Strona 1 z 2

M1025 1 PSK Afganistan Tamiya/Eduard 1:35

PostNapisane: 19 mar 2019, 11:30
przez makinen
Możecie lać...za film na kalce (nie spodziewałem się takiej grubości- nie było czym go zgubić)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: M1025 1 PSK Afganistan Tamiya/Eduard 1:35

PostNapisane: 19 mar 2019, 13:54
przez maverick
No to ja pierwszy - mogę pogratulować skądinąd skomplikowanego modelu, który trzeba było odtwarzać ze zdjęć... Najbardziej się cieszę, że mam swój mały wkład rzeczowy w ten model :D
Teraz co mi się bardziej, a co mniej podoba:
1) Zauważyłem, że Twoje modele chyba tracą sporo na zdjęciach - wszystkie kadrujesz w ten sam sposób, nie grzeszą ostrością, balans bieli nie "teges" bo tło jest różowawe... Popracuj nad zdjęciami, bo wychodzą trochę mdłe...
2) Zdecydowanie z całości najlepiej wygląda paka z manelami wszelakimi, stanowiskiem KM (choć tarcza odbiega od reszty), klimatyzatorem oraz wieża GPK z zamontowanym PKM
3) Drzwi i maska jakieś takie "bezpłciowe" i bez wyrazu, suchy pędzel robiłeś w ogóle..? Wash jakiś taki nie równy i rozwodniony...
4) Drzwi ASK z blaszek to nie jest łatwa sprawa, ale tutaj widać, że trochę Ci się porozjeżdżały, szczególnie lewa strona...
5) Nie podoba mi się Twój sposób brudzenia - te plamy kurzu na drzwiach bez wyraźnego ładu i składu nie porywają (patrz prawa strona, pod oknem na napisie ISAF, roztarty pigment, a na reszcie pionowe zaciekopodobne plamy)... Czochrałeś mnie za to przy karetce, a jak czepię się tutaj - nie widzę tu sensu i konsekwencji
6) Nie przemawia do mnie Twój sposób brudzenia kół - jest jednostajny i monotonny - całe koła dookoła wytarte po całości od bieżnika po felgę jednakowo jednakowym pigmentem...
Za całość daję szkolne 4 - ... potencjał duży, ale wash, suchy pędzel i brudzenie nie porywają i zaniżają ocenę... No i powykręcane drzwi też średnio... Ten drugi, którego wrzuciłeś na warsztat bardziej mi się podoba..!

Re: M1025 1 PSK Afganistan Tamiya/Eduard 1:35

PostNapisane: 19 mar 2019, 20:01
przez kubisz
Bardzo ciekawy, efektowny, świetnie wyglądający z daleka model :git: Z bliska... No kurde no, po co ten pośpiech? Widać go zwłaszcza przy drzwiach ASK. Krzywo wklejone szyby, krzywo wklejone całe drzwi, ech :?... Plus za odtworzenie pojazdu z kiepskiej dokumentacji zdjęciowej.

Czy prawy przedni kierunkowskaz jest niepomalowany świadomie?

Re: M1025 1 PSK Afganistan Tamiya/Eduard 1:35

PostNapisane: 19 mar 2019, 20:12
przez makinen
Z drzwiami ASK mam i będę miał zawsze problem. Nie potrafię tego sensownie poskładać do kupy. Poza tym wklejenie ich w otwór drzwi- jeśli dół wchodzi we wnękę, to niestety zawiasy drzwi wystają poza obramowanie i już się robi fałdowanie całości. Jeśli trzymam się linii zawiasów, to powierzchnia styku i tym samym klejenia jest niewielka i nijak nie zgrywa się całość ze środkowym słupkiem i powierzchnią boku pojazdu.
Nie umiem i się nie nauczę.

Re: M1025 1 PSK Afganistan Tamiya/Eduard 1:35

PostNapisane: 19 mar 2019, 20:15
przez kubisz
Trochę pokrętne to tłumaczenie. Popatrz na drzwi kierowcy - nie wierzę, że nie dało się tego wkleić równo u dołu. Ale dobra, tutaj to już po filipkach, postaraj się bardziej w kolejnym modelu :piwo:

Re: M1025 1 PSK Afganistan Tamiya/Eduard 1:35

PostNapisane: 19 mar 2019, 20:19
przez makinen
kubisz napisał(a):Trochę pokrętne to tłumaczenie. Popatrz na drzwi kierowcy - nie wierzę, że nie dało się tego wkleić równo u dołu. Ale dobra, tutaj to już po filipkach, postaraj się bardziej w kolejnym modelu :piwo:


A myślisz, ze specjalnie wklejam krzywo? :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Re: M1025 1 PSK Afganistan Tamiya/Eduard 1:35

PostNapisane: 20 mar 2019, 17:18
przez JUAN C.
A nice new scale model for your collection.
A visually striking model although with some "small details" that can be improved, as other colleagues have already told you here.
It has also been mentioned here that the photos could have more quality, it would be interesting that in your next works this and the "small details" would take into account, it would gain a lot. ;)
Let’s get the next one. :gut:


:piwo:

Re: M1025 1 PSK Afganistan Tamiya/Eduard 1:35

PostNapisane: 21 mar 2019, 09:49
przez kryspacz
Dla mnie bomba, zagospodarowanie paki i ceratowe siedzonko rewelka. Brudzenie (faktycznie, poza bokami kół - te okrężne maźnięcia mało "fizjologiczne") naturalne.

Intryguje mnie ta butelka na antenie - jakie mogło być jej przeznaczenie? :?:

Re: M1025 1 PSK Afganistan Tamiya/Eduard 1:35

PostNapisane: 21 mar 2019, 11:21
przez maverick
Krystian - co do butelki:
1) po pierwsze primo - najczęściej widziałem ją przyczepioną do góry nogami, więc wydaje mi się, że powinna być odwrócona, ale nie wykluczam, że tak też jest poprawnie - Piotrek, wrzuć zdjęcie oryginału to zobaczymy jak tam jest.
2) po co toto na antenie - gdzieś czytałem, że to polski patent, ale nie jest to potwierdzone info... Do butelki przymocowanej do anteny wrzucano flary, etc. inne światełka, które stawały się swoistymi znacznikami pojazdów w podczerwieni, najczęściej podczas przemieszczania się w nocy, w kolumnach z wyłączonymi reflektorami. Taka mała rzecz, a cieszyła i ułatwiała życie.

Re: M1025 1 PSK Afganistan Tamiya/Eduard 1:35

PostNapisane: 21 mar 2019, 12:53
przez kubisz
maverick napisał(a):1) po pierwsze primo - najczęściej widziałem ją przyczepioną do góry nogami, więc wydaje mi się, że powinna być odwrócona, ale nie wykluczam, że tak też jest poprawnie - Piotrek, wrzuć zdjęcie oryginału to zobaczymy jak tam jest.

Zdjęcia oryginału są na forum :gut: Butelka nie zawsze była dziurką w dół.


maverick napisał(a):2) po co toto na antenie - gdzieś czytałem, że to polski patent, ale nie jest to potwierdzone info... Do butelki przymocowanej do anteny wrzucano flary, etc. inne światełka, które stawały się swoistymi znacznikami pojazdów w podczerwieni, najczęściej podczas przemieszczania się w nocy, w kolumnach z wyłączonymi reflektorami. Taka mała rzecz, a cieszyła i ułatwiała życie.

To raczej nie jest polski patent. Co do reszty - :git: