M1151 PKW Afganistan, Academy + przeróbki i dodatki 1:35

Moderator: kubisz

M1151 PKW Afganistan, Academy + przeróbki i dodatki 1:35

Postprzez Robroy1 » 30 maja 2017, 17:18

Temat kolejnego Humvee nareszcie dociągnięty do końca, zmęczył mnie ten model bardzo, ale trudno tak czasami bywa. Z czasem też u mnie bywało krucho więc w konsekwencji budowa wydłużyła się, jak ktoś jest ciekawy co przerabiałem, dorabiałem i tak w ogóle jak powstawał model to można zerknąć TUTAJ. Czas zabierać się za następnego Polaka do kolekcji ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Robroy1

Re: M1151 PKW Afganistan, Academy + przeróbki i dodatki 1:35

Postprzez makinen » 30 maja 2017, 17:28

Kolejny Twój świetny model i kolejny świetny M1151 na Forum. Jak popatrzę na ulepki sprzed 3-4 lat, a dzisiejsze modele tej wersji, to przepaść...
Nie jestem ortodoksyjnym wyznawcą jedynych słusznych barw narodowych, ale cieszy fakt budowania kolekcji pojazdów PKW :gut: . Jeśli to humvee w taaakim wykonaniu, to brawa podwójne. Po modelu Sebastiana można znów nacieszyc oko masą szczegółów i eleganckim wykończeniem. Bardzo mi sie podoba i poproszę:
Zdjęcie pojazdów PKW wspólne
Warsztat kolejnego polskiego humvee
makinen

Postprzez Robroy1 » 30 maja 2017, 17:46

A dziękuję, zdjęcie zrobię jutro w świetle dziennym, wątek też założę, bo będę potrzebował porady co jeszcze mam skompletować żeby móc przystąpić do zrobienia kolejnego Humvee. No ja z kolei bardzo lubię oglądać te Wasze inne humvee, ale niestety jestem ortodoksem ;) , podobają mi się różne, ale jak mam sobie zrobić jakiegoś Humvee to PKW.
Obrazek
Robroy1

Postprzez kubisz » 30 maja 2017, 18:37

Fantastyczny :!: :git: Najlepszy z tej znakomitej całości jest kosz na klapie bagażnika :git: W oko wpadają takie elementy jak lusterka, antena Duke (rzecz bardzo często traktowana byle jak w budowanych modelach), pachołki i gaśnica w bagażniku, silnik (choć szkoda, że nie sfotografowany bliżej), fajnie pobrudzone koła. Warto było czekać aż tak długo :salut:

Cztery bardzo małe drobiazgi:
- zakładając, że pojazd nie jest w trakcie załadunku, to pomyśl o jakimś przymocowaniu koła zapasowego, kanistrów i tej plastikowej bańki. Podczas jazdy po wertepach pewnie zostałyby zgubione;
- pod klapą bagażnika są jeszcze takie dodatkowe cięgna przy teleskopach, no i z lewej strony pas do ściągania jej w dół. Nawet teraz spokojnie to dorobisz. Warto, bo takie drobiazgi robią różnicę;
- brudziłeś coś we wnętrzu? Mam wrażenie, że wewnętrzne strony drzwi i niewielkie fragmenty podstaw foteli widoczne na zdjęciach są całkiem czyste;
- są jakiekolwiek szanse na zniwelowanie delikatnej różnicy w kolorze brudzenia wieży i reszty pojazdu?

Robroy1 napisał(a):bardzo lubię oglądać te Wasze inne humvee, ale niestety jestem ortodoksem ;) , podobają mi się różne, ale jak mam sobie zrobić jakiegoś Humvee to PKW.

Nawet trzymając się tego wąskiego zakresu, to i tak można zrobić wiele naprawdę bardzo różnych od siebie modeli. Ten, który teraz wjedzie na Twój warsztat, będzie tego znakomitym przykładem :git:
kubisz
Moderator

Postprzez Robroy1 » 30 maja 2017, 19:10

Podziękował :)
Już bardziej niwelować nie będę, w realu niewiele widać, zdjęcia trochę wyostrzają to za bardzo. tak jak pisałem pomyłkowo użyłem innego siuwaksa do wieży niż reszty :oops: . Przykurzę go na drzwiach od wewnętrznej strony to akurat żaden problem. Z tymi cięgnami to chyba wiem o czym mówisz ale jakbyś podesłał fotkę to byłbym wdzięczny. Jak piszesz, że można spokojnie dorobić to tak zrobię. :piwo:
Obrazek
Robroy1

Postprzez kubisz » 30 maja 2017, 19:12

kubisz
Moderator

Postprzez Robroy1 » 30 maja 2017, 19:40

Dzięki! :piwo:
Obrazek
Robroy1