M1113 based dumvee Tamiya 1:35

Moderator: kubisz

M1113 based dumvee Tamiya 1:35

Postprzez makinen » 16 sty 2020, 20:44

W ramach rozrywki klasyczny dumvee na bazie wersji M1113. Patrząc na sylwetkę boczną nadal jestem zakochany w klasyce. Baza to Tamiya. Dodatki- zderzak, tylna półka, skrzynka amunicyjna na obrotnicy i barierki to elementy fototrawione autorstwa Tomcata. Załoga i swingarmy wraz z karabinami- Airborne Miniatures. Koła typu super swamper - producenta nie pamiętam. Idealny nie jest i pewnie jakieś niedociagnięcia ma, ale mi sie podoba.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
makinen

Re: M1113 based dumvee Tamiya 1:35

Postprzez kryspacz » 16 sty 2020, 21:13

Tiaaa... to ja też chcę robić takie nieidealne... Bomba, i sylwetka, i zagracenie, i brudzenie.
Jedyne, co mnie nie przekonuje, to ten głęboki czarny wash na figurkach.

Pytanie techniczne, zupełnie serio, bo już się zastanawiałem przy zderzaku Zderzaka ;) - jak, u licha, wyginacie ten kwadratowy profil na poprzeczne belki zderzaka?
kryspacz

Postprzez tomcat28 » 16 sty 2020, 23:00

Mnie też przekonuje. Tym bardziej, ze są tam moje elementy :rotfl:
Z daleka wygląda fajnie. :piwo:
tomcat28

Postprzez tomcat28 » 16 sty 2020, 23:04

kryspacz napisał(a):
Pytanie techniczne, zupełnie serio, bo już się zastanawiałem przy zderzaku Zderzaka ;) - jak, u licha, wyginacie ten kwadratowy profil na poprzeczne belki zderzaka?

Rencyma :mrgreen: a tak serio, to wystarczy zawias splatany. Da się to zrobić bez dodatkowych narzędzi.
tomcat28

Postprzez Bengal » 17 sty 2020, 06:27

:git:
Bengal

Postprzez kubisz » 17 sty 2020, 19:19

Może być. Popracuj nad washem.

Tak, tak, wiem - znów coś napisałem. Ciągnie wilka do lasu. W sumie cały czas chętnie patrzę, co inni budują. Kryspacz, Grzesiek, Bengal, Skinn3r, Makinen- działajcie, patrzę :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez Bengal » 18 sty 2020, 09:24

kubisz napisał(a):M co inni budują. Kryspacz, Grzesiek, Bengal, Skinn3r, Makinen- działajcie, patrzę :piwo:

Obiecuję, zostało już mi bardzo nie wiele by skończyć gazika, wrzucę galerię i wracam do mojego humvve :)
Bengal

Postprzez Zderzak » 18 sty 2020, 10:54

Patrząc ogólnie to bardzo fajny model Ci wyszedł :gut: . Zgadza się, że chyba starsze, mniej napakowane pojazdy miały w sobie to coś. Jest kilka detali, które mogą być spowodowane pośpiechem?
-Linka trzymająca skrzynki na wieży ma trochę nienaturalne ułożenie, co więcej zobacz, że jedna skrzynka Ci wypadła i może przez to nie masz naciągu linki? Na czwartym zdjęciu widać też, że sam stelaż na skrzynki powyginał Ci się dosyć mocno.
-Deska rozdzielcza chyba wyszła do przodu, przez co kierowca prawie na niej leży.
-Nie przekonuje mnie zamontowany z tyłu KM i całkowicie załadowana paka, bez możliwości jego użycia (to już kiedyś przerabialiśmy na forum).
-Kalkomanie z ciśnieniem kół przykleiłeś po ukosie.
-Szekla na lewym boku zderzaka ma odłamaną połowę.
-Zapinki maski znowu nie dochodzą do nadwozia :roll: .
-Odciąłbym te wystające kawałki do mocowania lusterek, teraz to wygląda bardzo nienaturalnie, "zabawkowo", jakby brakowało tam elementu i zostały po nim elementy pozycjonujące. Nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi.

Jak widać kilka rzeczy można by poprawić, jednak nie ujmuje to całemu modelowi dobrej jakości wykonania :git: . Powiedz proszę, co to za fotele z przodu oraz jak zmieniłeś wersję, w sensie skąd masz przedni grill, czy w środku zmieniłeś osłonę silnika i inne elementy charakterystyczne dla M1113?

No i zdjęcia... Najwyższy czas coś z tym zrobić Piotrek :jezyk: . Tutaj tylko zmieniony balans bieli i już nie ma tego dziwnego różowego koloru.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez makinen » 18 sty 2020, 11:14

Ze skrzynka miałem małe przeboje, więc rzeczywiście coś się zadziało niedobrego. Deska rozdzielcza jest ok, ale zbyt optymistycznie podszedłem do figurantów. Ledwo się mieszczą- musiałem lekko hełmy podpiłować z góry, a i tak głowy są pod samym dachem. Z tą paką i km temat jest do dyskusji. Jest tam siedzisko na nadkolu i w zasadzie stanowisko strzelca do użycia. Ślepo teorii bronił nie będę, ale po przerzuceniu dwóch plecaków pewnie da się strzelać. :mrgreen: . Reszta detali- masz rację. Dlatego pisałem, ze idealny nie jest.
Przedni grill jest z Bronco, który służył/służy jako dawca części. Nie wycinałem osłony silnika, choć mam żywiczną, ale jest tam tak ciasno przez załogę i stolik RTV, ze kompletnie tego nie widać. Fotele to takie same, jak w sfotografowanym wnętrzu od naszego kolegi :rotfl:
makinen

Powrót do Galeria