie wziąłem jakiegoś czerwonego. :)

makinen napisał(a):Mam kalki do tego pojazdu i może kiedyś w weekend się zbiorę :D , choć namalowanie tego kamuflażu od ręki pędzlem jest raczej niemożliwe.

Na pewno zrobisz go w krótszym czasie niż ja, a kamuflaż spokojnie do zrobienia nawet pędzlem. Dobrze przykleić taśmę i połowa sukcesu już jest.

makinen napisał(a):Bardzo udany model i bez wstydu na półkę :gut: :gut:

:git:

Jeszcze zamówione przez Kubę zdjęcia. To co się dzieje u mnie z gotowymi modelami to chyba największa tragedia dla modelarza. Co chwilę jakieś pourywane części. W Libańczyku też musiałem przykleić lusterko przez co zdążyłem zostawić ślady palców, i naruszyć inne elementy. :bad: A w M1151 to już w ogóle masakra. Urwane lusterko, antena Duke, lufa karabinu (której już nawet nie mogłem znaleźć), skrzynka z amunicją. :x

Obrazek
Obrazek
grzes430

Postprzez kubisz » 14 lut 2017, 12:14

Dzięki za zdjęcia, fajnie się prezentują oba modele razem. Unikalne :git:

grzes430 napisał(a):To co się dzieje u mnie z gotowymi modelami to chyba największa tragedia dla modelarza. Co chwilę jakieś pourywane części.

A jaki jest tego powód?
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 14 lut 2017, 12:58

Zdjęcie z dwoma unikatowymi modelami- na Forum takich nie ma. Brawo!
makinen

Postprzez grzes430 » 14 lut 2017, 14:44

kubisz napisał(a):

grzes430 napisał(a):To co się dzieje u mnie z gotowymi modelami to chyba największa tragedia dla modelarza. Co chwilę jakieś pourywane części.

A jaki jest tego powód?

Brak stałego miejsca przechowywania i chyba brak ostrożności. "Musisz sobie przykleić, bo odpadło." najczęściej padało przy sprzątaniu. Pod koniec roku powinno się to zmienić i znajdę miejsce gdzie będą bezpieczne i z dala od cudzych rąk.
grzes430

Następna strona

Powrót do Galeria