M1151 Academy

Moderator: kubisz

M1151 Academy

Postprzez Sebastian » 15 kwi 2017, 15:55

Witam wszystkich w galerii mojego ulepka. ;) Niektórzy zapewne zwątpili, że galeria kiedykolwiek powstanie, ale jakoś w końcu udało się dobrnąć do finału. :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeżeli nie nastąpi koniec świata, lub nie wynikną inne komplikacje model będzie można zobaczyć w czerwcu na Warszawskiej Fieście Modelarskiej
Pozdrawiam
Sebastian
Sebastian

Re: M1151 Academy

Postprzez JUAN C. » 15 kwi 2017, 21:07

A model really nice Sebastián, I like much and I hope that it obtains some prize in Warszawskiej Fieście Modelarskiej because personally I think that it is deserved.
What less I like is the asphalt of the diorama, but it is another topic.
Congratulation, great work. :git:

:piwo:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Postprzez kubisz » 18 kwi 2017, 19:01

Podoba mi się, i to bardzo :git: Może trochę, jak na mój gust, zbyt brudny. Ale słowo klucz to tutaj "gust". Widać sporo włożonej pracy, dużo dają drobiazgi jak np. anteny, kabelki, manele, szperacze. Także elementy fototrawione poprawiły wygląd, nie zmarnowałeś ich :gut: Zderzak Ibis Tek i Rhino dodają charakteru :git:

Za to jeśli chodzi o podstawkę, to mam wrażenie, jakbyś zatrzymał się w połowie drogi. Bardzo dobre wrażenie robi śmietnik, tablica i pas ziemi, ale zapory i jezdnia jakby z innej bajki. Przy zaporach mogłeś pobawić się śladami "przyrodniczymi", jak np, zacieki, plamy itp. Oczywiście nie każda zapora bywa "postarzona", ale dodałoby to podstawce klimatu. Jezdnia wygląda, jakby była bez ładu i składu posmarowana pigmentem i poprzecierana tu i tam (np. plama za tylnym kołem na pierwszym zdjęciu, gdzie model stoi na podstawce, to raczej nie jest efekt zamierzony...). Ten naprawdę bardzo dobry model zdecydowanie zasługuje na coś lepszego. Jeżeli nie przymocowałeś Humvee na stałe, to spróbuj coś poprawić. A jak przymocowałeś, to też spróbuj :gut:

Wydaje mi się, że na ścianach wieży brakuje trochę śrub...

Zapinki maski nie powinny być całe czarne, jedynie jeden z ich elementów jest z tworzywa sztucznego i to on jest czarny, reszta - metalowa - jest w kolorze nadwozia.
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 19 kwi 2017, 14:52

Fajnie, że go skończyłeś, zwłaszcza, że efekt końcowy bardzo mi się podoba :git: Wydaje mi się tylko, że zdjęcia są trochę ciemne, przez co sam model też wydaje się delikatnie ciemny. Gratulacje za kawał dobrego Młotka, jest co oglądać, super pomalowany i jeszcze lepiej zakurzony :piwo: .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez Sebastian » 20 kwi 2017, 09:47

Dziękuję za opinie koledzy.
Kuba masz całkowitą rację z tą nieszczęsną podstawką. Z tymi plamami na jezdni jest niestety dokładnie tak jak piszesz. Powstały całkowicie przypadkowo. To moja trzecia czy czwarta podstawka w życiu i niestety nie przyłożyłem się do pracy nad nią jak należy. Model jest co prawda już przyklejony, ale postaram się coś jeszcze poprawić.
Pozdrawiam
Sebastian
Sebastian

Postprzez makinen » 25 maja 2017, 07:39

Jeden z fajniejszych M1151, jakie widziałem. Duzo dodatków, elegancko pomalowany. Bardzo podoba mi sie brudzenie. Nie jest klinicznie czysto i to mnie ujęło. Drobna uwaga dotycząca lusterek- warto same lusterka dogiąć w uchwytach. W pozycji w Twoim humvee kierowca i strzelec w wiezy nie maja szans na zobaczenie czegoś za sobą.
Czekam na dopracowana podstawkę :gut:
makinen

Postprzez Sebastian » 26 maja 2017, 20:40

Dziękuję bardzo za opinie.
Lusterka bez problemu lekko się dognie. Podstawkę poprawie, tylko jakoś nie mam weny żeby się za nią zabrać.
Pozdrawiam
Sebastian
Sebastian

Powrót do Galeria